12.2 C
Ιωάννινα
26 Νοεμβρίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Έκλεψε τις εντυπώσεις το πανελλήνιο πρωτάθλημα U11-U13

elop

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης U11-U13 που διεξήχθη στα Τρίκαλα. Οι μικροι αθλητές είχαν την ευκαιρία να αποδείξουν το ταλέντο τους και να στείλουν το μήνυμα ότι το μέλλον της ελληνικής Πάλης είναι ευοίωνο.

Πρωταθλητής σύλλογος στην Ελληνορωμαϊκή αναδείχθηκε ο Αρχέλαος Κατερίνης και ακολούθησαν οι: ΠΑΟΚ και ΑΣ Τρικάλων.

Στην ελευθέρα το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο σύλλογος Αρκων, το ασημένιο ο ΑΚΠ Τραπεζούντας και το χάλκινο Αχιλλέας Τυρνάβου.

Τέλος στα κορίτσια ο ΓΟ Ευόσμου στέφθηκε πρωταθλητής. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο ΑΠΟ Ρεθύμνου και την τρίτη ο ΠΟΠ.

 

Αναλυτικά οι νικητές ανά κατηγορία

 

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ

U11

30κ.

1 ΜΟΤΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΕΟΡΔΑΙΑ)
3 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ)

34κ.

1 ΤΕΡΣΕΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΠΑΟΚ)
2 ΧΟΝΔΡΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)
3 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)

38κ.

1 ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
3 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
3 ΖΙΝΙΣΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)

43κ.

1 ΤΡΑΝΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΟΡΔΑΙΑ)
2 ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΟΡΔΑΙΑ)
3 ΚΛΩΝΑΡΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ (ΠΡΟΜΗΘΕΥΣ ΑΙΓΑΛΕΩ)

48κ.

1 ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
2 ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
3 ΑΡΧΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΠΡΟΜΗΘΕΥΣ ΑΙΓΑΛΕΩ)

54κ.

1 ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΠΡΟΜΗΘΕΥΣ ΑΙΓΑΛΕΩ)
2 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ (ΚΡΟΤΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ)
3 ΞΟΥΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΠΑΟΚ)

60κ.

1 NADIRADZE LOUKAS (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
3 ΙΣΚΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)

67κ.

1 ΚΑΡΩΜΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
2 ΚΑΡΩΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
3 ΜΠΡΑΧΑΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

75κ.

1 ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)

U13

34κ.

1 ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΡΟΜΗΘΕΥΣ ΑΙΓΑΛΕΩ)
2 ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

38κ.

1 ΧΟΝΔΡΟΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΓΧΗΣΤΟΣ)
2 ΣΑΧΠΑΖΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΠΑΟΚ)
3 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)
3 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΚΕΡΚΙΩΝΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ)

43κ.

1 ΖΙΝΙΣΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
2 ΝΑΝΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (ΠΛΑΣΤΗΡΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ)
3 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΖΟΥΓΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

48κ.

1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
2 ΤΖΙΜΟΥΡΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΤΣΕΝΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (ΑΡΧΕΛΑΟΣ)
3 ΣΑΡΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΠΟΠ)

54κ.

1 ΕΥΔΟΚΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)
2 ΤΕΡΣΕΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (ΠΑΟΚ)
3 ΑΠΑΝΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΛΩΝ ΚΡΟΤΩΝΙΑΤΗΣ)
3 ΠΟΥΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

60κ.

1 ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ (ΠΟΠ)
2 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)
3 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΛΩΝΙΔΑΣ (ΚΡΟΤΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ)
3 ΒΑΧΛΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΚΕΡΚΙΩΝΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ)

67κ.

1 ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΟΡΔΑΙΑ)
2 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)
3 ΦΩΤΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΡΟΤΩΝΑΣ (ΚΟΖΑΝΗΣ)

75κ.

1 ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΖΕΡΖΕΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ)

85κ.

1 ΚΛΗΜΕΝΩΒ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΣΤΑΚΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ)
3 ΜΠΟΥΖΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (ΚΕΡΚΙΩΝΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ)
3 ΞΟΥΡΑΣ ΛΟΥΚΑΣ (ΠΑΟΚ)

 

ΕΛΕΥΘΕΡΑ

U11

30κ.

1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΡΚΩΝ)

34κ.

1 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΡΗΣ)
2 ΠΑΓΙΑΝΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ)
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

38κ.

1 ΤΟΠΑΛΟΒ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
3 ΤΣΙΤΣΙΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΑΑΡΟΝ (ΑΡΚΩΝ)

43κ.

1 ΛΑΝΑΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΠΑΚ ΑΡΤΕΩΜ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΨΑΘΑΣ ΘΩΜΑΣ (ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ)

48κ.

1 ΤΑΧΜΑΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
2 ΜΕΛΙΚΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
3 ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ (ΗΜΑΘΙΩΝ)

54κ.

1 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
2 ΣΤΡΑΤΙΔΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΠΑΛΕΥΕ)
3 ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ)

60κ.

1 ΓΕΡΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΠΡΑΙΤΩΡΙΑΝΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΚΑΛΑΓΚΑΤΖΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ)

U13

34κ.

1 ΣΕΡΕΤΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΠΑΟ ΒΟΛΟΥ)
2 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΡΙΠΟΥΔΑΜΑΝ (ΑΡΚΩΝ)

38κ.

1 ΝΤΟΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΑΠΌ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
2 ΜΙΤΙΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

43κ.

1 ΖΕΗΤΟΥΝΙΑΝ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΚΩΝ)
2 ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
3 ΜΑΚΡΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΠΌ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

48κ.

1 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
2 ΤΣΙΡΙΠΟΒ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
3 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ (ΠΑΛΕΥΕ)

54κ.

1 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
2 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
3 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)
3 ΑΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)

67κ.

1 ΧΟΥΤΣΙΣΒΙΛΙ ΣΕΡΓΙΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)
2 ΚΟΡΜΙΛΤΣΕΝΚΟ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
3 ΜΗΤΣΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ (Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

75κ.

1 ΜΕΪΝΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ)
2 ΣΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΣΤΡΑΤΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΠΑΛΕΥΕ)

85κ.

1 ΛΟΪΖΙΔΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΡΚΩΝ)
2 ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

U11

29κ.

1 ΠΑΓΙΑΝΙΔΗ ΑΡΤΕΜΗ (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ)
2 ΠΑΡΑΣΥΡΗ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

35κ.

1 ΠΑΓΙΑΝΙΔΗ ΤΑΣΙΑ (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ)
2 GOLLNTASI IΟANNA (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)

39κ.

1 ΜΙΖΑΡΤΑΣΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΤΛΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ)
2 ΕΥΘΥΜΙΑΔΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ-ΝΕΚΤΑΡΙΑ (ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ)

43κ.

1 ΜΠΟΥΡΟΔΗΜΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΠΟΠ)
2 ΚΟΝΤΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΠΑΛΕΥΕ)

47κ.

1 ΜΠΡΟΥΣΑ ΕΛΛΗ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)
2 ΚΥΡΤΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)
3 ΒΑΧΛΑ ΜΑΡΙΑ (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ)

58κ.

1 ΣΙΑΤΟΥΝΗ ΜΑΡΙΝΑ (ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ)

U13

39κ.

1 ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΟΛΓΑ (ΗΜΑΘΙΩΝ)
2 ΟΜΑΡ ΜΑΓΙΑ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

43κ.

1 ΓΚΟΛΝΤΑΤΣΙ ΕΛΕΝΗ (ΗΦ.ΒΑΘΥΛΑΚΟΥ)
2 ΚΑΤΗΦΟΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)
3 ΜΟΥΛΑΪ ΑΝΤΖΕΛΑ (ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ)

47κ.

1 ΤΡΕΛΛΗ ΕΛΕΝΗ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΤΟΥΛΟΥΜΕΝΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)
3 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

52κ.

1 ΓΑΒΡΙΝΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)
2 ΝΤΟΥΝΙΑ ΕΛΕΝΗ (ΠΟΠ)
3 ΧΟΥΤΣΙΣΒΙΛΙ ΙΣΑΒΕΛΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

58κ.

1 ΚΑΡΑΒΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΠΌ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
2 ΧΡΥΣΙΚΑΚΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ)
3 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

Related posts

Ξεκίνημα στις μεγάλες αποστάσεις

Κώστας Γεωργιάδης

Οι πρώτοι αγώνες των Προαγωνιστικών ηλικιών

Κώστας Γεωργιάδης

Πρωταθλητής ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας στο 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε–Καγιάκ Σλάλομ

Κώστας Γεωργιάδης