29.9 C
Ιωάννινα
21 Ιουνίου 2021
ΜΠΑΣΚΕΤ

Αποφάσισαν τζάμπολ σε έφηβους-νεανίδες-παίδες και κορασίδες

neokleisto2

Τη συνέχιση των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων (εφήβων-νεανίδων-παίδων-κορασίδων) αποφάσισαν τα μέλη της Επιτροπής Πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑΒΔΕ.

Η συνέχιση των Πρωταθλημάτων ΕΦΗΒΩΝ , ΠΑΙΔΩΝ, ΝΕΑΝΙΔΩΝ , ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ θα πραγματοποιηθεί όπως παρακάτω :

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ :

 

ΕΦΗΒΩΝ
1 Γ.Ε ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2 Κ.Ε ΦΑΙΑΚΑΣ
3 Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ 80’
4 Α.Γ.Σ.Ι
5 Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
6 Α.Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

Θα διεξαχθούν δύο νόκ-άουτ αγώνες όπως παρακάτω :

Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Π.Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ 80’

Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – Α.Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ.

Οι νικητές των παραπάνω αγώνων μαζί με τα σωματεία Κ.Ε ΦΑΙΑΚΑΣ και Α.Γ.Σ.Ι θα αγωνιστούν σε Ημιτελικούς αγώνες μετά από Κλήρωση.

Οι ημερομηνίες των αγώνων θα ανακοινωθούν σύντομα και η έναρξη θα είναι μετά τη λήξη των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ :

ΠΑΙΔΩΝ
1 Γ.Ε ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2 Κ.Ε ΦΑΙΑΚΑΣ
3 Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ
4 Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ
5 Α.Κ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
6 Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
7 Ν.Α.Ο ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ
8 Γ.Σ Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
9 Α.Ε ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
10 Α.Γ.Σ.Ι
11 Κ.Α.Ε ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
12 Α.Λ.Φ.Α. 93’
13 Β.Α.Ο ΑΡΤΑΣ
14 Π.Α.Σ ΙΩΝΙΚΟΣ 80’
15 Α.Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
***Οι ομάδες του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ χωρίζονται σε Ομίλους όπως παρακάτω :

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΓΕΑ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΦΑΙΑΚΑΣ

Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΒΑΟ ΑΡΤΑΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΑΛΦΑ 93’ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ A.O ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ Α.Γ.Σ.Ι

 

 

Αγώνες :

 

1ος Όμιλος : 12ή13/6/2021 Γ.Ε.Α – Α.Λ.Φ.Α. 93’(Α)

19ή20/6/2021 Α.Λ.Φ.Α. 93’ – Γ.Ε.Α (Α)

12ή13/6/2021 Γ.Σ Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ (Β)

19ή20/6/2021 Π.Α.Σ ΙΩΝΙΚΟΣ 80’ – Γ.Σ Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Β)

26ή27/6/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Α – ΝΙΚΗΤΗΣ Β (Γ)

3ή4/7/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Β – ΝΙΚΗΤΗΣ Α (Γ)

 

2ος Όμιλος : 12ή13/6/2021 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Β.Α.Ο ΑΡΤΑΣ (Δ)

19ή20/6/2021 Β.Α.Ο ΑΡΤΑΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δ)

12ή13/6/2021 Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Κ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ (Ε)

19ή20/6/2021 Α.Κ ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Ε)

26ή27/6/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Δ – ΝΙΚΗΤΗΣ Ε (Ζ)

3ή4/7/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Ε – ΝΙΚΗΤΗΣ Δ (Ζ)

 

 

3ος Όμιλος : 12ή13/6/2021 Α.Γ.Σ.Ι – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Η)

19ή20/6/2021 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Γ.Σ.Ι (Η)

12ή13/6/2021 Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – Α.Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (Θ)

19ή20/6/2021 Α.Ο ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ – Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Θ)

26ή27/6/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Η – ΝΙΚΗΤΗΣ Θ (Ι)

3ή4/7/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Θ – ΝΙΚΗΤΗΣ Η (Ι)

 

 

4ος Όμιλος : 12ή13/6/2021 ΦΑΙΑΚΑΣ – ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ (Κ)

19ή20/6/2021 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ (Κ)

26ή27/6/2021 ΝΙΚΗΤΗΣ Κ – Κ.Α.Ε ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Λ)

3ή4/7/2021 ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ – ΝΙΚΗΤΗΣ Κ (Λ)

 

Οι παραπάνω αγώνες της Φάσης των ομίλων είναι νόκ-άουτ.

Οι τέσσερις νικήτριες ομάδες (Γ), (Ζ), (Ι), (Λ) που θα προκύψουν (μια από κάθε όμιλο) θα αγωνιστούν σε νόκ άουτ Ημιτελικούς αγώνες (10ή11/7/2021), μετά από Κλήρωση.

Οι Ημιτελικοί και ο Τελικός (17ή18/7/2021) θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ :

 

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
1 Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
2 Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
3 Α.Σ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

Σύστημα διεξαγωγής : Οι ομάδες θα αγωνιστούν σε έναν Γύρο όπως παρακάτω:

ΓΗΠΕΔΟ : ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΓΗΠΕΔΟ : ΝΕΟ Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Σ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΓΗΠΕΔΟ : ΝΕΟ Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Σ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ – – Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Η πρώτη βαθμολογικά ομάδα θα αναδειχθεί Πρωταθλήτρια.

Οι ημερομηνίες των αγώνων θα ανακοινωθούν σύντομα και η έναρξη θα είναι μετά τη λήξη των Πανελλαδικών Εξετάσεων.

 

 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ :

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1 Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ
2 Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
3 Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ
4 ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Σύστημα διεξαγωγής : Οι ομάδες θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες όπως παρακάτω:

12-13/6/2021 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

19-20/6/2021 Σ.Κ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

12-13/6/2021 Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ -ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

19-20/6/2021 ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ

Οι νικήτριες ομάδες των διπλών αγώνων, θα αγωνιστούν στον Τελικό (26-27/6/2021) που θα διεξαχθεί σε ουδέτερο γήπεδο.

Κώστας Γεωργιάδης

Related posts

Παμπαίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά

Κώστας Γεωργιάδης

Δύο νίκες και μία πρόκριση για το IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Πιτίνο: «Περήφανος για τα παιδιά»

Κώστας Γεωργιάδης