13.9 C
Ιωάννινα
2 Ιουλίου 2022
ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Αρχίζει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων- Νεανίδων Beach Handball

Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα στο κορυφαίο ραντεβού του φετινού καλοκαιριού στην άμμο, τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα Εφήβων- Νεανίδων και Ανδρών- Γυναικών Βeach Handball 2022.

Σήμερα (Δευτέρα 13/6) στις 19:30 έχουν προγραμματιστεί τα εγκαίνια του Karteros Beach Sports Center παρουσία του Υφυπουργού Αθλητισμού Λευτέρη Αυγενάκη και του Σεβασμιωτάτου Αρχιεπισκόπου Κρήτης κ.κ. Ευγένιου.

Αύριο Τρίτη (14/6) θα ξεκινήσουν οι αγώνες του 2ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Εφήβων- Νεανίδων, οι οποίοι θα διαρκέσουν έως την Κυριακή 19/6, ενώ η τελετή έναρξης θα πραγματοποιηθεί στις 19:30 στο κεντρικό γήπεδο. Νωρίτερα (18:20) θα διεξαχθεί ο αγώνας Χονγκ Κονγκ- Ελλάδα (νεάνιδες) και αμέσως μετά (20:10) η αναμέτρηση Ιορδανία- Ελλάδα (έφηβοι).

Η είσοδος για τους θεατές σε όλους τους αγώνες της διοργάνωσης είναι ελεύθερη, ενώ όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν σε livestreaming από κανάλι της Διεθνούς Ομοσπονδίας Χάντμπολ (IHF) στο YouTube.

Οι όμιλοι

Έφηβοι
Α’ όμιλος: Σουηδία, Ιράν, Κατάρ, ΗΠΑ
Β’ όμιλος Βραζιλία, Κροατία, Τόγκο, Γαλλία
Γ’ όμιλος Ισπανία, Ελλάδα, Ιορδανία, Τσεχία
Δ’ όμιλος Ουκρανία, Αργεντινή, Γερμανία, Ουρουγουάη

Νεάνιδες
Α’ όμιλος Ουγγαρία, Ταϊλάνδη, Πολωνία, Ουρουγουάη
Β’ όμιλος Ισπανία, Ινδία, Βραζιλία, Ουκρανία
Γ’ όμιλος Αργεντινή, Γερμανία, Γαλλία, Ρουμανία
Δ’ όμιλος: Ολλανδία, Ελλάδα, Χονγκ Κονγκ, Πουέρτο Ρίκο

 

Το πρόγραμμα

Τρίτη 14 Ιουνίου 2022

Ώρα/Γήπεδο/Όμιλος/Αγώνας
9:30 (Κεντρικό, Γυναίκες/A’ όμιλος) Ουγγαρία- Πολωνία
9:30 (2, Γ/A) Ταϊλάνδη- Ουρουγουάη
9:30 (3, Γ/Γ) Γερμανία- Ρουμανία
10:20 (2, Γ/Γ) Αργεντινή- Γαλλία
11:10 (Κεντρικό, Α/A) Σουηδία- Κατάρ
11:10 (2, Α/Δ) Αργεντινή- Ουρουγουάη
11:10 (3, Α/Α) Ιράν- ΗΠΑ
12:00 (Κεντρικό, Γ/Δ) Ελλάδα- Πουέρτο Ρίκο
12:00 (2, Α/Δ) Ουκρανία- Γερμανία
12:00 (3, Γ/Δ) Ολλανδία- Χονγκ Κονγκ
12:50 (Κεντρικό, Α/Γ) Ελλάδα- Τσεχία
12:50 (2, Α/B) Κροατία- Γαλλία

15:00 (Κεντρικό, Γ/Α) Ουρουγουάη- Ουγγαρία

15:00 (2, Α/Γ) Ισπανία- Ιορδανία
15:00 (3, Γ/Α) Πολωνία- Ταϊλάνδη
15:50 (Κεντρικό, Γ/Γ) Γαλλία- Γερμανία
15:50 (2, Γ/Γ) Ρουμανία- Αργεντινή
15:50 (3 Γ/Β) Ουκρανία- Ισπανία
16:40 (Κεντρικό, Α/Α) ΗΠΑ- Σουηδία
16:40 (2, Α/Α) Κατάρ- Ιράν
17:30 (Κεντρικό, Α/Δ) Γερμανία- Αργεντινή

17:30 (2, Α/Δ) Ουρουγουάη- Ουκρανία
17:30 (3,Γ/Δ) Πουέρτο Ρίκο- Ολλανδία
18:20 (Κεντρικό, Γ/Δ) Χονγκ Κονγκ- Ελλάδα
18:20 (2, Α/Β) Γαλλία- Βραζιλία
18:20 (3, Α/Β) Τόγκο- Κροατία
19:30 (Κεντρικό) Τελετή Έναρξης
20:10 (Κεντρικό, Α/Γ) Ιορδανία- Ελλάδα
21:00 (Κεντρικό, Α/Γ) Τσεχία- Ισπανία

Related posts

Τρίτη ήττα για την Εθνική Νέων στο Οράν

Πανελλήνιο Παίδων: Το πανόραμα της διοργάνωσης (30/6)

Κώστας Γεωργιάδης

Ήττα από την Αλγερία για την Εθνική Νέων

Κώστας Γεωργιάδης