5.9 C
Ιωάννινα
29 Ιανουαρίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Αρχίζει το προπονητικό καμπ της Ε.Φ.Ο.Επ.Α. στο Λουτράκι

logopingpong

Στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις του Sport Camp στο Λουτράκι Κορινθίας αρχίζει από σήμερα Κυριακή η συγκέντρωση προετοιμασίας της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης για την περίοδο των εορτών.

Είναι για επίλεκτους αθλητές κι επίλεκτες αθλήτριες των μικρών ηλικιών απ’ όλη τη χώρα, θα ολοκληρωθεί στις 30 Δεκεμβρίου και με δουλειά ακόμα μεγαλύτερων απαιτήσεων δίνει συνέχεια στα προπονητικά καμπ, που είχε οργανώσει η ΕΦΟΕπΑ τον Αύγουστο σε Λουτράκι, Πάτρα και Καβάλα. Το υψηλό αγωνιστικό επίπεδο είναι εγγυημένο, το ίδιο και η ποιότητα των προπονήσεων, καθώς το Sport Camp θα φιλοξενήσει τοπ ονόματα από τις κατηγορίες εφήβων, νεανίδων, παίδων, κορασίδων και παμπαίδων αλλά και πολύ άξιους σωματειακούς προπονητές. Η Επιτροπή Προπονητών επέλεξε 33 αθλητές/τριες με βασικό κριτήριο τη θέση τους στον τελευταίο πίνακα αξιολόγησης και τη μέχρι τώρα αγωνιστική τους δράση την περίοδο 2021-2022. Μέσα από ένα καμπ με αυστηρότερα κριτήρια επιδιώξη είναι η γενικότερη παρακολούθηση των αθλητών μπροστά στους στόχους των εθνικών ομάδων το 2022, η αύξηση της προπονητικής εμπειρίας τους και η μεταξύ τους σύσφιξη σχέσεων.

Η ΕΦΟΕπΑ συνάντησε καλή ανταπόκριση στο κάλεσμα, καθώς οι τελικές δηλώσεις συμμετοχής έφτασαν τις 40, απλά δεν καλύφθηκε το βασικό ζητούμενο της ομοσπονδίας σε κάθε ηλικιακή κατηγορία για τουλάχιστον 6 αθλητές, ενώ δεν θα υπάρχουν παγκορασίδες.

Πριν δούμε την ανακοίνωση της ΕΦΟΕπΑ με όλους τους αθλητές, που πρόκειται να μετάσχουν στο καμπ, ν’ αναφέρουμε και τους προπονητές που θα δουλέψουν στο Λουτράκι. Είναι οι Άρης Τσακίρογλου (από την Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ταύρου), Δημήτρης Παπαδημητρίου (ΑΟ Ταταύλα), Χρήστος Βατσακλής (Επιτραπέζια Αντισφαίριση Πεύκης), Λουκία Γιανναδάκη (ΣΠΑ Λυκόβρυσης-Πεύκης), Χρήστος Τσαρσιταλίδης (Ποσειδών Λουτρακίου) και Γιάννης Ξουρίδας (Φοίνικες Πάτρας). Στις προπονήσεις θα βοηθήσουν ως σπάρινγκ οι νεαροί διεθνείς Ιάκωβος Αϊβατίδης (αθλητής της ΑΕΚ) και Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Ταταύλα). Το μέλος της διοίκησης της ομοσπονδίας και παλιός πρωταθλητής Ελλάδας Γιάννης Κορδούτης είναι υπεύθυνος οργάνωσης των καμπ, ο εθνικός ομοσπονδιακός τεχνικός Κώστας Βατσακλής έχει εκπονήσει το πρόγραμμα των προπονήσεων και αμφότεροι θα επισκεφτούν το καμπ στη διάρκεια των ημερών.

Η ανακοίνωση της ΕΦΟΕπΑ:

ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ CAMP ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2021

Στο προπονητικό camp Δεκεμβρίου 2021 που διοργανώνει η Ε.Φ.Ο.Επ.Α. στο Sportcamp Λουτρακίου, κατόπιν των δηλώσεων συμμετοχής αθλητών και αθλητριών, η Επιτροπή Προπονητών επιλέγει τους παρακάτω αθλητές και αθλήτριες με βασικό κριτήριο την θέση τους στον τελευταίο Πίνακα Αξιολόγησης και την πρότερη αγωνιστική τους δράση την περίοδο 2021-2022.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΧΡ.ΓΕΝ. R.L.

1. Γιάννης Κιοσελόγλου (Ποσειδών Λουτρακίου) 2010 1

2. Δημήτρης Γεωργαλλίδης (ΣΠΑ Λυκόβρυσης-Πεύκης) 2010 4

3. Γιώργος Σασσάνης (ΠΑΟ Φυλής) 2011 5

4. Νίκος Αγγελίδης (ΠΑΟ Φυλής) 2010 6

5. Απόστολος Βατσακλής (ΣΠΑ Λυκόβρυσης-Πεύκης) 2011 7

6. Αναστάσιος Φουσέκης (ΑΟ Διογένης Πάτρας) 2010 8

7. Σπυρίδων Φουσέκης (ΑΟ Διογένης Πάτρας) 2011 9

ΠΑΙΔΕΣ:

1. Κωνσταντίνος Σωτηρίου (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας)2007 2

2. Δημήτρης Σωτηρόπουλος (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας) 2007 3

3. Μάριος Κατσαπρακάκης (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας) 2007 4

4. Γιώργος Κοσμάς (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 2008 5

5. Σάββας Βατσακλής (ΑΣ Πρόοδος Ραφήνας) 2007 7

6. Γιάννης Μαστρογιάννης (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας) 2007 8

7. Γιάννη Κούτρα (Ποσειδών Λουτρακίου) 2008 10

8. Χρυσοβαλάντης Σαμπαλής (Σάρισες Φλώρινας) 2009 16

9. Γιώργος Μαρούλης (ΑΣ Πρόοδος Ραφήνας) 2007 17

10. Κώστας Φάκαρος (ΑΚ Ζωγράφου) 2009 21

ΕΦΗΒΟΙ:

1. Αλέξανδρος Μαδέσης (ΑΕΚ) 2005 1

2. Κίμωνας Μήτκας (Φάρος Αλεξανδρούπολης) 2005 3

3. Στάθης Μανωλόπουλος (ΑΣ Γυμνάσιο) 2005 4

4. Γιώργος Κατσαπρακάκης (ΑΣ Γυμνάσιο) 2005 10

5. Ηρακλής Κερασίδης (ΔΑΟ Ταύρου) 2006 13

6. Γιάννης Μαλαμούδης (Άτλαντας Αγ. Βαρβάρας) 2006 16

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. Αλεξία Μάλο (ΟΕΑ Φλώρινας) 2007 4

2. Μαύρα Κοντοπούλου (ΑΣ Ραδάμανθυς) 2008 5

3. Γεωργία Σπανού (ΟΕΑ Φλώρινας) 2009 6

4. Δέσποινα Κανταρά (ΟΑ Χανίων) 2007 9

5. Άλκηστις Κασίμη (ΑΣ Ραδάμανθυς) 2008 12

6. Ειρήνη Χρυσοστομίδου (ΟΕΑ Φλώρινας) 2009 15

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. Χρυσή Φωτιάδου (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης) 2004 2

2. Δέσποινα Άμπα (Σάρισες Φλώρινας) 2006 6

3. Μαρία Χελβατζιάν (ΓΑΟ Πειραιά) 2006 19

4. Αθηνά Φακάρου (Τελαμών Σαλαμίνας) 2006 30

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ

1. Εμμανουήλ Βουμβουλάκης (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας) 2007 22

2. Δημοσθένης Γεωργαλλίδης (ΑΣ Πρόοδος Ραφήνας) 2007 24

3. Παναγιώτης Κατσουλάκος (ΑΣ Πρόοδος Ραφήνας) 2007 39

4. Ζαχαρίας Ελσάμι (ΠΑΛ Φοίνικες Πάτρας) 2007 42

5. Χρήστος Τσιώτος (ΑΟ Ξυλοκάστρου) 2009 59

—————-

1. Αντώνης Μπάκας (ΑΣ Γυμνάσιο) 2004 20

2. Σωτήρης Μούσιας (Σάρισες Φλώρινας) 2006 22

Related posts

Σημαιοφόροι ο Αγγέλης και η Ντάνου

Κώστας Γεωργιάδης

Η ΚΟΕ προγραμμάτισε τους αναβληθέντες αγώνες λόγω πανδημίας

Κώστας Γεωργιάδης

«Απόστολος Παύλος» στην Καβάλα, αγώνες και σε Γιάννενα, Πάτρα, Ηράκλειο

Κώστας Γεωργιάδης