3 C
Ιωάννινα
12 Απριλίου 2021
Γ ΕΘΝΙΚΗ

Αυτές είναι οι ομάδες που δεν δήλωσαν συμμετοχή

gethnikiprotatlhima

Οι ομάδες της Γ’ Εθνικής, έδειξαν το δρόμο. Από τις 136 που απαρτίζουν και τους δέκα ομίλους μόνο οι οκτώ δεν θα συμμετάσχουν στην επικείμενη επανεκκίνηση.
Όπερ μεθερμηνευόμενον εστί, το 5.8% είναι αρνητικό και δεν έστειλε αίτηση συμμετοχής στην ΕΠΟ για τη συνέχεια.

Οι ομάδες που δεν θα συνεχίσουν σύμφωνα με τις πληροφορίες της mikriliga.com είναι οι εξής:

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – 1ος όμιλος – ΕΠΣ Έβρου
Μακεδονικός Φούφα – 3ος όμιλος – ΕΠΣ Κοζάνης
Οπούντιος Μαρτίνου – 4ος όμιλος – ΕΠΣ Φθιώτιδας
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – 5ος όμιλος – ΕΠΣ Κέρκυρας
Άρης Ρεθύμνου – 10ος όμιλος – ΕΠΣ Ρεθύμνου
ΑΕ Νεάπολης – 10ος όμιλος – ΕΠΣ Λασιθίου
Γιούχτας – 10ος όμιλος – ΕΠΣ Ηρακλείου
Δαμάστα – 10ος όμιλος – ΕΠΣ Ηρακλείου
Ωστόσο, είμαστε εν αναμονή της Παρασκευής όπου η εκτελεστική επιτροπή θα πάρει απόφαση για το τι μέλλει γενέσθαι με την αναστολή των προπονήσεων.

Στην ουσία αυτό που θα συζητηθεί είναι τι μπορεί να γίνει έτσι ώστε να συνεχίσουν τις προπονήσεις και οι ομάδες που βρίσκονται σε πόλεις που είναι στο βαθύ κόκκινο.

Δείτε πως διαμορφώνονται οι όμιλοι της Γ΄ Εθνικής μετά τις αποχωρήσεις:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (15 ομάδες):

Αετός Ορφανού, Πανδραμαϊκός, Ορφέας Puma Ξάνθης, FC Αλεξανδρούπολη, Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Εθνικός Σοχού, Ελπίς Σαππών, Αμπελοκήπων ΑΕ, Ευόσμου ΑΕ, Απόλλων Παραλιμνίου, Νέστος Χρυσούπολης, Άρης Αβάτου, ΑΕ Διδυμοτείχου, Αναγέννηση Θαλασσιάς

3οΣ ΟΜΙΛΟΣ (14 ομάδες):

ΑΕ Καρίτσας, Αναγέννηση Καρδίτσας, Εθνικός Κεραμιδίου, Αετός Μακρυχωρίου, ΑΟ Σελλάνων, Ατρόμητος Παλαμά, Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Ερμής Αμυνταίου, Φήκης Π.Ο., Δίας Δίου ΟΦ, ΠΟ Ελασσόνας, Μετέωρα ΑΣ, Κοζάνη ΦΣ

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10 ομάδες):

Διαγόρας Στεφανοβικείου, Φωκικός, Ηρακλής Ψαχνών, ΑΟ Υπάτου, ΑΟ Νέας Αρτάκης, Αμβρυσσέας Διστόμου, Θησέας Αγριάς, Δήμητρα Ευξεινούπολης, Αλμυρός, Αταλάντη

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες):

Αχέρων Καναλακίου, Κτην. Αστέρας Καληράχης, Πρέβεζας 2016 ΠΑΣ, Τηλυκράτης 2014, ΑΕ Λευκίμμης, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού, Αναγέννηση Άρτας, Θύελλα ΠΑΣ, Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, Μεσολογγίου ΑΕ, Κασσιόπη, Θύελλα Κατσικάς

10ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (12 ομάδες):

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Ατσαλένιος, Ηρόδοτος Π.Α.Σ.Α., ΑΟ Πόρου, Αναγέννηση Ιεράπετρας, ΑΟ Αγ. Νικολάου, Αλμυρός ΓΠΣ, ΑΟ Παλαιοχώρας, Ρεθυμνιακός ΑΟ, Άρης Σούδας, Ν. Αστέρας Ρεθύμνου, Πλατανιάς

Πηγή: mikriliga.com

Related posts

Πως νίκησε τη Θύελλα Μοναστηρακίου ο Τηλυκράτης (vid)

Κώστας Γεωργιάδης

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Θύελλα Κατσικά: Τα στιγμιότυπα (vid)

Κώστας Γεωργιάδης

Δεν τα κατάφερε η Θύελλα (photos)

Κώστας Γεωργιάδης