19 Απριλίου 2024
Γ ΕΘΝΙΚΗ

Α.Ε. Κιλελέρ-Θύελλα Κατσικάς 1-1: Νέα «Χ»αμένη ευκαιρία για την Θύελλα

Την 2η συνεχόμενη ισοπαλία πήρε η Θύελλα Κατσικάς που στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής ήρθε ισόπαλη με 1-1 στο γήπεδο της Αγιάς στη Λάρισα με την Α.Ε. Κιλελέρ!
Το Κιλελερ είχε την κατοχή στο πρώτο μέρος, ωστόσο η Θύελλα απείλησε πρώτη στο 8΄ με ένα φάουλ του Εμβραίζογλου. Στο 10΄ οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Χατζή που πέρασε άουτ, ενώ στο 12΄ ο Κατσαμάγκας σούταρε με την μπάλα να βρίσκει τους αμυντικούς της Θύελλας που απομάκρυναν. Στο 22΄ ο Κωσταμένας εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να καταλήγει άουτ, ενώ στο 25΄ διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους , με τον Χατζή να κάνει το πρώτο σουτ, ο Παππάς Δ. να διώχνει ενώ στην επαναφορά ο Χασομέρης νέο σουτ με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα! Στο 40’ μεγάλη ευκαιρία χαμένη με τον Χατζή που έκανε το σουτ και πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ στο 45΄ ο Κωσταμένας εκτέλεσε φάουλ, βρήκε τον Κωσταμένα , ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει και πάλι άουτ!
Η Θύελλα ήταν πιο επιθετική στην επανάληψη και προσπάθησε να αιφνιδιάσει και στο 46΄ δεν κατάφερε να σκοράρει ο Σκανδάλης που βρέθηκε σε θέση βολής. Στο 52΄ νέα ανεκμετάλλευτη ευκαιρια με τον Παππά και στο 58΄ ένα σουτ του Κωσταμένα πέρασε άουτ. Στο 79΄ η Θύελλα βγήκε στην αντεπίθεση ξέφυγε ωραία από την άμυνα ο Άγγελος Παππάς, έκανε το σουτ στο «Γ» και το 0-1.Ένα λεπτό αργότερα ο Κούκος από θέση τετ α τετ έκανε το σουτ που κατέληξε κόρνερ. Το Κιλελερ ευτύχησε να ισοφαρίσει σχετικά γρήγορα και στο 84΄ύστερα από κόρνερ του Κούκου, ο Βλησαρούλης με ωραία κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έφερε το ματς στα ίσια για το 1-1. Τέλος στο 87’ τον Κούκο από κοντά σταμάτησαν οι αμυντικοί της Θύελλας, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Άγγελος Παππάς έκανε το σουτ που έφυγε άουτ.

Διαιτησία: Γκουντέλας Ε.Π.Σ. Καρδίτσας (Λεωνίδας,Κατσαρός) (.ΕΠ.Σ. Τρικάλων, Ε.Π.Σ. Ευριτανίας) .

Α.Ε. Κιλελέρ: Μισυρλής, Φουρκιώτης, Μπαρούτας, Δοδοντσάκης, Αντωνίου, Αλτάνης, Χατζής (68’ Κούκος), Χατζησαββίδης (73’ Μπάρδας), Κατσαμάγκας (73’ Βλησαρούλης), Χασομέρης, Βαγενάς.
Θύελλα Κατσικάς: Παππάς Δ., Εμβραΐζογλου (88’ Φίλιος), Μελιγγιώτης, Ντόντης, Πάκος (65’ Γούλας), Βασιλάκης, Πότσης, Πολυχρόνης (65’ Τουρμούσογλου), Σκανδάλης, Κωσταμένας (82’ Λόκας), Παππάς Α.