11.1 C
Ιωάννινα
27 Νοεμβρίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Δράση και στους τέσσερις ομίλους

Με δυνατές αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα Κυριακή (6/11) η δράση και στους τέσσερις ομίλους του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος (4η αγωνιστική)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Προμηθέας 2014 Τσικριτσάκη-Πετρόπουλος Γεωρ. (Μπουρνάς)
Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Πανιώνιος Καμήτσος-Ελ Ανύ (Τρίγκα)
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Αμύντας Τσαούση-Τριανταφύλλου (Αλετράς)
Τέντα 15.00 Άρις Καλαμάτας-ΠκΑΟ Άμιλλα Λιαρομμάτης-Αποστολόπουλος (Γιαλικάρης)
Ρεπό: Πορφύρας

Η βαθμολογία
1. Αθηναϊκός 6
2. Αμύντας 5
3. Δαναοί Αργους 5
4. Πανιώνιος 4
5. Αμιλλα 4
6. Πορφύρας 4
7. Προμηθέας Πάτρας 3
8. Αρις Καλαμάτας 3
9. Ατρόμητος Πειραιά 2

2ος Όμιλος (3η αγωνιστική)
Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα Γλυφάδας-Φοίνιξ Πειραιά Λαζόγκα-Αντωνέλλου (Τηγάνης)
Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Κουλουμπαρίτσης-Αλεξόπουλος Παν. (Παντέλης)
Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας Παπαδόπουλος Ανδ.-Πετράκης Ιωάν. (Κυριόγλου)
Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-ΚΑΟ Μελισσίων Μπερέτσος-Διολάτζης (Παππάς)

Η βαθμολογία
1. ΚΑΟ Μελισσίων 4
2. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 4
3. Φοίνικας Πειραιά 3
4. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 3
5. Αγία Παρασκευή 3
6. Τερψιθέα Γλυφάδα 3
7. ΑΕΚ Περιστερίου 2
8. Αιγέας Χίου 2

3ος Όμιλος (4η αγωνιστική)
Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Λασσάνης Αθανασιάδης Βλ.-Τσαρδούλιας Χρ. (Καρκαλέτσης)
1ο-2ο ΓΕΛ Πτολεμαϊδας 13.00 Απόλλων Πτ.-Ολύμπια Λάρισας Πλιάκος-Θώμος (Μπαταούλα)
Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Αστέρας Γεωργουσόπουλος-Παπαγιώτης (Πανταζής)
Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης Θ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Μιχέλης Θ.-Κουρόγλου (Μηλιάρας)
Ρεπό: Ιωάννινα ΣΚ

Η βαθμολογία

1. Αρης 6
2. Απόλλων Καλαμαριάς 5
3. ΧΑΝΘ 4
4. Απόλλων Πτολεμαϊδας 4
5. ΣΚ Ιωάννινα 4
6. Ολύμπια Λάρισας 4
7. Αστέρας Καβάλας 4
8. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 3
9. Λασσάνης Κοζάνης 2

4ος Όμιλος (4η αγωνιστική)
Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Νεάπολη Αναστασιάδης Γ.-Μπαράκου (Μπακλατζής)
Χρ. Χριστοδούλου 14.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-ΑΓΕ Πιερίας Κοντογιάννης-Σκρίνος (Στουπίδης)
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Πυλαία Καραβάς-Μιχέλη Ευ. (Δραγκιόγλου)
ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής 1908 Παπαγερίδης-Νικολαϊδης (Γιαμουζής)
Ρεπό: Πανόραμα

Η βαθμολογία
1.Πιερικός Αρχέλαος 6
2. Πάνθηρες Καβάλας 5
3. Ηρακλής 4
4. Πανσερραϊκός 4
5. ΑΕ Πυλαίας 4
6. ΑΣ Πανόραμα 4
7. Ασπίδα Ξάνθης 4
8. ΑΓΕ Πιερίας 3
9. ΠΚ Νεάπολης 2

Related posts

Γ΄ Εθνική: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 8ης αγωνιστικής

Κώστας Γεωργιάδης

Καβάλα-Ελευθερούπολη με εικόνα σε όλη την Ελλάδα

Κώστας Γεωργιάδης

Γυναικών: Η ανάλυση της Μεγάλης Βρετανίας

Κώστας Γεωργιάδης