1.6 C
Ιωάννινα
29 Νοεμβρίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Δράση σήμερα και στους τέσσερις ομίλους

Με σημαντικά παιχνίδια συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών με δράση και στους τέσσερις ομίλους.

1ο Όμιλος (6η αγωνιστική)
Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Προμηθέας 2014 Πετράκης Γεώρ.-Τσίγκου (Φιλίππου)
Π. Σαλπέας 13.00 Πορφύρας-Πανιώνιος Σίμα-Μπερέτσος (Δραμεσιώτης)
Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-ΠκΑΟ Άμιλλα Μπολάνος-Παπαδόπουλος Ν. (Τρίγκα)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Άρις Καλαμάτας Νικολιάς-Κατσέλη (Κυρτάτας)
Ρεπό: Αμύντας
Η βαθμολογία
1. Αθηναϊκός 10
2. Αμύντας 9
3. Δαναοί Αργους 9
4. Αμιλλα 7
5. Πανιώνιος 7
6. Προμηθέας Πάτρας 5
7. Πορφύρας 5
8. Ατρόμητος Πειραιά 4
9. Αρις Καλαμάτας 4

2ος Όμιλος (5η αγωνιστική)
Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-Ιωνικός ΝΦ Μπιτέρνας-Αντωνέλλου (Ηπιώτης)
Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Αγ. Παρασκευή Ευφραιμίδης-Διολατζής (Μάρης)
Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Φοίνιξ Πειραιά Μπον-Τσαούση (Παπαδόπουλος Στ.)
Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Βαλουξής-Ιωάννου Γεωρ. (Λιμνιάτης)

Η βαθμολογία
1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 8
2. ΚΑΟ Μελισσίων 7
3. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 7
4. Φοίνικας Πειραιά 6
5. Αγία Παρασκευή 6
6. Τερψιθέα Γλυφάδας 6
7. ΑΕΚ Περιστερίου 4
8. Αιγέας Χίου 4

3ος Όμιλος (6η αγωνιστική)
Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Λασσάνης Καρυπίδης-Τσαρδούλιας Χρ. (Σιμητόπουλος Ι.)
Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Ολύμπια Λάρισας Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Τσιγγέλης)
1ο – 2ο ΓΕΛ Πτολεμαϊδας 15.00 Απόλλων Πτ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Αβραμίδου-Γεωργουσόπουλος (Βόντζας)
Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Άρης Δέλλας-Καραβάς (Σακελλαρίου)
Ρεπό: ΣΑΚ Αστέρας

Η βαθμολογία
1. Αρης 8
2. Απόλλων Καλαμαριάς 8
3. Ολύμπια Λάρισας 8
4. ΧΑΝΘ 7
5. Απόλλων Πτολεμαϊδας 7
6. Αστέρας Καβάλας 7
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 6
8. ΣΚ Ιωάννινα 5
9. Λασσάνης Κοζάνης 4

4ος Όμιλος
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Νεάπολη ΑΚΠΚ Θεοδωρίδης-Τογανίδου (Δραγκιόγλου)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-ΑΓΕ Πιερίας Μιχέλη Ευ.-Δώνης (Ανδρίτσος)
Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ηρακλής 1908 Κολοκυθάς-Αναστασιάδης (Σαλικίδης)
Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος Μπαράκου-Τσουρή (Μπακλατζής)
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας

Η βαθμολογία
1. Ηρακλής 8
2. Πάνθηρες Καβάλας 8
3. Πανσερραϊκός 7
4. Πιερικός Αρχέλαος 7
5. ΑΕ Πυλαίας 7
6. Ασπίδα Ξάνθης 7
7. ΑΣ Πανόραμα 6
8. ΠΚ Νεάπολης 5
9. ΑΓΕ Πιερίας 5

Related posts

MVP o Νάσος Γκρέκας

Κώστας Γεωργιάδης

Εφηβικό: Η δράση του Σαββατοκύριακου (26-27/11)

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Η 2η αγωνιστική στον Α’ Όμιλο και η πρεμιέρα του Γ’

Κώστας Γεωργιάδης