15.9 C
Ιωάννινα
21 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Ξεκαθαρίζουν τα playoff/playout

Πέφτει σήμερα η αυλαία στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με την διεξαγωγή της 26ης Αγωνιστικής, όπου θα ξεκαθαρίσουν οι ομάδες που θα αγωνιστούν στα play off και τα play out.

Α2 Γυναικών (26η αγωνιστική)
1ος Όμιλος
Παν. Τριανταφύλλου 13.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πορφύρας Ανδρεόπουλος-Κολίλας (Κουτσομήτρος)
Σοφία Μπεφόν 13.00 Π. Φάληρο-Αμύντας Πετράκης Ιωάν.-Ραπτογιάνης (Φιλίππου Χριστ.)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕΚ Περιστερίου Κηπώσης-Ρώτας (Νικολοπούλου)
Promitheas Park 13.00 Προμηθέας Π.-Άμιλλα Περιστερίου Κουτσοδήμος-Ελ Ανύ (Σπυρόπουλος)
Γεωργία Λαούδη 13.00 Αγ. Παρασκευή-Δαναοί Άργους Τσικριτσάκη-Ζαφείρη (Φαλούκας)
Ζ. Αλεξάνδρου 13.00 Ιωνικός ΝΦ-Τερψιθέα Σκουλαρίκης-Αλεξόπουλος Π. (Καλαρέμας)
Αγ. Δημητρίου (Π) 13.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ Τσουρή-Βαλουξής (Ζερβούδης)

Η βαθμολογία
1) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 46 1403-1187 216
2) Αγία Παρασκευή 44 1465-1214 251
3) Αμύντας 44 1433-1216 217
4) Δάφνη Αγίου Δημητρίου 42 1400-1178 222
5) ΑΕΚ Περιστερίου 41 1422-1300 122
6)Τερψιθέα Γλυφάδα 40 1427-1205 222
7) Παλαιό Φάληρο 40 1324- 1336 -12
8)Κρόνος Αγίου Δημητρίου 38 1408-1304 104
9) Μελίσσια 37 1415-1400 15
10) Πορφύρας 33 1210-1252 -42
11) Σπόρτιγκ 32 1329-1450 -121
12) Δαναοί Αργους 32 1275-1393 -118
13) Αμιλλα Περιστερίου 30 1222-1456 -234
14) Προμηθέας Πάτρας 26 970-1812 -842

2ος Όμιλος
Ν. Ρύσιου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΜΕΝΤ Μιχέλη-Λαμπρέλης (Κουκουβίνου)
1ο-2ο Λύκειο Πτολεμαϊδας 13.00 Απόλλων Πτ.-Ιωάννινα ΣΚ Σταμπουλής-Νικολαϊδης (Μπαταούλα)
Πυλαίας 13.00 ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός Κουρόγλου-Αβρονιδάκης (Μοσχοτόγλου)
ΕΑΚ Βόλου 13.00 Ανόρθωση Βόλου-Πανόραμα Γιατρόπουλος-Πάνος (Βαρνάς)
Ρεπό: Άρης /Ολύμπια Λάρισας
24/4
Πιερικός Αρχέλαος-Πάνθηρες Καβάλας 71-52

Η βαθμολογία
1) Πανσερραϊκός 42 1587-1101 486
2) Παναθλητικός 41 1768-891 877
3) Πάνθηρες Καβάλας 39 1362-1127 235
4) ΑΕ Πυλαίας 34 1325-1225 100
5) Βόλος 34 1377-1322 55
6) Πιερικός Αρχέλαος 33 1305-1337 -32
7) Αρης 32 1192-1414 -222
8) ΑΣ Πανόραμα 31 1238-1277 -39
9) ΜΕΝΤ 27 965-1343 -378
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 26 1082-1299 -217
11) ΣΚ Ιωάννινα 24 901-1360 -459
12) Απόλλων Πτολεμαΐδας 21 998-1404 -406

*Πιερικός Αρχέλαος και Πάνθηρες Καβάλας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Related posts

Στην Εθνική 3Χ3 για το Europe Cup η Ντίνα Σαρηγιαννίδου

Παρέμεινε “ζωντανό” το IBC για την παραμονή στη Α2 Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Διαδικαστικό φινάλε για τον Βίκο και την Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης