5.9 C
Ιωάννινα
5 Μαρτίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Πλήρης δράση και στους δύο ομίλους

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με τη διεγωγή της 8ης Αγωνιστικής.

1ος Όμιλος – Κυριακή 3/12

Σπόρτιγκ 14.00 Σπόρτιγκ-Άμιλλα Περιστερίου Σπυρλιδάκης-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Κυριόγλου)
Ζ. Αλεξάνδρου 16.45 Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων Τζίμης-Τσατταλιού (Καφετζέλης)
Γεωργία Λαούδη 17.00 Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ευφραιμίδης-Αντωνέλου (Παπαδόπουλος Ευστ.)
Promitheas Park 17.00 Προμηθέας Π.-Αμύντας Παπανικολάου Ιωάν.-Μπερέτσος (Σπυρόπουλος)
Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-ΑΕΚ Περιστερίου Γαρινή-Δόβας (Κουτσομήτρος)
Αγ. Δημητρίου (Π) 18.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας Γαραντζιώτης-Αυγουστόγλου (Ζαγκλής)
Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-Δαναοί Άργους Γεωργιλάκης-Πετρόπουλος Γ. (Μοσχοβής)

Η βαθμολογία
1) Αγία Παρασκευή        14    440-364   76
2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας   13    397-318   79
3) ΑΕΚ Περιστερίου       12    401-351   50
4) Τερψιθέα Γλυφάδα     11    428-349   79
5) Δάφνη Αγίου Δημητρίου    11    395-334   61
6) Μελίσσια    11    401-369   32
7) Αμύντας      11    391-377   14
8) Σπόρτιγκ    10    339-353   -14
9) Παλαιό Φάληρο 10    339-385   -46
10) Πορφύρας 9      310-323   -13
11) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 9      393-410   -17
12) Δαναοί Αργους 9      373-421   -48
13) Αμιλλα Περιστερίου 9      363-427   -64
14) Προμηθέας Πάτρας  8      309-498   -189

2ος Όμιλος – Κυριακή 3/12

ΕΑΚ Βόλου 14.30 Ανόρθωση Βόλου-Πάνθηρες Γεωργούλης-Αβρονιδάκης (Μόρφη)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος Γεωργουσόπουλος-Πλιάκος (Βαρνάς)
Κοιλάδας 13.00 Πανσερραϊκός-Παναθλητικός Χατζηκώστας-Νικολαϊδης (Δημάδης)
Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-ΜΕΝΤ Λαμπρέλλης-Σιούλας (Σιμητόπουλος Γιάν.)
Πυλαίας 14.30 Πυλαία-Αναγέννηση Ν.Ρ. Τογανίδου-Τσαπόγα (Αναστασίου Αθαν.)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Ιωάννινα ΣΚ Καρυπίδης-Τριανταφύλλου (Παραλικίδης)
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαϊδας

Η βαθμολογία
1) Πανσερραϊκός         14     513-329     184
2) ΑΕ Πυλαίας    11     434-320     114
3) Βόλος    11     391-323     68
4) ΑΣ Πανόραμα         11     431-396     35
5) Παναθλητικός         10     392-222     170
6) Πάνθηρες Καβάλας 10     402-337     65
7) Πιερικός Αρχέλαος 10     380-435     -55
8) Αρης      10     359-415     -56
9) Ολύμπια Λάρισας    8       307-393     -86
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου       8       357-434     -77
11) ΜΕΝΤ 7       264-321     -57
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας  7       344-480     -136
13) ΣΚ Ιωάννινα         6       222-391     -169

* Παναθλητικός, ΑΕ Πυλαίας, ΣΚ Ιωάννινα, Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Ανόρθωση Β. και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους.

**ΜΕΝΤ και Παναθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Related posts

Η 2η αγωνιστική για τις Μικτές ΕΣΚΑΒΔΕ

Η Ntougias Basketball Academy επισκέφτηκε τον ΠΑΟΚ

Σαρηγιαννίδου: «Έχουμε αυτοπεποίθηση για το κάτι παραπάνω»