2.7 C
Ιωάννινα
5 Φεβρουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Σημαντικά παιχνίδια στο σημερινό πρόγραμμα

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

Α. Βαρίκας 14.00 Πανιώνιος-Άρις Καλαμάτας Μπολάνος-Τσαγκατζής (Διμπινούδης)
Υμηττού 19.00 Αμύντας-Αθηναϊκός Καραπαπάς-Αδαμόπουλος (Ζώης)
Π. Σαλπέας 16.00 Πορφύρας – Δαναοί Άργους Μυζίκας-Τσικριτσάκη (Δραμεσιώτης)
Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας-ΠκΑΟ Άμιλλα Διαμαντής-Κάννης (Σπηλιόπουλος) (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

Η βαθμολογία

1. Αμύντας 17
2. Αθηναϊκός 17
3. Δαναοί Άργους 17
4. Άμιλλα 15
5. Πανιώνιος 13
6. Πορφύρας 12
7. Ατρόμητος Πειραιά 11
8. Προμηθέας Πάτρας 9
9. Αρις Καλαμάτας 9

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων Παπανικολάου Γιάν.-Μπερέτσος (Τηγάνης)
Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Φοίνιξ Πειραιά Αλεξόπουλος Χρ.-Αλεξόπουλος Παν. (Παντέλης)
Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ανδρεόπουλος-Τερζής (Ζερβούδης)
Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Ιωνικός Ν.Φ. Οικονόμου-Σάλτας (Παππάς)

Η βαθμολογία
1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 15
2. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 13
3. Αγία Παρασκευή 13
4. ΚΑΟ Μελισσίων 12
5. ΑΕΚ Περιστερίου 11
6. Τερψιθέα Γλυφάδα 11
7. Φοίνικας Πειραιά 11
8. Αιγέας Χίου 7

*ΚΑΟ Μελισσίων και Αιγαίας Χίου έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

3ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Αναγέννηση Ν.Ρ. Θώμος-Πλιάκος (Μπαταούλα) (0-20 α.α.)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρ.-Άρης Παπαγιώτης-Γεωργουσόπουλος (Αθανασόπουλος)
Ποταμουδιών 12.30 Αστέρας-Απόλλων Καλαμαριάς Νέδογλου-Καντζουρίδης (Μπακλατζής)
Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Απόλλων Πτολεμαϊδας Χάνος-Νικολαϊδης (Καραδήμας)
Ρεπό: ΧΑΝΘ

Η βαθμολογία

1. Αρης 18
2. Ολύμπια Λάρισας 15
3. Απόλλων Πτολεμαϊδας 14
4. ΣΚ Ιωάννινα 14
5. Απόλλων Καλαμαριάς 13
6. ΧΑΝΘ 13
7. Αστέρας Καβάλας 13
8. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 12
9. Λασσάνης Κοζάνης 8

4ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1
Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-Ηρακλής 1908 Αθανασιάδης Βλ.-Δώνης (Λαζαρίδης)
Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος Λαμπρέλλης-Μπαζάκας (Γιαμούζης)
Φιλύρου 15.00 ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας Γκαρτζονίκας-Κοντοστάθης (Αναστασίου)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Ασπίς 2011 Ξάνθης Δημούδης-Τογανίδου (Καρκαλέτσης)
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 17
2. Πανσερραϊκός 16
3. Πιερικός Αρχέλαος 15
4. ΑΕ Πυλαίας 14
5. Πάνθηρες Καβάλας 14
6. ΑΣ Πανόραμα 14
7. Ασπίδα Ξάνθης 11
8. ΠΚ Νεάπολης 10
9. ΑΓΕ Πιερίας 9

Related posts

Με δύσκολη επικράτηση το 11 στα 11 για τον Ιόνιο

Κώστας Γεωργιάδης

Δεύτερος ο Βίκος και τρίτη η Δόξα Λευκάδας

Κώστας Γεωργιάδης

Με περίπατο στην Άρτα η 8η νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης