2.7 C
Ιωάννινα
30 Ιανουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Σημαντικές αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους

Με σημαντικές αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος (12η αγωνιστική)

Καμινίων 13.00 Ατρόμητος Πειραιά-Πορφύρας Γεωργόπουλος-Πολάτογλου (Βακαλούδης)
Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Πανιώνιος Γέρος-Ιωάννου (Μωϋσιάδης)
Τέντα 15.00 Άρις Καλαμάτας-ΕΑ Προμηθέας 2014 Διόλατζης-Αλεξόπουλος Χρ. (Γιαλικάρης)
Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Αμύντας Κατσέλη-Τσουρή (Νικολίτσας)
Ρεπό : ΠκΑΟ Άμιλλα

Η βαθμολογία

1. Αθηναϊκός 19
2. Αμύντας 18
3. Δαναοί Αργους 18
4. Αμιλλα 15
5. Πανιώνιος 15
6. Πορφύρας 14
7. Ατρόμητος Πειραιά 11
8. Αρις Καλαμάτας 10
9. Προμηθέας Πάτρας 9
*Προμηθέας και Άμιλλα έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

2ος Όμιλος (10η αγωνιστική)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αιγέας Χίου Τσαϊρίδης-Τσατταλιού (Φιλίππου)
Π. Σαλπέας 13.00 Φοίνιξ Πειραιά-Τερψιθέα Γλυφάδας 0-20 (α.α)
Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου Παπαγεωργίου Δημ.-Παλογέλης (Βαμβακάς)
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Αγ. Παρασκευή Κουτίβης-Βαλουξής (Παπαδόπουλος Στ.)

Η βαθμολογία
1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16
2. ΚΑΟ Μελισσίων 16
3. Αγία Παρασκευή 15
4. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 14
5. Φοίνικας Πειραιά 13
6. ΑΕΚ Περιστερίου 13
7. Τερψιθέα Γλυφάδα 12
8. Αιγέας Χίου 9

3ος Όμιλος

1ο -2ο ΓΕΛ Πτολεμαϊδας 13.00 Απόλλων Πτ.-ΣΑΚ Αστέρας Θώμος-Πλιάκος (Μπαταούλα)
Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Ολύμπια Λάρισας Καντζουρίδης-Γκαρτζονίκας (Μοσχοτόγλου)
Μ. Τσίκινας 15.00 ΧΑΝΘ-Ιωάννινα ΣΚ Λυτροσυγκούνης-Πάνος (Κασαπίδης)
Ρεπό: Αναγέννηση ΝΡ
Η βαθμολογία

1. Αρης 20
2. ΣΚ Ιωάννινα 16
3. Ολύμπια Λάρισας 16
4. Απόλλων Καλαμαριάς 15
5. Απόλλων Πτολεμαϊδας 15
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14
7. Αστέρας Καβάλας 14
8. ΧΑΝΘ 13
9. Λασσάνης Κοζάνης 8

4ος Όμιλος (12η αγωνιστική)
Αλ .Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-ΑΓΕ Πιερίας Δώνης-Μπαζάκας (Μπακλατζής)
ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Νεάπολη Γεωργουσόπουλος-Κοντοστάθης (Σαμαλής)
Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-Πανόραμα Χάνος-Λαμπρέλλης (Δραγκίογλου)
Χρ. Χριστοδούλου 14.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας Ράπτης-Δημούδης (Στουπίδης)
Ρεπό: ΝΓΣΘ Ηρακλής 1908

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 19
2. Πιερικός Αρχέλαος 17
3. Πανσερραϊκός 16
4. ΑΕ Πυλαίας 16
5. ΑΣ Πανόραμα 16
6. Πάνθηρες Καβάλας 15
7. Ασπίδα Ξάνθης 12
8. ΠΚ Νεάπολης 11
9. ΑΓΕ Πιερίας 10

Related posts

Αναπτέρωσε τις ελπίδες της η Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης

Έπεσε η αυλαία της 11ης με επικράτηση της Αστράκας επί του Θρύλου

Κώστας Γεωργιάδης

Στην 5η θέση το IBC

Κώστας Γεωργιάδης