9.9 C
Ιωάννινα
27 Νοεμβρίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 Γυναικών: Σημαντικές αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους και σημαντικές αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

2ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)
Κυριακή 30/10
Α. Βαρίκας 13.00 Πανιώνιος-Αθηναϊκός Σπυρλιδάκης-Οικονόμου (Αλετράς)
Υμηττού 17.00 Αμύντας-Δαναοί Άργους Καψαρίδης-Ιωάννου (Ζώης)
Π. Σαλπέας 19.00 Πορφύρας-Ατρόμητος Πειραιά Χρόνης-Αντωνέλου (Τζουβάρας)
Σάββατο 29/10
Προμηθέας 2014 – Αρις Καλαμάτας 70-45
Ρεπό: ΠκΑΟ Άμιλλα

Βαθμολογία

1. Άμιλλα 4
2. Δαναοί Αργους 4
3. Αθηναϊκός 4
4. Προμηθέας Πάτρας 3
5. Πανιώνιος 3
6. Αμύντας 3
7. Αρις Καλαμάτας 3
8. Πορφύρας 2
9. Ατρόμητος Πειραιά 1

2ος Όμιλος (2η αγωνιστική)
Κυριακή 30/10
Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Τερψιθέα Γλυφάδας Σάλτας-Τσαούση (Μπίκας)
Π. Σαλπέας 13.00 Φοίνιξ Πειραιά-Αιγέας Χίου Τσάλας-Κατσέλη (Φιλίππου)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή Αδαμόπουλος-Τριανταφύλλου (Ντίνος)
Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΕΚ Περιστερίου Κουτίβης-Παλογέλης (Παππάς)
Η βαθμολογία
1. ΚΑΟ Μελισσίων 2
2. Αγία Παρασκευή 2
3. Τερψιθέα Γλυφάδας 2
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 2
5. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 1
6. Φοίνικας Πειραιά 1
7. ΑΕΚ Περιστερίου 1
8. Αιγέας Χίου 1

3ος Όμιλος
Κυριακή 30/10 (3η αγωνιστική)
Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Άρης Θ. Αβραμίδου-Θώμος (Μπαταούλα)
Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρ.-Απόλλων Καλαμαριάς Παπαγιώτης-Γεωργουσόπουλος (Αθανασόπουλος)
Ποταμουδιών 15.00 Αστέρας-Απόλλων Πτολεμαϊδας Λαμπρέλλης-Δώνης (Μπακλατζής)
Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΧΑΝΘ Γκαρτζονίκας-Νικολαϊδης (Καραδήμας)
Ρεπό: Αναγέννηση Ν.Ρ.

Η βαθμολογία
1.Αρης 4
2. Απόλλων Καλαμαριάς 3
3. Απόλλων Πτολεμαϊδας 3
4. ΣΚ Ιωάννινα 3
5. Ολύμπια Λάρισας 3
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 3
7. ΧΑΝΘ 2
8. Αστέρας Καβάλας 2
9. Λασσάνης Κοζάνης 1

4ος Όμιλος (3η Αγωνιστική)
Κυριακή 30/10
Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-Πιερικός Αρχέλαος Κώνης-Κωνσταντινέλλης (Ανδρίτσος)
Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Πάνθηρες Καβάλας Μπαζάκας-Τσαρδούλιας Χρ. (Γιαμούζης)
Φίλυρου 15.00 Πυλαία-Ασπίς Ξάνθης Καρυπίδης-Κανελλίδης (Καρκαλέτσης)
Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Πανσερραϊκός Κλεπουσνιώτου-Πάνος (Μοσχοτόγλου)
Ρεπό: ΝΓΣΘ Ηρακλής 1908

Η βαθμολογία
1. Ηρακλής 4
2. Πιερικός Αρχέλαος 4
3. ΑΣ Πανόραμα 3
4. Πάνθηρες Καβάλας 3
5. Ασπίδα Ξάνθης 3
6. Πανσερραϊκός 2
7. ΑΕ Πυλαίας 2
8. ΑΓΕ Πιερίας 2
9. ΠΚ Νεάπολης 1

Related posts

Επίδειξη ισχύος από τον ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Απέκτησε συγκάτοικο ο Βίκος

Κώστας Γεωργιάδης

Γυναικών: Οι 12 για τον αγώνα με Μεγάλη Βρετανία

Κώστας Γεωργιάδης