9.9 C
Ιωάννινα
27 Νοεμβρίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Β’ Εθνική: Συνέχεια με την τρίτη πράξη

Το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών συνεχίζεται με δράση και πάλι και στους τέσσερις ομίλους ανά την Ελλάδα.

Στο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής υπάρχουν ιστορικά ντέρμπι όπως αυτό ανάμεσα στον Ηλυσιακό και το Παγκράτι.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τους διαιτητές:

1ος Όμιλος

Σάββατο 22/10

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Παγκράτι Αναστασίου-Αντωνιάδης-Λεβεντάκος (Αναστασίου)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Εθνικός Γεράνιος-Κιουλάφας-Βελέντζας (Ελευθεριάδης Γ.)

Χ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δ.-Ένωση Ιλίου Ραχιώτης-Μαυρέλης-Κούλης Κ. (Παππάς)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Μύκονος Μπούκας-Καλογριάς-Σιδέρης (Θεοδοσόπουλος)

Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Αίολος Αγυιάς Πατρών Κατσαπρακάκης-Ξυλάς-Ροδίτης (Τεφτίκης)

Κυριακή 23/10

Νάξου 12.30 Φανάρια Νάξου-ΝΕΟ Ληξουρίου Ουσταμπασίδης-Φασόλης-Σκουλαρίκης (Καραμπίνης)

2ος Όμιλος

Σάββατο 22/10

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Έσπερος Φραγκούλη-Κούλης Χαρ.-Ναστούλης (Μπίκας)

Σ. Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Πρωτέας Β. Ζιώγας-Τεφτίκης-Τζίμης (Παλάτος)

Αγ. Θωμά 17.00 Δούκας-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Αποστολίδης Β.-Χρηστίδης Παύλ.-Χριστοδουλάκης (Κυρτάτας)

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-ΑΟΚ Χανιά Καρακάσης-Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Παπαδόπουλος Στ.)

Διαγόρα 15.00 Διαγόρας Ρ.-Πανιώνιος Τσαχάκης-Κονταράτος-Παπαδόπουλος Χρ. (Βιντζηλαίος)

Κυριακή 23/10

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΟΦΗ Τσιμπούρης-Νάστος-Αγγελής (Ζαγκλής)

3ος Όμιλος

Σάββατο 22/10

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λ.-Ολυμπιακός Β. Καρπάνος-Καμήτσος-Ασημακάκη (Ιωακειμίδης)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών Κατωτικίδης-Λουλουδιάδης-Κοντογιάννης (Παπαδόπουλος Θ.)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας Γερακίνης-Παζώλης-Βασιλόπουλος (Μηναρετζόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τρίκαλα Σαρακενίδης-Κολοκυθάς -Καντερές (Τσιγγέλης)

Κυριακή 23/10

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ναύαρχος Βότσης Μαραμής-Δολγύρας-Μπουγλός Π. (Μηναρετζόπουλος)

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Σάββατο 22/10

Γέφυρας 18.30 ΜΓΣ Γέφυρας-Πολύγυρος Ντούρας-Παπαγεωργίου-Παπανικολάου (Πολυχρονίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Ερμής Λαγκαδά Μπακάλης-Δέλλλας-Αναστασιάδης Β. (Αστρεινίδης)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-ΧΑΝΘ Παπαγερίδης-Χρυσάφης-Τοπαλίδης (Σαλικίδης)

Ευκαρπίας 16.30 Ευκαρπία-Μαχητές Πειραματικού Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Γρ.-Τσαρδούλιας (Παπαδόπουλος Ι.)

Λ. Παπαδόπουλος 18.00 Σταυρούπολη-ΔΕΚΑ Πράττος-Ηλιόπουλος-Τσάνταλη (Μήτσιου)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Related posts

Επίδειξη ισχύος από τον ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Απέκτησε συγκάτοικο ο Βίκος

Κώστας Γεωργιάδης

Γυναικών: Οι 12 για τον αγώνα με Μεγάλη Βρετανία

Κώστας Γεωργιάδης