4.9 C
Ιωάννινα
3 Φεβρουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ΄ Εθνική: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής

Με τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

Διαδικτυακά θα μεταδοθούν οι παρακάτω αγώνες:

15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΠ από το κανάλι YouTube Promitheas Park BC Academy

17.00 ΑΣΑ Αναγέννηση-ΚΑΟ Μελισσίων από το κανάλι YouTube anagennisi bc

14.00 Νίκη Αμαρουσίου-Αιολικός από το telesport.gr

17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ποσειδώνας Ψυχικού από το κανάλι YouTube του γηπεδούχου σωματείου

Το πρόγραμμα των αγώνων, οι διαιτητές και οι κομισάριοι:

1ος Όμιλος – Κυριακή 22/1

Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-Νήαρ Ηστ Κωστής-Τσουρή (Νικολίτσας)

Κυπαρισσίας 17.00 Δίων Ο Κυπαρισσεύς-ΣΚ Καλαμάτα Χρόνης-Γέρος (Μπίκας)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Αδαμόπουλος-Γεωργόπουλος Χρ. (Ηλιόπουλος)

Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΠ Μπαβέλας-Κατσέλη (Μάρκου)

Κορίνθου 17.00 Παλαίμων Κορίνθου-Παναχαϊκή Γαραντζιώτης-Μπον (Τρίγκα)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 ΑΟ Αχαΐας Η Γαλήνη-Πήγασος Θυρέας Ιωάννου-Καψαρίδης (Σπυρόπουλος)

2ος Όμιλος – Κυριακή 22/1

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Πορφύρας Καραπαπάς-Τζιμινίδης (Βαμβακάς)

Γ. Παπασιδέρης (κ.θ.) 13.15 Κορωπί-Πανναξιακός Καρακωνσταντόπουλος-Πετρόπουλος (Φαλούκας)

Μ. Λοϊζος 19.00 Άρης Νίκαιας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Αναστασόπουλος-Βαλουξής (Παλάτος)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Χαλάνδρι Περδετζόγλου-Κουτίβης (Βακαλούδης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Εργοτέλης Ροδίτης-Μύζικας (Λιμνιάτης)

Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-ΚΑΟ Μελισσίων Παπαγεωργίου Δημ.-Τσικριτσάκη (Σκανδαλάκης)

3ος Όμιλος – Κυριακή 22/1
Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ποσειδών Ν. Ψυχικού Καψιώχας-Σάλτας (Κυριόγλου)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Πικέρμι Σπυρλιδάκης-Κηπώσης (Ορφανός)

Κοκκινιάς 14.00 Νίκη Αμαρουσίου-Αιολικός Μυτ. Πετράκης Γεωργ.-Καλαβρός (Ζερβούδης)

Παν. Σαλπέας 13.00 Φοίνιξ Πειραιά-Ένωση Αττάλου Καλύμνου Τσίγκου-Τσαγκατζής (Αλετράς)

Μιχ. Μουρούτσος 14.30 Δάφνη-ΦΟ Βροντάδου Τσαϊρίδης-Θεοδοσόπουλος (Σταματόπουλος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου Αντωνέλου-Σίμα (Φιλίππου)

4ος Όμιλος – Κυριακή 22/1

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Τρίκαλα Εκίζογλου-Ηλιόπουλος (Μηναρετζόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Αχέρων Καναλακίου Θώμος-Πλιάκος (Τσιγγέλης)

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων-ΓΑΣ Άμφισσας Δικταπανίδης-Κασούμης (Τέγα)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ανόρθωσις Βόλου Σιταρίδης-Αγραφιώτης Β. (Καρακώστας)

Αγριάς 17.00 Αγριά-Ιωάννινα ΣΚ Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Αθανασόπουλος)

Τετάρτη 25/1

Κατσιμήδου 19.00 Τρίκαλα-Ιωάννινα ΣΚ Ταρενίδης Κ.-Κοντογιάννης (Γκαρτζονίκας)

Ρεπό: Αμπελώνας 1986

5ος Όμιλος – Κυριακή 22/1

Δ. Διαμαντίδη 17.00 Καστοριά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Χατζημπαλίδης-Χάνος (Πλεξίδας)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας Αθ. Κολοκυθάς-Αναστασιάδης Γ. (Ντόγκας)

Ελευθερίου 17.00 Όλυμπος-Εθνικός Κοζάνης Μπουγλός Ι.-Κοντοστάθης (Λαζαρίδης)

Κιλκίς 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-ΜΕΝΤ Χρυσάφης-Ράπτης (Γκαντίδης)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος Λαδάς-Θεοδωρίδης (Τσιρτσιμάλης)

Ρεπό: ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

6ος Όμιλος – Κυριακή 22/1

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Ανατόλια Νέδογλου -Καντζουρίδης (Σαλικίδης)

ΕΑΚ Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Κομοτηνή Γιαννούλης-Παπαγιώτης (Ανδρίτσος)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Καραβάς-Σκρίνος (Δραγκιόγλου)

Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης Λυγούρας-Αθανασιάδης Αθ. (Κασαπίδης)

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Βασιλικά Θεσσαλονίκης Παπαγεωργίου-Κώνης (Ιωαννίδου)

Ρεπό: ΚΑΟΔ

Related posts

Κύπελλο ΟΠΑΠ Final 8: Το πρόγραμμα των αγώνων

Κώστας Γεωργιάδης

Σε live streaming ο αγώνας Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Α1 Γυναικών: Μετάθεση των δύο τελευταίων αγωνιστικών

Κώστας Γεωργιάδης