7.9 C
Ιωάννινα
18 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Για την πρώτη εκτός έδρας επιτυχία ο Βίκος

Τζάμπολ στον β’ γύρο της National League 1, με την 12η αγωνιστική.

Ο Βίκος Ιωαννίνων θα κυνηγήσει το πρώτο εκτός έδρας ροζ φύλλο, στην αναμέτρηση απέναντι στον Εθνικό.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει το Σάββατο στις 17:00.

Δυνατές αναμετρήσεις στους τρεις ομίλους

Με δυνατές αναμετρήσεις και την έναρξη του Β΄ γύρου στον 2ο όμιλο, συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της National League 1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα στους τρεις ομίλους:

1ος Όμιλος, 15η αγωνιστική

Σάββατο 13/1

Σοφία Μπεφόν 15.00 Παλαιό Φάληρο-Δάφνη Μαρτινάκος-Σιδέρης-Καψιώχας (Τεφτίκης)

Απ. Κόντος 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αιγάλεω Ναστούλης-Γαραντζιώτης-Καραπαπάς (Ζώης)

Δ. Περιστεράκης 17.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΑΣΑ Αναγέννηση Σκουλαρίκης-Αντωνιάδης-Κούλης Κ. (Καραμπίνης)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Πρωτέας Βούλας Ουσταμπασίδης-Ραπτογιάννης-Γερός (Νιγιάννης)

Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Έσπερος Κονταράτος-Χριστοδουλάκης-Παπαγεωργίου Δημ. (Παπαδόπουλος Ευστ.)

Κυριακή 14/1

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Πανελευσινιακός Αναστόπουλος-Ρίζος-Νάστος (Σκανδαλάκης)

Ρεπό: ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Αιγάλεω 23 10-3 1024-933 91

2) Πρωτέας Βούλας 23 10-3 983-839 144

3) Πανελευσινιακός 22 9-4 991-930 61

4) ΑΟ Δάφνης 22 9-4 949-902 47

5) ΟΦΗ 21 8-5 948-921 27

6) ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 21 8-5 1015-910 105

7) ΑΣΑ Αναγέννηση 20 7-6 921-990 -69

8) ΑΟ Π. Φαλήρου 20 7-6 923-928 -5

9) Έσπερος Καλλιθέας 20 7-6 1047-1004 43

10) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 16 3-10 908-1014 -106

11) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 16 4-8 859-873 -14

12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 15 2-11 923-1051 -128

13) ΑΟ Παγκρατίου 13 0-13 857-1053 -196

2ος Όμιλος, 12η αγωνιστική

Σάββατο 13/1

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός ΟΦΠΦ-Βίκος Ιωαννίνων Ξυλάς-Καραμπιτσάκος-Σπυρόπουλος Αντ. (Κυρτάτας)

Κατσιμήδειο 17.00 Τρίκαλα Basket-Νίκη Βόλου Κοϊμτζόγλου-Εκίζογλου-Μιχέλη Ευ. (Χλωρός Νικ.)

Λιβαδειάς 17.00 Εθνικός Λιβαδειάς-Νήαρ Ηστ Γεράνιος-Μακρόπουλος-Παπαδόπουλος Νικ. (Χουγιάζος)

Γ. Μπουρούσης 17.00 ΓΣ Σοφάδων-Αίολος Αγυιάς Πατρών Μαρανής-Αναστασιάδης Β.-Κλεπουσνιώτου (Μανάσης)

Κυριακή 14/1

Ληξουρίου 14.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-Πανελλήνιος Κουτσοδήμος-Ασημακάκη-Ελ Ανύ (Κρεσταινίτης)

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Τρίκαλα Basket 19 9-1 714-641 73

2) Αίολος Αγυιάς Πατρών 17 7-3 770-725 45

3) Νήαρ Ηστ 17 7-3 732-643 89

4) ΝΕΟ Ληξουρίου 16 6-4 723-667 56

5) Βίκος Ιωαννίνων 16 6-4 687-679 8

6) Εθνικός Λειβαδιάς 15 5-5 659-657 2

7) ΓΣ Σοφάδων 15 5-5 725-727 -2

8) Εθνικός ΟΦΠΦ 14 4-6 692-724 -32

9) Νίκη Βόλου 13 3-7 696-722 -26

10) Πανελλήνιος 12 2-8 694-743 -49

11) Πρωτέας Γρεβενών 11 1-9 642-806 -164

3ος Όμιλος, 15η αγωνιστική

Σάββατο 13/1

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Πανσερραϊκός Γερακίνης-Μπουγλός Π.-Νικολαϊδης (Πολυχρονίδης)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Λεύκιππος Ξάνθης Τσάνταλη-Κοντογιάννης-Δικταπανίδης (Γκαντίδης)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Μακεδονικός Δέλλας-Αγραφιώτης Β.-Αθανασιάδης Αθ. (Πανταζής)

Αλ. Δημόγλου 17.00 ΕΚ Καβάλας-ΧΑΝΘ Παπαγεωργίου-Ντούρας-Θεοδωρίδης (Μπακλατζής)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Ερμής Λαγκαδά Αγραφιώτης Γρ.-Κωνσταντινέλης-Κασούμης (Γεωργικόπουλος)

2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-ΔΕΚΑ Παπαγερίδης-Χατζηκώστας-Καντζουρίδης (Αποστολίδης)

Ρεπό: ΚΑΟ Δράμας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΧΑΝΘ 25 12-1 1032-792 240

2) ΔΕΚΑ 23 10-3 1012-907 105

3) Φίλιππος Βέροιας 21 8-5 946-957 -11

4) Λεύκιππος Ξάνθης 8-5 21 864-814 50

5) ΓΑΣ Κομοτηνή 20 7-6 865-865 0

6) Ερμής Λαγκαδά 20 7-6 923-881 42

7) Πανσερραϊκός 20 7-6 870-844 26

8) ΜΓΣ Γέφυρας 19 7-5 815-780 35

9) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 18 5-8 901-898 3

10) Μακεδονικός 18 5-8 830-948 -118

11) ΕΚ Καβάλας 17 4-9 829-953 -124

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 16 3-10 813-934 -121

13) ΚΑΟ Δράμας 14 1-12 836-963 -127

Related posts

Δήμος Ιωαννιτών: Συγχαρητήρια σε Θύελλα Κατσικά και ΠΑΣ Γιάννινα WBC

Κώστας Γεωργιάδης

Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα συγχαίρει τις τρομερές κοριτσάρες του μπάσκετ

Κώστας Γεωργιάδης

Ιστορική στιγμή στον ΠΑΣ Γιάννινα WBC! Άλωσε το Ιβανώφειο!

Κώστας Γεωργιάδης