1.6 C
Ιωάννινα
29 Νοεμβρίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Γ’ Εθνική: Οι μάχες της 3ης αγωνιστικής

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Ανδρών, με αγώνες σε κάθε γωνιά της Ελλάδας, αλλά και με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στο πρόγραμμά του.

Διαδικτυακά θα μεταδοθούν οι εξής αναμετρήσεις:

23/10

Αχέρων Καναλακίου-ΚΑΕ Παραμυθιάς από το κανάλι YouTube του γηπεδούχου σωματείου

ΓΑΣ Άμφισσας-ΓΣ Σοφάδων από το κανάλι YouTube, fokidasports

Νήαρ Ηστ-Ερμιονίδα από το telesport

Ένωση Αττάλου Καλύμνου-Φοίνικας Πειραιά από το giafkasports.gr

Πανναξιακός-Κορωπί από το sportcyclades.gr

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΝΕΟ Ληξουρίου από το sportcyclades.gr

Κομοτηνή-Ελπίς Αμπελοκήπων από το κανάλι YouTube, lega.gr

Αιολικός-Νίκη Αμαρουσίου από το insports.tv

Δείτε τις αναμετρήσεις και τους διαιτητές:

1ος Όμιλος

Κυριακή 23/10

Νήαρ Ηστ (κ.θ.) 17.00 Νήαρ Ηστ-Ερμιονίδα Τσάλας-Νικολιάς (Σταματόπουλος)

Τέντα 17.00 ΣΚ Καλαμάτα-Δίων ο Κυπαρισσεύς Τσακιράκη-Αποστολόπουλος (Γιαλικάρης)

Κρύα Ιτέων 17.00 Έσπερος Γλαύκου-Καλαμάτα 1980 Καψιώχας-Αλεξόπουλος Χρ. (Κοκορδάτος)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΕΑ Προμηθέας 2014 Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Φαλούκας)

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Παλαίμων Κορίνθου Αδαμόπουλος-Ψύχας (Μάρκου)

Άστρους 17.00 Πήγασος Άστρους-Γαλήνη Αχαϊας Γέρος-Αλεξόπουλος Παν. (Γαλάνης Ν.)

Τετάρτη 26/10

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-ΣΚ Καλαμάτα Νάστος-Ρίζος (Ηλιόπουλος)

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (2-0)

2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 4 (2-0)

3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 4 (2-0)

4. ΣΚ Καλαμάτα 4 (2-0)

5. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 4 (2-0)

6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 3 (1-1)

7. ΚΑΠ 3 (1-1)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 2 (0-2)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 2 (0-2)

10. ΕΑ Προμηθέας 2014 2 (0-2)

11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 2 (0-2)

12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 2 (0-2)

2ος Όμιλος

Σάββατο 22/10

Χαλάνδρι-Πέρα 65-71

Κυριακή 23/10

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ηλιούπολης Γαραντζιώτης-Καραπαπάς (Δραμεσιώτης)

Νάξου 15.00 Πανναξιακός-Κορωπί Φασόλης-Σκουλαρίκης (Καραμπίνης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Άρης Νίκαιας Κιουλάφας-Τζιμινίδης (Αλετράς)

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Πεντέλη Ξυλάς-Χρόνης (Ναλετάκης Γιάν.)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αναγέννηση Χαϊνά-Καραμπιτσάκος (Ζερβούδης)

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. ΑΣ Πέρα 6 (3-0)

2. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 4 (2-0)

3. ΑΟΚ Χαλάνδρι 4 (1-2)

4. ΓΣ Κορωπίου 3 (1-1)

5. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3 (1-1)

6. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (1-1)

7. ΑΕ Πεντέλης 3 (1-1)

8. Πορφύρας ΑΟΦ 3 (1-1)

9. ΑΣΑ Αναγέννηση 2 (1-0)

10. ΚΑΟ Μελισσίων 2 (0-2)

11. ΓΣ Εργοτέλης 2 (0-2)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 1 (0-1)

*Πέρα και Χαλάνδρι έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

3ος Όμιλος

Σάββατο 22/10

Αιολικός Μυτ.-Νίκη Αμαρουσίου 54-67

Κυριακή 23/10

Ψυχικού 17.00 Ποσειδών Ν. Ψυχικού-Αργοναύτης Δημουλάς-Πετράκης Ιωάν. (Μπίκας)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Ίκαρος Καλλιθέας Παπαγεωργίου Δημ.-Παπαδόπουλος Ανδ. (Λιμνιάτης)

Κω 16.00 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-Φοίνιξ Πειραιά Κουλουμπαρίτσης-Εφραιμίδης

Χίου 17.00 ΦΟ Βροντάδου-Δάφνη Κούλης Χ.-Λεβεντάκος (Μάρης)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Μανδραϊκός Ραπτογιάννης-Βαλουξής (Παπαφωτίου)

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 5 (2-1)

2. ΑΟ Δάφνης 4 (2-0)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 4 (2-0)

4. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 4 (2-0)

5. ΦΟ Βροντάδου 4 (2-0)

6. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 3 (1-1)

7. ΑΕ Πικερμίου 3 (1-1)

8. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 3 (0-3)

9. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 2 (1-0)

10. ΓΣ Μανδραϊκός 2 (0-2)

11. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 2 (0-2)

12. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 2 (0-2)

*Νίκη και Αιολικός έχουν έναν αγώνα περισσότερο

4ος Όμιλος

Κυριακή 23/10

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Αλμυρός Πράττος-Δικταπανίδης (Γκαρτζονίκας)

Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καναλακίου-ΚΑΕ Παραμυθιάς Λιότσιος-Ασημακάκη (Τσιγγέλης)

Ι. Πατάκης 17.00 Νίκαια 2012-Αμπελώνας Παζώλης-Γκαρτζονίκας (Βαρνάς)

Χρ. Καμπεράκης 17.00 ΓΑΣ Άμφισσας-ΓΣ Σοφάδων Γερακίνης-Αβραμίδου (Χριστοδούλου Γ.)

Βόλου 17.00 Ανόρθωσις Βόλου-Τιτάνες Παλαμά Αναστασιάδης Β.-Κώνης (Γκουντέλιας)

Αγριάς 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αγριά Ηλιόπουλος-Λαμπρέλλης (Καραδήμας)

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. ΓΣ Αλμυρού 4 (2-0)

2. Ιωάννινα ΣΚ 4 (2-0)

3. ΓΣ Σοφάδων 4 (2-0)

4. ΓΑΣ Άμφισσα 4 (2-0)

5. ΑΟ Τρίκαλα 3 (1-1)

6. ΚΑΕ Παραμυθιάς 3 (1-1)

7. ΓΣ Τιτάνες Παλαμά 3 (1-1)

8. ΓΣ Αμπελώνα 1986 3 (1-1)

9. ΓΣ Αγριάς 2 (0-2)

10. ΑΣ Νίκαια 2012 2 (0-2)

11. ΜΓΣ Ανόρθωσις Βόλου 2 (0-2)

12. ΑΕ Καναλακίου «Αχέρων» 2 (0-2)

5ος Όμιλος

Κυριακή 23/10

Καλαμαριάς 17.00 Αρετσού Καλαμαριά-Καστοριά Αναστασιάδης Π.-Νικολαϊδης (Λαζαρίδης)

2ο Αλεξάνδρειας 17.00 Αλεξάνδρεια-Μελίκη Χρυσάφης-Τοπαλίδης (Καλότσης)

Κοζάνης 17.00 Εθνικός Κ.-Όλυμπος ΕΚΕ Κάννης-Θώμος (Βόντζας)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-ΚούΠα Κιλκίς Ισιγώνης-Σταμπουλής (Τσιρτσιμάλης)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ιωνικός Ιων. Ελευθεριάδης-Πλιάκος (Γιαμούζης)

Ρεπό: ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1. ΜΕΝΤ 4 (2-0)

2. ΑΣ Καστοριάς 4 (2-0)

3. ΑΠΣ Κου.Πα. Κιλκίς 3 (1-1)

4. Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 3 (1-1)

5. ΦΣ Εθνικός Κοζάνης 3 (1-1)

6. ΑΣ Ακ. Αλεξάνδρειας Άθλος 3 (1-1)

7. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 2 (1-0)

8. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 2 (0-2)

  1. 9. ΑΣ Ιωνικός Ιων

Related posts

Τα αποτελέσματα του παιδικού (26-27/11)

Κώστας Γεωργιάδης

MVP o Νάσος Γκρέκας

Κώστας Γεωργιάδης

Εφηβικό: Η δράση του Σαββατοκύριακου (26-27/11)

Κώστας Γεωργιάδης