1.1 C
Ιωάννινα
2 Φεβρουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Διαιτητές – Κομισάριοι αγώνων Εθνικών Πρωταθλημάτων (28/01-03/02)

Οι διαιτητές και κομισάριοι των αγώνων των Εθνικών Πρωταθλημάτων:

Διαιτητές – Κομισάριοι Elite League Ερρίκος Ντυνάν (15η αγων., 28-29/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είναι οι εξής:

Σάββατο 28/1

ΔΑΚ Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Ερμής Σχηματαρίου Λόρτος-Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Γρ. (Στουπίδης)

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Καβάλα Ελευθεριάδης-Παζώλης-Παπαγεωργίου Κ. (Πατσαντζόπουλος)

Απ. Κόντου 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αίας Ευόσμου Κανελλόπουλος-Σκανδαλάκης-Ασλανίδης (Μωϋσιάδης)

ΕΑΚ Παπάγου 17.00 Παπάγου-Μεγαρίδα Τσώνος-Καλογερόπουλος Φ.-Κονταράτος (Κυρτάτας)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Πανερυθραϊκός Θεονάς-Θεοδωρόπουλος-Τεφτίκης (Ντάβαρης)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Ψυχικό Σώμος-Κωνσταντινόπουλος-Αναστασίου (Ζώης)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Αγρίνιο Αναστόπουλος-Σπυρόπουλος-Νάστος (Γιαλικάρης)

Κυριακή 29/1

Ιβανώφειο (κ.θ.) 15.00 Ηρακλής-Τρίτων Σταματόπουλος-Ταρενίδης Σ.-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.)

Διαιτητές – Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (15η αγων., 28-29/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 28/1

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Εθνικός ΦΠΦ Τσαχάκης-Φραγκούλη-Αντωνιάδης (Ζαγκλής)

Ζωγράφου 19.00 ΕΦΑΟΖ-Ένωση Ιλίου Στρέμπας-Σκουλαρίκης-Ναστούλης (Αναστασίου)

Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-ΑΟ Αχαγιά 82 Κώτσου-Χατζημάρκος-Τσάλας (Καλαρέμας)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς-Παγκράτι Τσιμπούρης-Κουτσοδήμος-Ρίζος (Θεοδωρόπουλος)

Κυριακή 29/1

Χ. Αγγουράκης 13.00 Δάφνη Δαφνίου-Ν. Ληξούριο Κατσαπρακάκης-Κουκουλεκίδης Β.-Αγγελής (Παπαφωτίου)

ΔΑΚ Νάξου 18.00 ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-ΑΟ Μυκόνου Ζακεστίδης-Μαρτινάκος-Παπαδόπουλος Χρ.

Τετάρτη 1/2

Ζωγράφου 18.30 ΕΦΑΟΖ-Παγκράτι Καλογερόπουλος Φ.-Ουσταμπασίδης-Τζίμης (Ζαγκλής)

2ος Όμιλος

Σάββατο 28/1

Β Πεύκης 17.00 ΑΟ Πεύκης-Πρωτέας Βούλας Μηλαπίδης-Κιουλάφας-Χριστοδουλάκης (Φαλούκας)

Σ. Μπεφόν 17.00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΕΝ Κηφισιάς Αποστολίδης Β.-Αργυρούδης-Σιδέρης (Τεφτίκης)

Σταύρος Βενέτης 14.00 Αιγάλεω-ΑΟΚ Χανιά Καρακάσης-Τσακιράκη-Λάμπος (Κουλούρης)

Ανδρέας Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Έσπερος Ραχιώτης-Κούλης Κ.-Κηπώσης (Μπουρνάς)

Κυριακή 29/1

Αγ. Θωμά 14.00 ΑΣΕ Δούκα-ΟΦΗ Μαρινάκης-Μακρόπουλος-Καραμπιτσάκος (Παπαδόπουλος Στ.)

Βενετόκλειο (κ.θ.) 14.00 Διαγόρας Ρόδου-Πανελευσινιακός Καλογριάς-Ορφανός Ιορδ.-Λεβεντάκος (Βιντζηλαίος)

3ος Όμιλος

Σάββατο 28/1

ΔΑΚ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών Λογοθέτης-Καμήτσος-Κωστής (Κανελλόπουλος)

ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης Πράττος-Θεοδωρίδης-Λυγούρας (Παπαδόπουλος Θ.)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Αναγέννηση Καρδίτσας Γιαννούλης-Μπουγλός Ι.-Αβραμίδου (Χουγιάζος)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Τρίκαλα Basket Ευφραιμίδης Στ.-Χρυσάφης-Γεωργούλης (Μηναρετζόπουλος)

Νέο Ιωαννίνων 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου Χατζηκώστας-Διαμαντής-Καννής (Τσιγγέλης)

4ος Όμιλος

Σάββατο 28/1

Γέφυρας 18.30 ΜΓΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά Σαρακενίδης-Σελεβός-Ηλιόπουλος (Πολυχρονίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΧΑΝΘ Παπαθανασίου Κ.-Σιταρίδης-Κώνης (Λαζαρίδης)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικού Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Σαλικίδης)

ΔΑΚ Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-ΑΟ Πολύγυρου Ξενικάκης-Ράπτης-Χάνος (Δραγκίογλου)

Τετάρτη 1/2

ΔΑΚ Ευκαρπίας 19.30 ΠΣ Ευκαρπίας-ΔΕΚΑ Εκίζογλου-Δέλλας-Αγραφιώτης Β. (Κασαπίδης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Γυναικών (18η αγων., 28-29/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 18ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι οι εξής:

Σάββατο 28/1

ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας Κατωτικίδης-Τσιαπλής-Ντούρας (Παπαδόπουλος Ι.)

ΕΑΚ Χανίων 14.00 ΟΑ Χανίων-Ελευθερία Μοσχάτου Ζιώγας-Κούλης Χ.-Γαρίνη (Πετράκης Νεκτ.)

Κυριακή 29/1

Νέο Ιωαννίνων 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Εύνικος Κοντογιάννης-Δέλλας-Αναστασιάδης Β. (Καραδήμας)

Παλαιό Αγ. Δημητρίου 16.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Παναθλητικός Συκεών Μαρίγλη-Μπακετέα-Ασημακάκη (Σταματόπουλος)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Εσπερίδες Καλλιθέας Καραβίτης-Γρίβα-Φασόλης (Παλάτος)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Τζιοπάνος-Καρπάνος-Τσάνταλη (Ηπιώτης-Τηγάνης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Γ’ Εθνική Ανδρών (15η αγων., 29/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 29/1

Νήαρ Ηστ 17.00 Νήαρ Ηστ-Δίων Ο Κυπαρισσεύς Λιαρομμάτης-Τσαϊρίδης (Βαμβακάς)

Τέντα 17.00 ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Καλαμάτα 1980 Νάστος-Ρίζος (Ηλιόπουλος)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Παλαίων Κορίνθου Πετράκης Γεωργ.-Παπαδόπουλος Νικ. (Λιμνιάτης)

Άστρους 17.00 Πήγασος Θυρέας-Παναχαϊκή Πετράκης Ιωάν.-Διόλατζης (Νικολίτσας)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη-ΑΟ Ερμιονίδας Αναστασόπουλος-Βαγγάλης (Μάρκου)

Τρίτη 31/1

Κρύα Ιτέων 21.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-ΕΑ Προμηθέας 2014 Παπαγεωργίου Δημ.-Παπαδόπουλος Ανδ. (Θεοδοσόπουλος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 29/1

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Κορωπί Δημουλάς-Αλεξόπουλος Π. (Αλετράς)

Νάξου 13.30 Πανναξιακός-Άρης Νίκαιας Κουλουμπαρίτσης-Αδαμόπουλος (Καραμπίνης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πέρα Ραπτογιάννης-Ψύχας (Βακαλούδης)
Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Πεντέλη Ανδρεόπουλος-Σπυρλιδάκης (Κυριόγλου)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Εργοτέλης Μπαβέλας-Τζανετάκης (Ζερβούδης)

Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-Ηλιούπολη Ζιώγας-Ξυλάς (Μακρής)

3ος Όμιλος

Κυριακή 29/1

Ψυχικού 17.00 Ποσειδών Ν.Ψ.-Ίκαρος Καλλιθέας Μπον-Πολάτογλου (Ορφανός)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Νίκη Αμαρουσίου Καραπαπάς-Γέρος (Φαλούκας)

Μυτιλήνης 17.00 Αιολικός Μυτ.-Φοίνιξ Πειραιά Τριανταφύλλου-Ιωάννου (Σαλαβός)

Καλύμνου 13.00 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-Δάφνη Τσαούση-Γεωργόπουλος

Α’ Μοσχάτου 15.00 Ελευθερία Μ.-ΦΟ Βροντάδου Τσατταλιού-Βομπίρης (Δραμεσιώτης)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Αργοναύτης Τριγλίας Περδετζόγλου-Παπανικολάου (Φιλίππου)

Παρασκευή 3/2

Εσπέρου 17.00 ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας-Ένωση Αττάλου Καλύμνου Κουτσοδήμος-Κωστής (Μπουρνάς)

4ος Όμιλος

Κυριακή 29/1

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-ΚΑΕ Παραμυθιάς Ξέρας-Πάνος (Χλωρός)

Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώντας 1986 Τσουρή-Μπολάνος (Τσιγγέλης)

Χρ. Καμπεράκης 17.00 ΓΑΣ Άμφισσας-Τιτάνες Παλαμά Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Χαράτσης)

Αγριάς 17.00 Αγριά-Ανόρθωση Βόλου Κωνσταντινέλλης-Κανελλίδης (Τσιργούλας)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αλμυρός Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης (Καραδήμας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 29/1

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μελίκη Παπαδόπουλος Γρ.-Γκαρτζονίκας (Πανταζής)

2ο Αλεξάνδρειας 17.00 ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας ΑΘ.-Όλυμπος Νέδογλου-Καντζουρίδης (Καλότσης)

Κοζάνης 17.00 Εθνικός Κοζ.-ΚούΠα Κιλκίς Αθανασιάδης Β.-Κασούμης (Πλεξίδας)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Ιωνικός Ιωνίας Καντερές-Ντόντης (Τοζακίδης)

Μεσοποταμίας 17.00 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Καστοριά Τσιαπλής-Λυγούρας (Μπαταούλα)

6ος Όμιλος
Κυριακή 29/1

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ελπίς Αμπελοκήπων Αθανασιάδης Αθ.-Λαμπρέλλης (Αναστασίου)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Ξενικάκης-Ράπτης (Μπρίγκος)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Απόλλων Καλ. Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Θωμόπουλος)

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά Θεσσαλονίκης-ΚΑΟ Δράμας Εκιζόγλου-Μιχέλης (Τσιρτσιμάλης)

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Ασπίς Ξάνθης Αγραφιώτης Β.-Αναστασιάδης Γ. (Μανιός)

Διαιτητές – Κομισάριοι Α2 Γυναικών (28-29/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι αγώνων της Α2 Γυναικών, είναι οι εξής:

1ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Κυριακή 29/1

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-ΕΑ Προμηθέας 2014 Μπαράκου-Βαλουξής (Γαλάνης)

Καμινίων 17.00 Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος Τσιγκριτσάκη-Μπερέτσος (Καλαρέμας)

Π. Σαλπέας 13.00 Πορφύρας-Αμύντας Σάλτας-Αυγουστόγλου (Αλετράς)

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-ΠκΑΟ Άμιλλα Ευφραιμίδης Θεοδ.-Οικονόμου (Μπουρνάς)

3ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Σάββατο 28/1

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΣΑΚ Αστέρας Λυτροσυγκούνης-Γεωργουσόπουλος (Τσιγγέλης)

Κυριακή 29/1

Μίκρας Α 13.30 ΧΑΝΘ-Ολύμπια Λάρισας Παπαγιώτης-Κοντοστάθης (Σιμητόπουλος Ι.)

Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Σκρίνος-Φωκά (Φωτιάδης)

4ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Κυριακή 29/1

Χρ. Χριστοδούλου 15.00 Ασπίς Ξάνθης 2001-Νεάπολη Κλεπουσνιώτου-Τογανίδου (Σαλικίδης)

Σερρών 13.00 Πανσερραϊκός-ΑΓΕ Πιερίας Κουρόγλου-Μπαζάκας (Δημάδης)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Πυλαία Καραβάς-Τσαρδούλιας Χρ. (Βαφείδης)

Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-ΝΓΣΘ Ηρακλής 1908 Δημούδης-Νικολαϊδης (Μπακλατζής)

Related posts

«Ελλάδα και Κύπρος μαζί στον όμιλο του Ευρωμπάσκετ 2025»

Κώστας Γεωργιάδης

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (4-5/2)

Κώστας Γεωργιάδης

Αλλαγές σε αγώνες του Χαρίλαου Τρικούπη και της Δόξας Λευκάδας

Κώστας Γεωργιάδης