2.7 C
Ιωάννινα
30 Ιανουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Διαιτητές – Κομισάριοι αγώνων Εθνικών Πρωταθλημάτων (21-25/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων των Εθνικών Πρωταθλημάτων (21-25/1):

Διαιτητές – Κομισάριοι Elite League Ερρίκος Ντυνάν (14η αγων., 21-22/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 14ης αγωνιστικής της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είναι οι εξής:

Σάββατο 21/1

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Χαρ. Τρικούπης Μπακάλης-Αγραφιώτης Ι.-Βασιλόπουλος (Κάλφα)

ΝΕΜ BC Aρένα 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Σώμος-Φραγκούλη-Τζίμης (Παπαφωτίου)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Παπάγου Τσαρούχα-Στρέμπας-Τηγάνης (Διμπινούδης)

Στρέφη (κ.θ.) 17.00 Τρίτων-Μαρούσι Ζακεστίδης-Γεράνιος-Μαρτινάκος (Ντίνος)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 Κατραχούρας-Μαλαμάς-Λιότσιος (Μωϋσιάδης)

Αγρινίου (κ.θ.) 17.00 Αγρίνιο-Αμύντας Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης-Ρίζος (Θεοδωρόπουλος)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Κόροιβος Ταρενίδης Κ.-Μαραμής-Χατζημπαλίδης (Μπρίγκος)

Κυριακή 22/1

Ευόσμου 15.00 Αίας Ευόσμου-Ελευθερούπολη Ευφραιμίδης Σ.-Κατωτικίδης-Χατζηχαρίσης (Μήτσιου)

Διαιτητές – Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (14η αγων., 21/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 14ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 21/1

Μετς 17.00 Παγκράτι-Ηλυσιακός Καραβίτης-Γρίβα-Παπαδόπουλος Χρ. (Αναστασίου)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Κούλης Χαρ.-Τεφτίκης-Λεβεντάκος (Δραμεσιώτης)

Β’ Κλειστό Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δ. Αναστασίου-Ορφανός Ιορδ.-Καλογριάς (Παππάς)

Ληξουρίου 14.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Κουτσοδήμος-Τσακιράκη-Μακρόπουλος (Κουνάνης)

Παν. Χανιώτη 17.00 Μύκονος-Αχαγιά 82 Φασόλη-Κιουλάφας-Μαυρέλης (Κουνάνης)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς Πατρών-Μίλων Παντελίδης-Χαϊνά-Μπαβέλας (Θεοδοσόπουλος)

2ος Όμιλος
Σάββατο 21/1

Εσπέρου 17.30 Έσπερος-Πεύκη Σκαλτσής-Ουσταμπασίδης-Αντωνιάδης (Καλαρέμας)

Γ. Γεννηματάς 16.30 Πρωτέας Βούλας-Π. Φάληρο Θεοδωρόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.-Χρηστίδης Παύλ. (Τηγάνης)

Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δούκας Μπούκας-σΠυρόπουλος-Χρηστίδης Ηλ. (Κυριόγλου)

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Αιγάλεω Αναστόπουλος-Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Ναλετάκης Γιάν.)

ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Πανελευσινιακός Αργυρούδης-Σκανδαλάκης-Αυγερινός (Πετράκης Νεκτ.)

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Διαγόρας Ρόδου Μαρίγλη-Ξυλάς-Καραμπιτσάκος (Ελευθεριάδης Γ.)

Τετάρτη 25/1

Αγ. Θωμά 21.15 Δούκας-Πρωτέας Βούλας Ναστούλης-Μαυρέλης-Σκουλαρίκης (Λιμνιάτης)

3ος Όμιλος

Σάββατο 21/1

Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας Δέλλας-Αθανασιάδης Βλ.-Μιχέλης (Τσιργούλας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Φίλιππος Βέροιας Σαρακενίδης-Σελεβός-Κανελλίδης (Πλεξίδας)

Μίκρας Α 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Ντούρας-Νέδογλου-Ισιγώνης (Θεοδώρου)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Κ.-Νίκη Βόλου Τσιαπλής-Παπανικολάου Γ.-Λυγούρας (Μανάσης)

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket

4ος Όμιλος

Σάββατο 21/1

Πολυγύρου 18.00 Πολύγυρος-Γέφυρα Χατζηκώστας-Ντόντης-Κλεπουσνιώτου (Θωμόπουλος)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός Λόρτος-Κοντογιάννης-Αναστασιάδης Β. (Παραλυκίδης)

Πεύκων 18.30 Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Ευκαρπία Παπαθανασίου Κ.-Τσάνταλη-Κωνσταντινέλλης (Φωτιάδης)

Τρίτη 24/1

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Θεοδωρίδης (Δροσόπουλος)

Τετάρτη 25/1

11ο Δημ. Ευόσμου 19.00 ΔΕΚΑ-Σταυρούπολη Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Γρ.-Κώνης (Τοζακίδης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Γυναικών (17η αγων., 21-22/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 17ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι οι εξής:

Σάββατο 21/1

ΣΕΦ (αίθ. 5) 15.45 Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων Νάστος-Μπακετέα-Τσαταλλιού (Ζώης)

Κυριακή 22/1

Λευκάδας 17.00 Νίκη Λευκάδας-Πρωτέας Βούλας Καρακάσης-Λιαρομάτης-Λιόνας (Κοκορδάτος)

3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-ΠΑΟΚ Ασλανίδης-Κώτσου-Ασημακάκη (Ζαγκλής)

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός Συκεών-ΠΑΣ Γιάννινα Γερακίνης-Παζώλης-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Γαρινή-Λαζόγκα-Ανδρεόπουλος (Κυρτάτας)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Παναθηναϊκός Τσαχάκης-Κονταράτος-Χριστοδουλάκης (Ντάβαρης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (14η αγων., 22/1)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 14ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 22/1

Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-Νήαρ Ηστ Κωστής-Τσουρή (Νικολίτσας)

Κυπαρισσίας 17.00 Δίων Ο Κυπαρισσεύς-ΣΚ Καλαμάτα Χρόνης-Γέρος (Μπίκας)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Αδαμόπουλος-Γεωργόπουλος Χρ. (Ηλιόπουλος)

Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΠ Μπαβέλας-Κατσέλη (Μάρκου)

Κορίνθου 17.00 Παλαίμων Κορίνθου-Παναχαϊκή Γαραντζιώτης-Μπον (Τρίγκα)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη-Πήγασος Θυρέας Ιωάννου-Καψαρίδης (Σπυρόπουλος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 22/1

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Πορφύρας Καραπαπάς-Τζιμινίδης (Βαμβακάς)

Γ. Παπασιδέρης (κ.θ.) 13.15 Κορωπί-Πανναξιακός Καρακωνσταντόπουλος-Πετρόπουλος (Φαλούκας)

Μ. Λοϊζος 19.00 Άρης Νίκαιας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Αναστασόπουλος-Βαλουξής (Παλάτος)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Χαλάνδρι Περδετζόγλου-Κουτίβης (Βακαλούδης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Εργοτέλης Ροδίτης-Μύζικας (Λιμνιάτης)

Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-ΚΑΟ Μελισσίων Παπαγεωργίου Δημ.-Τσικριτσάκη (Σκανδαλάκης)

3ος Όμιλος
Κυριακή 22/1

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ποσειδών Ν. Ψυχικού Καψιώχας-Σάλτας (Κυριόγλου)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Πικέρμι Σπυρλιδάκης-Κηπώσης (Ορφανός)

Κοκκινιάς 14.00 Νίκη Αμαρουσίου-Αιολικός Μυτ. Πετράκης Γεωργ.-Καλαβρός (Ζερβούδης)

Παν. Σαλπέας 13.00 Φοίνιξ Πειραιά-Ένωση Αττάλου Καλύμνου Τσίγκου-Τσαγκατζής (Αλετράς)

Μιχ. Μουρούτσος 14.30 Δάφνη-ΦΟ Βροντάδου Τσαϊρίδης-Θεοδοσόπουλος (Σταματόπουλος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ελευθερία Μοσχάτου Αντωνέλου-Σίμα (Φιλίππου)

4ος Όμιλος

Κυριακή 22/1

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Τρίκαλα Εκίζογλου-Ηλιόπουλος (Μηναρετζόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Αχέρων Καναλακίου Θώμος-Πλιάκος (Τσιγγέλης)

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων-ΓΑΣ Άμφισσας Δικταπανίδης-Κασούμης (Τέγα)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ανόρθωσις Βόλου Σιταρίδης-Αγραφιώτης Β. (Καρακώστας)

Αγριάς 17.00 Αγριά-Ιωάννινα ΣΚ Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Αθανασόπουλος)

Τετάρτη 25/1

Κατσιμήδου 19.00 Τρίκαλα-Ιωάννινα ΣΚ Ταρενίδης Κ.-Κοντογιάννης (Γκαρτζονίκας)

Ρεπό: Αμπελώνας 1986

5ος Όμιλος

Κυριακή 22/1

Δ. Διαμαντίδη 17.00 Καστοριά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Χατζηχαρίσης-Χάνος (Μπαταούλα)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας Αθ. Κολοκυθάς-Αναστασιάδης Γ. (Ντόγκας)

Ελευθερίου 17.00 Όλυμπος-Εθνικός Κοζάνης Μπουγλός Ι.-Κοντοστάθης (Λαζαρίδης)

Κιλκίς 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-ΜΕΝΤ Χρυσάφης-Ράπτης (Γκαντίδης)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος Λαδάς-Θεοδωρίδης (Τσιρτσιμάλης)

Ρεπό: ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

6ος Όμιλος
Κυριακή 22/1

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Ανατόλια Νέδογλου -Καντζουρίδης (Σαλικίδης)

ΕΑΚ Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Κομοτηνή Γιαννούλης-Παπαγιώτης (Ανδρίτσος)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Καραβάς-Σκρίνος (Δραγκιόγλου)

Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης Λυγούρας-Αθανασιάδης Αθ. (Κασαπίδης)

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Βασιλικά Θεσσαλονίκης Παπαγεωργίου-Κώνης (Ιωαννίδου)

Ρεπό: ΚΑΟΔ

Διαιτητές-Κομισάριοι Α2 Γυναικών (21-22/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Α2 Γυναικών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Σάββατο 21/1

Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Αθηναϊκός Νικολιάς-Βομπίρης (Σπυρόπουλος)

Κυριακή 22/1

Α. Βαρίκας 13.00 Πανιώνιος-Δαναοί Άργους Τσατταλιού-Τζανετάκης (Τζουβάρας)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Ατρόμητος Πειραιά Μπαράκου-Πουλάκης (Ζώνης)

Γ. Στεφανόπουλος 17.30 ΠκΑΟ Άμιλλα Άρις Καλαμάτας Πλέγας-Παπαδόπουλος Νικ. (Παπαδόπουλος Στ.)

Ρεπό: Πορφύρας

2ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κυριακή 22/1

Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Πετράκης Γιάν.-Τερζής (Τεφτίκης)

Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Ιωνικός Ν.Φ. Τούσης-Κουλουμπαρίτσης (Παντέλης)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Αγ. Παρασκευή Διόλατζης-Πολάτογλου (Παπαδόπουλος Στ.)

Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων

3ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Κυριακή 22/1

Νεάπολη 13.00 Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας Αβραμίδου-Γεωργοσόπουλος (Βαρνάς)

Ποταμουδιών 12.30 Αστέρας-ΧΑΝΘ Παπαδόπουλος Γρ.-Τογανίδου (Μπακλατζής)

Ν. Ρυσιού 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Άρης Μιχέλη Ευ.-Μπαζάκας (Μηλιάρας)

Ρεπό: Ιωάννινα Σκ, Απόλλων Καλαμαριάς

4ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Κυριακή 22/1

Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-Πάνθηρες Καβάλας Κουρόγλου-Τσαρδούλιας Χρ. (Μοσχοτόγλου)

Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Ασπίς 2001 Ξάνθης Λαμπρέλλης-Φωκά (Γιαμούζης)

Φιλύρου 15.00 Πυλαία-Πανσερραϊκός Νικολαϊδης-Πάνος (Αργυρού)

Ιβανώφειο 15.00 ΝΓΣΘ Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος Λυτροσυγκούνης-Γκαρζονίκας (Πανταζής)

Ρεπό: Πανόραμα

Related posts

Αναπτέρωσε τις ελπίδες της η Αστράκα

Κώστας Γεωργιάδης

Έπεσε η αυλαία της 11ης με επικράτηση της Αστράκας επί του Θρύλου

Κώστας Γεωργιάδης

Στην 5η θέση το IBC

Κώστας Γεωργιάδης