3.9 C
Ιωάννινα
31 Ιανουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Διαιτητές-Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (3-4/12)

Οι “σφυρίχτρες” των Εθνικών Πρωταθλημάτων το Σαββατοκύριακο (3-4/12):

 

Διαιτητές – Κομισάριοι Elite League Ερρίκος Ντυνάν (9η αγων., 3-4/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είναι οι εξής:

Σάββατο 3/12

Απ. Κόντου 16:00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Καβάλα: Παντελίδης-Ρίζος-Μαρτινάκος (Παπαδόπουλος Στ.)

ΔΑΚ Ελευθερούπολης 17:00 Ελευθερούπολη-Αγρίνιο: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης Ι.-Τσάνταλη (Μπρίγκος)

Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου-Ψυχικό: Ταρενίδης Κ.-Μαραμής-Παζώλης (Δεσάρτης)

ΔΑΚ Ευόσμου 17:00 Αίας Ευόσμου-Τρίτων: Ευφραιμίδης Σ.-Ελευθεριάδης-Δολγύρας (Τοζακίδης)

ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής ΚΑΕ 2022: Θεοδωρόπουλος-Ζιώγας-Τεφτίκης (Πατσαντζόπουλος)

ΕΑΚ Παπάγου 17:00 Παπάγου-Κόροιβος Αμαλιάδας: Χριστινάκης-Τσιμπούρης-Τηγάνης (Ντίνος)

Αγίου Θωμά 17:00 Μαρούσι-Αμύντας: Μηλαπίδης-Φραγκούλη-Γεράνιος (Μωυσιάδης)

Κυριακή 4/12

NEM BC 15:00 ΝΕ Μεγαρίδος-Πανερυθραϊκός: Ζακεστίδης-Σκαλτσής-Τσαχάκης (Τεφτίκης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (9η αγων., 3-4/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 3/12

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου: Αργυρούδης-Χρηστίδης Π.-Σιδέρης (Ζαγκλής)

Α’ Κροίσος Πέρσης 17:00 Μίλων-Ένωση Ιλίου: Αποστολίδης Β.-Γρίβα-Χρηστίδης Ηλ. (Σταματόπουλος)

Παν. Αλεξιώτισσα 17:00 Αίολος Αγυιάς-Αχαγιά 82: Δαρλαμήτσος-Καρακάσης-Μακρόπουλος (Πίγκας)

Κυριακή 4/12

Παν. Σαλπέας 13:00 Εθνικός-Νέο Ληξούριο: Σκανδαλάκης-Κουκουλεκίδης Β.-Μπαβέλας (Παπαφωτίου)

Αντ. Φώτσης 13:30 Ηλυσιακός-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια: Κατραχούρας-Εκίζογλου-Ξυλάς (Κυρτάτας)

Μετς 14:30 Παγκράτι-ΑΟ Μυκόνου: Αναστόπουλος-Νάστος-Αγγελής (Αναστασίου)

2ος Όμιλος

Σάββατο 3/12

Διαγόρας 14:00 Διαγόρας Ρόδου-ΑΕΝ Κηφισιάς: Φασόλης-Λεβεντάκος-Ναστούλης (Βιτζηλαίος)

Β’ Πεύκης 17:00 ΑΟ Πεύκης-Αιγάλεω: Στρέμπας-Καλογριάς Αντωνιάδης (Ζερβούδης)

Σοφία Μπεφόν 17:00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΣΕ Δούκα: Παπαδόπουλος Χρ.-Βελέντζας-Χριστοδουλάκης (Ορφανός)

Ανδρέας Βαρίκας 17:00 Πανιώνιος-Πανελευσινιακός: Κωνσταντινόπουλος-Σπυρόπουλος-Ουσταμπασίδης (Ντάβαρης)

Εσπέρου 17:30 ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟΚ Χανιά: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος-Τσάλας (Κάλφα)

Κυριακή 4/12

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ: Τσιμπούρης-Κουτσοδήμος-Μαρουδιάς (Ηπιώτης)

3ος Όμιλος

Σάββατο 3/12

ΔΑΚ Λευκάδας 17:00 Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου: Λιότσιος-Λογοθέτης-Ασημακάκη (Κανελλόπουλος)

ΔΑΚ Βικέλας 17:00 Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος Λαμίας: Ταρενίδης Σ.-Χρυσάφης-Ηλιόπουλος (Παπαδόπουλος Θ.)

Νέο Ιωαννίνων 17:00 Βίκος Ιωαννίνων-ΑΓΣ Ιωαννίνων: Κολοκυθάς-Δικταπανίδης-Διαμαντής (Καραδήμας)

ΕΑΚ Βόλου 17:00 Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα Basket: Σιταρίδης-Καντερές-Τσαρδούλιας Τ. (Τσιργούλας)

ΔΑΚ Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας: Παπαθανασίου-Σελεβός-Αγραφιώτης Β. (Παπαδόπουλος Ι.)

Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης

4ος Όμιλος

Σάββατο 3/12

Μακεδονικού 17:00 Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης: Κατωτικίδης-Τσιαπλής-Νέδογλου (Φωτιάδης)

ΔΑΚ Σερρών 17:00 Πανσερραϊκός-Σταυρούπολη: Παπαγερίδης-Παπανικολάου-Χατζηκώστας (Δραγκιόγλου)

Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Πειραματικού: Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Β. (Γκούμας)

Πολύγυρου 18:00 ΑΟ Πολύγυρου-ΔΕΚΑ: Παπαγεωργίου-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Θωμόπουλος)

Γέφυρας 18:30 Γέφυρα-Ευκαρπία: Βασιλόπουλος-Κώνης-Κωνσταντινέλλης (Παραλυκίδης)

Ρεπό: ΧΑΝΘ

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Γυναικών (9η αγων., 3-4/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι οι εξής:

Σάββατο 3/12

ΣΕΦ Αίθουσα 5 15:30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης-Μαρίγλη (Κουλούρης)

Α’ Μοσχάτου 17:00 Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθηναϊκός: Καλογερόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Γαρίνη (Παυλόπουλος)

Κυριακή 4/12

Εσπέρου 12:30 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΣ Γιάννινα: Τσακιράκη-Κώτσου-Μπακετέα (Μπουρνάς)

3ο Άνω Λιοσίων 13:00 Εύνικος-Παναθλητικός Συκεών: Ρίζος-Λογοθέτης-Καμήτσος (Παππάς)

Κλαδισού 14:00 ΟΑ Χανίων-Πρωτέας Βούλας: Αναστασίου-Κονταράτος-Τζίμης (Πετράκης)

ΔΑΚ Λευκάδας 17:00 Νίκος Λευκάδας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου: Λιότσιος-Ασημακάκη-Ελ Ανύ (Κανελλόπουλος)

Διαιτητές – Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (9η αγων., 4/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

Κυριακή 4/12

1ος Όμιλος

Νήαρ Ηστ 17:00 Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ: Δελαγραμμάτικας-Καραπαπάς (Ζώης)

Τέντα 17:00 ΣΚ Καλαμάτα-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου: Ραχιώτης-Δημουλάς (Ηλιόπουλος)

Άστρους 17:00 Πήγασος Θυρέας-Καλαμάτα 1980: Σάλτας-Κουτίβης (Γαλάνης Ν.)

Ερμιόνης 17:00 ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου: Ανδρεόπουλος-Ιωάννου (Πετρόπουλος)

Κυπαρισσίας 17:00 Δίων Κυπαρισσεύς-Προμηθέας 2014: Αδαμόπουλος-Παπαγεωργίου Δημ. (Παλλικάρης)

Παν. Αλεξιώτισσα 19:00 ΑΟ Αχαΐας η Γαλήνη-Παναχαϊκή: Λιαρομμάτης-Πλέγας (Μάρκου)

2ος Όμιλος

ΔΑΚ Νάξου 13:30 Πανναξιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου: Κουλουμπαρίτσης-Τσαούση

Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων-Άρης Νίκαιας: Γεωργόπουλος Χρ.-Εφραιμίδης (Φαλούκας)

Αρκαλοχωρίου 17:00 ΑΣΑ Αναγέννηση-Εργοτέλης: Καψιώχας-Αλεξόπουλος Π. (Σκανδαλάκης)

Α’ Ηλιούπολης 17:00 ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Πεντέλης: Κούλης Κ.-Ραπτογιάννης (Καλαρέμας)

Γ. Παπασιδέρης 17:00 ΓΣ Κορωπίου-ΑΣ Πέρα: Αναστασόπουλος-Περδετζόγλου (Λιμνιάτης)

Παν. Σαλπέας 19:00 Πορφύρας ΑΟΦ-Χαλάνδρι: Μπούκας-Πετράκης Ιωαν. (Δραμεσιώτης)

3ος Όμιλος

Ψυχικού 11:00 Ποσειδών Ν. Ψυχικού-Ένωση Αττάλου: Νικολιάς-Καλαβρός (Μπίκας)

1ο Μάνδρας 13:00 Μανδραϊκός-ΦΟ Βροντάδου: Πετράκης Γεωργ.-Τσίγκου (Τζουβάρας)

Διώνης 15:00 ΑΕ Πικερμίου-Αιολικός Μυτιλήνης: Τζαγκατζής-Μιχέλη Ευαγγ. (Κυριόγλου)

Α Μοσχάτου 17:00 Ελευθερία Μοσχάτου-Νίκη Αμαρουσίου: Κιουλάφας-Μπον (Βακαλούδης)

Ραφήνας 17:00 Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΟ Δάφνης: Κούλης Χ.-Χρόνης (Ζερβούδης)

Εσπέρου 17:00 Ίκαρος Καλλιθέας-Φοίνιξ Πειραιά: Αυγερινός-Σπυρλιδάκης (Βαμβακάς)

4ος Όμιλος

Κατσιμήδου 17:00 ΑΟ Τρίκαλα-ΓΑΣ Άμφισσας: Αβραμίδου-Παπαγιώτης (Χλωρός)

ΔΑΚ Καναλλακίου 17:00 ΑΕ Καναλλακίου-ΑΣ Νίκαια: Λάμπος-Μπολάνος (Κοκορδάτος)

Αγριάς 17:00 ΓΑΣ Αγριάς-ΓΑΣ Αμπελώνα: Κανελλίδης-Κασούμης (Γκουντέλιας)

Νέο Ιωαννίνων 17:00 Ιωάννινα ΣΚ-Ανόρθωση Βόλου: Χατζηχαρίσης-Χάνος (Καραδήμας)

Αλμυρού 17:00 ΓΣ Αλμυρού-Τιτάνες Παλαμά: Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Μηναρετζόπουλος)

Παραμυθιάς 17:00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΓΣ Σοφάδων: Κατωτικίδης-Λυγούρας (Τσιγγέλης)

Τετάρτη 7/12

Νέο Ιωαννίνων 17:00 Ιωάννινα ΣΚ-ΓΣ Σοφάδων: Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Καραδήμας)

5ος Όμιλος

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17:00 ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ: Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Β. (Παπαδόπουλος Ν.)

2ο Αλεξάνδρειας 17:00 ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας-Εθνικός Κοζάνης: Γιαννούλης-Μπούγλος Ι. (Καλότσης)

ΔΑΚ Μεσοποταμίας 17:00 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Πιερικός Αρχέλαος: Κωνσταντινέλλης-Σκρίνος (Βόντζας)

Καστοριάς 17:00 Καστοριά-Ιωνικός Ιωνίας: Τοπαλίδης-Νικολαΐδης (Πλεξίδας)

ΔΑΚ Μελίκης ΓΑΣ Μελίκης-Κούπα Κιλκίς: Αγραφιώτης Β.-Κλεπουσνιώτου (Ντόγκας)

Ρεπό: ΑΣ Όλυμπος

6ος Όμιλος

Κολ. Ανατόλια 17:00 Ανατόλια-Αρίων Ξάνθης: Λαδάς-Ράπτης (Τσιρτσιμάλης)

ΔΑΚ Κομοτηνής 17:00 ΓΑΣ Κομοτηνής-ΚΑΟ Ευρώπη 87: Νέδογλου-Καντζουρίδης (Στουπίδης)

ΔΑΚ Βασιλικών 17:00 ΓΑΣ Βασιλικών-ΑΓΣ Το Ρούπελ: Ντούρας-Ισιγώνης (Αργυρού)

Πολύγυρου 17:00 ΑΟ Γαλάτιστας-ΚΑΟ Δράμας: Αγραφιώτης Γρ.-Αθανασιάδης Αθ. (Μάνιος)

ΕΑΚ Αμπελοκήπων 17:00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς: Ηλιόπουλος-Καραβας (Λαζαρίδης)

Ρεπό: Ασπίς Ξάνθης

Διαιτητές – Κομισάριοι Α2 Γυναικών (4/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α2 Γυναικών είναι οι εξής:

Κυριακή 4/12

1ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Καμινιών 14:30 Ατρόμητος Πειραιά-Άρις Καλαμάτας: Κατσέλη-Γεωργιλάκης (Φιλίππου)

Παν. Σαλπέας 16:00 ΑΟΦ Πορφύρας-Άμιλλα: Σίμα-Αλεξόπουλος Χρ. (Δραμεσιώτης)

Υμηττού Πυρκάλ 17:00 Αμύντας-Προμηθέας 2014: Μυζίκας-Τσικριτσάκη (Σταματόπουλος)

ΔΑΚ Άργους 17:00 ΑΟ Άργους οι Δαναοί-Αθηναϊκός: Λιονάς-Παπαδόπουλος Ν. (Τρίγκα)

Ρεπό: Πανιώνιος

2ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Χίου 16:00 Αιγέας Χίου-ΑΕΚ Περιστερίου: Τζιμινίδης-Αντωνέλου (Παντελής)

Ζαχ. Αλεξάνδρου 17:00 Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων: Κηπώσης-Ψύχας (Κουλούρης)

Νέο Αγ. Δημητρίου 17:00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Φοίνιξ Πειραιά: Βαλουξής-Διολατζης (Μπουρνάς)

3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Ποταμουδιων 12:30 ΣΑΚ Αστέρας-ΓΣΚ Λασσάνης: Ντόντης-Κουρογλου (Μπακλατζής)

1ο-2ο ΓΕΛ Πτολεμαΐδας 13:00 Απόλλων Πτολεμαΐδας-Απόλλων Καλαμαριάς: Λυτροσυγκούνης-Κοντοστάθης (Μπαταούλα)

Νέο Ιωαννίνων 14:00 Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου: Χατζηχαρίσης-Χάνος (Τσιγγέλης)

Μ. Τσικίνας 17:00 ΧΑΝΘ-Άρης Θεσσαλονίκης: Τσαρδούλιας Τ.-Δώνης (Σιμητόπουλος Ι.)

4ος Όμιλος (8η αγωνιστική

ΔΑΚ Σερρών 13:00 Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος: Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Δραγκιόγλου)

Χρ. Χριστοδούλου 13:00 Ασπίς Ξάνθης-Πάνθηρες Καβάλας: Τσουρή-Τογανίδου (Σαλικίδης)

Η. Τριανταφυλλίδης 14:45 Πανόραμα-Ηρακλής 1908: Δικταπανίδης-Λαμπρέλλης (Κασαπίδης)

ΔΑΚ Φιλύρου 15:00 ΑΕ Πυλαίας-Νεάπολη ΑΚΠΚ: Κώνης-Τσαρδούλιας Χρ. (Σακελλαρίου)

Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας

Related posts

Πέρασε πρώτος ο Κρόνος Αγρινίου στον Α’ Όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ

Κώστας Γεωργιάδης

Προπόνηση κλιμακίου ΕΣΚΑΒΔΕ στο ΔΑΚ Αγρινίου

Κώστας Γεωργιάδης

ΕΟΚ και ΚΟΚ υπογράφουν μνημόνιο συνεργασίας

Κώστας Γεωργιάδης