2.7 C
Ιωάννινα
5 Φεβρουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (7-8/1)

Οι Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (7-8/1):
Elite League Ερρίκος Ντυνάν (7-8/1, 12η αγων.)

Σάββατο 7/1

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Ελευθερούπολη Μαλαμάς-Χριστινάκης-Αγγελής (Ζερβούδης)

ΝΕΜ BC Arena 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Ερμής Σχηματαρίου Μηλαπίδης-Καραβίτης-Τηγάνης (Μωϋσιάδης)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Χαρ.Τρικούπης Ταρενίδης Σ.-Τσιαπλής-Χατζημπαλίδης (Δέλλας)

Στρέφη (κ.θ.) 17.00 Τρίτων-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Στρέμπας-Αργυρούδης-Κούλης Χαρ. (Ντίνος)

Ψυχικό 17.00 Ψυχικό-Παπάγου Σώμος-Γεράνιος-Σπυρόπουλος (Φαλούκας)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Μαρούσι Λόρτος-Κοϊμτζόγλου-Αναστασιάδης Β. (Πατσαντζόπουλος)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 Ευφραιμίδης Σ.-Κατωτικίδης-Παζώλης (Στουπίδης)

Κυριακή 8/1

Ήλιδας 15.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Αμύντας Λιότσιος-Νάστος-Κανελλόπουλος (Πίγκας)

Β’ Εθνική Ανδρών (12η αγων., 7-8/1)

1ος Όμιλος

Σάββατο 7/1

Α’ Κροίσος Πέρσης 17.00 Μίλων-Ηλυσιακός Αναστασίου-Γρίβα-Χρηστίδης Παύλ. (Τηγάνης)

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Αναστόπουλος-Ασημακάκη-Καραμπιτσάκος (Θεοδοσόπουλος)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Δάφνη Δ. Μπούκας-Φασόλης-Χρηστίδης Ηλ. (Ζώης)

Β’ Κλειστό Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Αχαγιά 82 Σκανδαλάκης-Ρίζος-Ροδίτης (Ζαγκλής)

Ληξουρίου 20.00 ΝΕΟΛ-Μύκονος Καρακάσης-Καμήτσος-Ελ Ανύ (Θεοδωρόπουλος)

Κυριακή 8/1

Π. Σαλπέας 13.30 Εθνικός-ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια» Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης-Λογοθέτης (Παπαφωτίου)

10η αγωνιστική (4/1)

Νάξου 15.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Αίολος Αγυιάς Μαρτινάκος-Τζίμης-Σιδέρης

2ος Όμιλος

Σάββατο 7/1

Βενετόκλειο 17.00 Διαγόρας Ρ.-Πεύκη Σκαλτσής-Φραγκούλη-Χριστουλάκης (Ξάνθος)

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Π. Φάληρο Καλογερόπουλος-Κονταράτος-Μαυρέλης (Ορφανός Γ.)

Εσπέρου 17.30 Έσπερος-Δούκας Αποστολίδης Β.-Καλογριάς-Τζίμης (Διμπινούδης)

Γ. Γεννηματάς 15.00 Πρωτέας Β.-Αιγάλεω Ζακεστίδης-Μαρτινάκος-Λεβεντάκος (Ηπιώτης)

Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός Τσαχάκης-Δελαγραμματικάς-Αντωνιάδης (Λιμνιάτης)

Κυριακή 8/1

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-ΑΟΚ Χανιά Σιδέρης-Κατσαπρακάκης-Ξυλάς (Μακρής)

10η αγωνιστική (4/1)

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Πανιώνιος Ζιώγας-Αργυρούδης-Παπαδόπουλος Χρ. (Παπαδόπουλος Στ.)

3ος Όμιλος

Σάββατο 7/1

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Φίλιππος Βέροιας Παπαθανασίου Κ.-Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος (Τσιγγέλης)

Πορταριάς 17.00 Ολυμπιακός Β.-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Κοντογιάννης-Γεωργούλης-Κώνης (Τσιργούλας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Αγραφιώτης Ι.-Εκίζογλου-Κωνσταντινέλης (Βόντζας)

Μίκρας Α 17.00 Ναύαρχος Βότσης-ΑΓΣ Ιωαννίνων Καραβάς-Αθανασιάδης Βλ.-Αθανασιάδης Αθ. (Φωτιάδης)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδ.-Τρίκαλα Basket Μαραμής-Πράττος-Γιαννούλης (Μανάσης)

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

4ος Όμιλος

Σάββατο 7/1

Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Μακεδονικός Παπαγεωργίου-Ντόγκας-Χρυσάφης (Δραγκιόγλου)

Πολυγύρου 18.00 Πολύγυρος-Λεύκιππος Ξάνθης Κολοκυθάς-Νέδογλου-Καντζουρίδης (Μάνιος
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ευκαρπία Δέλλας-Καντερές-Ντόντης (Τοζακίδης)

Μ. Τσικινάς 17.00 ΧΑΝΘ-Σταυρούπολη Σελεβός-Σιταρίδης-Κανελλίδης (Θεοδώρου)

Πεύκων 18.30 Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-ΔΕΚΑ Μπακάλης-Ηλιόπουλος-Αγραφιώτης Β. (Παπαδόπουλος Ν.)

Ρεπό: Γέφυρα

Α1 Γυναικών (7-8/1, 14η αγων.)

Σάββατο 7/1

ΣΕΦ Αίθουσα 5 16.00 Ολυμπιακός-Νίκη Λευκάδας Μαρίγλη-Χαϊνά-Κουκουλεκίδης (Παλάτος)

ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης-Χατζηχαρίσης (Αργυρού)

Κυριακή 8/1

ΕΑΚ Χανίων 14.00 ΟΑ Χανίων-Εύνικος Ραχιώτης-Ορφανός Ιορδ.-Λαζόγκα (Πετράκης)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Παναθλητικός Τσακιράκη-Μπακετέα-Μπαβέλας (Μωϋσιάδης)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ουσταμπασίδης-Κιουλάφας-Κούλης Κ. (Ελευθεριάδης Γ.)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου Τεφτίκης-Παπαδόπουλος Χρ.-Ναστούλης (Αναστασίου)

Γ΄ Εθνική Ανδρών (7-8/1, 12η αγων.)

1ος Όμιλος

Κυριακή 8/1

Άστρους 17.00 Πήγασος Θ.-Νήαρ Ηστ Λιόνας-Παπαδόπουλος Νικ. (Νικολίτσας)

Π. Αλεξιώτισσα 17.00 ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη-ΣΚ Καλαμάτα Περδετζόγλου-Σπυρλιδάκης (Πίγκας)

Ερμιόνης 17.00 Ερμιονίδα-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Μπιτέρνας-Σίμα (Τρίγκα)

Κυπαρισσίας 17.00 Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ Λιαρομμάτης-Πλέγας (Κοκορδάτος)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή Γαραντζιώτης-Δημουλάς (Γιαλικάρης)

Τετάρτη 11/1

Promitheas Park 20.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων Χρόνης-Ψύχας (Δημόπουλος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 8/1

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πορφύρας Πετράκης Ιωάν.-Καψαρίδης (Κυριόγλου)

Αρκαλοχωρίου 17.00 Αναγέννηση-Πανναξιακός Τούσης-Ευφραιμίδης (Σκανδαλάκης)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ραπτογιάννης-Ιωάννου (Βακαλούδης)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Χαλάνδρι Καψιώχας-Μπον (Λιμνιάτης)

Μ. Λοϊζος 13.15 Άρης Νίκαιας-Εργοτέλης Καρακωνσταντόπουλος-Κατσέλη (Καλαρέμας)

Βυζαντινό Α.Κ. 17.00 Πέρα-Πεντέλη Κουλουμπαρίτσης-Γεωργόπουλος (Βαμβακάς)

Πέμπτη 5/1

Νάξου 15.00 Πανναξιακός-ΚΑΟ Μελισσίων Τζίμης-Σιδέρης

3ος Όμιλος

Κυριακή 8/1

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Ποσειδών Ν. Ψ. Γέρος-Τζιμινίδης (Σταματόπουλος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Πικέρμι Βαγγάλης-Διολιατζής (Αλετράς)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Αιολικός Μυτ. Πετράκης Γεωρ.-Τζανετάκης (Φαλούκας)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλ.-Ένωση Αττάλου Καλύμνου Κουτσοδήμος-Κωστής (Μπουρνάς)

Κοκκινιάς Αμαρ. 15.30 Νίκη Αμαρουσίου-ΦΟ Βροντάδου Τσαϊρίδης-Τσατταλιού (Ορφανός)

Π. Σαλπέας 19.00 Φοίνιξ Πειραιά-Δάφνη Βαλουξής-Αντωνέλου (Φιλίππου)

Παρασκευή 6/1

Καλύμνου 15.30 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-Μανδραϊκός Κουτίβης-Γεωργόπουλος Χρ.

4ος Όμιλος

Κυριακή 8/1

Αγριάς 17.00 Αγριά-Τρίκαλα Χατζηκώστας-Αναστασιάδης Π. (Μηναρετζόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα Σκ-Αχέρων Καναλακίου Χάνος-Νικολαϊδης (Καραδήμας)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Νίκαια 2012 Γκαρτζονίκας-Πάνος (Γκουντέλιας)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-ΓΑΣ Άμφισσας Παπανικολάου Γ.-Λυγούρας (Τσιγγέλης)

Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας-Ανόρθωση Βόλου Δικταπανίδης-Αναστασιάδης Γ. (Βαρνάς)

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων-Τιτάνες Παλαμά Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης (Καρακώστας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 8/1

Μεσοποταμίας 17.00 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-ΑΣ ΑΚ Αλεξάνδρειας Αθ. Διαμαντής-Κάννης (Πλεξίδας)

Καστοριάς 19.00 Καστοριά-Εθνικός Κοζάνης Αγραφιώτης Β.-Κασούμης (Βόντζας)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-ΜΕΝΤ Μπουγλός Ι.-Αβραμίδου (Ντόγκας)

Ελευθερίου 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Πιερικός Αρχέλαος Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Πανταζής)

Κιλκίς 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Ιωνικός Ιων. Τοπαλίδης-Γιατρόπουλος (Γκαντίδης)

Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

6ος Όμιλος

Κυριακή 8/1

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά Θεσσαλονίκης – Ανατόλια Τσάνταλη-Κασούμης (Κασαπίδης)

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Κομοτηνή Καντερές-Κλεπουσνιώτου (Ιωαννίδου)

Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Αθανασιάδης Αθ.-Μιχέλη (Σαλικίδης)

Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Αρίων Ξάνθης Ράπτης-Καραβάς (Τσιρτσιμάλης)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-ΚΑΟ Δράμας Ντούρας-Ισιγώνης (Δραγκίογλου)

Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

Α2 Γυναικών (7-8/1)

1ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Σάββατο 7/1

Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας-ΠκΑΟ Άμιλλα Διαμαντής-Κάννης (Σπηλιόπουλος)

Κυριακή 8/1

Α. Βαρίκας 14.00 Πανιώνιος-Άρις Καλαμάτας Μπολάνος-Τσαγκατζής (Διμπινούδης)

Υμηττού 19.00 Αμύντας-Αθηναϊκός Καραπαπάς-Αδαμόπουλος (Ζώης)

Π. Σαλπέας 16.00 Πορφύρας – Δαναοί Άργους Μυζίκας-Τσικριτσάκη (Δραμεσιώτης)

Τετάρτη 4/1

Γ. Στεφανόπουλος 21.15 ΠκΑΟ Άμιλλα-Αμύντας Γαραντζιώτης-Αλεξόπουλος Παν. (Παππάς)

Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων Κουτίβης-Μπερέτσος (Τηγάνης)

Χίου 16.00 Αιγέας Χίου-Φοίνιξ Πειραιά Αλεξόπουλος Χρ.-Αλεξόπουλος Παν. (Παντέλης)

Κοντόπευκου 19.30 Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Ανδρεόπουλος-Τερζής (Ζερβούδης)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Ιωνικός Ν.Φ. Οικονόμου-Σάλτας (Παππάς)

Τετάρτη 4/1

Μελισσίων 20.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αγ. Παρασκευή Τσαούση-Ιωάννου (Φαλούκας)

3ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Αναγέννηση Ν.Ρ. Θώμος-Πλιάκος (Μπαταούλα)

Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρ.-Άρης Παπαγιώτης-Γεωργουσόπουλος (Αθανασόπουλος)

Ποταμουδιών 12.30 Αστέρας-Απόλλων Καλαμαριάς Νέδογλου-Καντζουρίδης (Μπακλατζής)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Απόλλων Πτολεμαϊδας Χάνος-Νικολαϊδης (Καραδήμας)

Ρεπό: ΧΑΝΘ

4ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Κυριακή 8/1

Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-Ηρακλής 1908 Αθανασιάδης Βλ.-Δώνης (Λαζαρίδης)

Κατερίνης 14.00 ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος Λαμπρέλλης-Μπαζάκας (Γιαμούζης)

Φιλύρου 15.00 ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας Λυτροσυγκούνης-Κοντοστάθης (Αναστασίου)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Ασπίς 2011 Ξάνθης Δημούδης-Τογανίδου (Καρκαλέτσης)

Related posts

Με δύσκολη επικράτηση το 11 στα 11 για τον Ιόνιο

Κώστας Γεωργιάδης

Δεύτερος ο Βίκος και τρίτη η Δόξα Λευκάδας

Κώστας Γεωργιάδης

Με περίπατο στην Άρτα η 8η νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης