4.9 C
Ιωάννινα
3 Μαρτίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (10-11/12)

Οι διαιτητές και κομισάριοι των Εθνικών Πρωταθλημάτων (10-11/12):

Διαιτητές – Κομισάριοι Elite League Ερρίκος Ντυνάν (10η αγων., 10/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Elite League Ερρίκος Ντυνάν είναι οι εξής:

Σάββατο 10/12

Ψυχικό 17.00 Ψυχικό-Ελευθερούπολη Μαλαμάς-Αναστόπουλος-Ασλανίδης (Κυρτάτας)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Ερμής Σχηματαρίου Τσώνος-Κωνσταντινόπουλος-Σκανδαλάκης (Μωϋσιάδης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Αίας Ευόσμου Χριστινάκης-Λιότσιος-Σπυρόπουλος (Αναστασίου)

ΝΕΜ BC Arena 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Χαρ. Τρικούπης Σώμος-Στρέμπας-Φασόλης (Ζαγκλής)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Ταρενίδης Σ.-Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης (Πατσαντζόπουλος)

Αλ Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Παπάγου Κοϊμτζόγλου-Μπακάλης-Δέλλας (Στουπίδης)

Ήλιδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Μαρούσι Δαρλαμήτσος-Κανελλόπουλος-Καλογερόπουλος (Πίγκας)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Ηρακλής ΚΑΕ 2022 Καρπάνος-Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης (Διμπινούδης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (10η αγων., 10-11/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 10/12

Χ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δ.-Ηλυσιακός Τσαχάκης-Ορφανός Ιορδ.-Αντωνιάδης (Παπαφωτίου)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μίλων Γεράνιος-Δελαγραμμάτικας-Χριστοδουλάκης (Ζώης)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Παγκράτι Παντελίδης-Ασημακάκη-Καραμπιτσάκος (Δημόπουλος)

Κυριακή 11/12

Παν. Χανιώτη 15.30 Μύκονος-Εθνικός Τεφτίκης-Καλογριάς-Βελέντζας (Κουνάνης)

Ληξουρίου 13.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-Ένωση Ιλίου Νάστος-Μακρόπουλος-Μπακετέα (Μάρκου)

Νάξου 12.30 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Αίολος Αγυιάς Θεοδωρόπουλος-Ουσταμπασίδης-Σιδέρης

Παρασκευή 16/12 (εξ αναβολής, 6η αγωνιστική)

Παν. Χανιώτη 19.00 Μύκονος-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καλογερόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Σκουλαρίκης (Κουνάνης)

Σάββατο 17/12 (εξ αναβολής, 5η αγωνιστική)

Νάξου 14.30 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Αχαγιά Αποστολίδης Β.-Ραχιώτης-Ναστούλης (Καραμπίνης)

2ος Όμιλος

Σάββατο 10/12

Αγ. Θωμά 17.00 Δούκας-Πεύκη Καραβίτης-Κονταράτος-Τεφτίκης (Κυριόγλου)

Σοφία Μπεφόν 16.00 Π. Φάληρο-Διαγόρας Ρ. Κατσαπρακάκης-Κουκουλεκίδης Β.-Ξυλάς (Παλάτος)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Πανιώνιος Ζιώγας-Αργυρούδης-Παπαδόπουλος Χρ. (Παπαδόπουλος Στ.)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Έσπερος Αναστασίου-Γρίβα-Χρόνης (Ορφανός)

Κυριακή 11/12

ΕΑΚ Χανίων 16.00 ΑΟΚ Χανιά-Πρωτέας Βούλας Ραχιώτης-Κώτσου-Τζίμης (Χριστινάκης)

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Χριστινάκης-Φραγκούλη-Μαρτινάκος (Ναλετάκης)

3ος Όμιλος

Σάββατο 10/12

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Βίκος Ιωαννίνων Πουρσανίδης Κ.-Κοντογιάννης-Κανελλίδης (Μηναρετζόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 18.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου Ντόγκας-Χατζηκώστας-Χάνος (Τσιγγέλης)

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα Basket-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών Παζώλης-Δολγύρας-Γιαννούλης (Γκαρτζονίκας)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Ναύαρχος Βότσης Μαραμής-Γεωργούλης-Μπουργός Ι. (Τέγα)

Κυριακή 11/12

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Δόξα Λευκάδας Καραβίτης-Ορφανός Ιορδ.-Παπαδόπουλος Χρ. (Χριστοδούλου Γ.)

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

4ος Όμιλος

Σάββατο 10/12

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Γέφυρα Ξενικάκης-Παπαγεωργίου-Θεοδωρίδης (Μπρίγκος)

Ευκαρπίας 16.30 Ευκαρπία-Πανσερραϊκός Χρυσάφης-Χατζηχαρίσης-Τοπαλίδης (Αστρεινίδης)

Λ. Παπαδόπουλος 18.00 Σταυρούπολη-Πολύγυρος Ευφραιμίδης-Νέδογλου-Καντζουρίδης (Λαζαρίδης)

11ο Δημ. Σχ. Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Ερμής Λαγκαδά Παπαθανασίου Κ.-Βασιλόπουλος-Τσάνταλη (Μήτσιου)

Πεύκων 18.30 Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΧΑΝΘ Εκίζογλου-Σελεβός-Ηλιόπουλος (Τοζακίδης)

Ρεπό: ΑΣ Μακεδονικός

Διαιτητές-Κομισάριοι Α1 Γυναικών (10η αγων., 10-11/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι οι εξής:

Σάββατο 10/12

ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-ΟΑ Χανίων Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης-Ντούρας (Δέλλας)

Γ. Γεννηματάς 14.00 Πρωτέας Β.-Παναθηναϊκός Κούλης Χ.-Χρηστίδης Π.-Λαζόγκα (Τεφτίκης)

Ιωαννίνων (Ν) 15.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Λουλουδιάδης-Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ. (Καραδήμας)

Κυριακή 11/12

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας Γερακίνης-Ελευθεριάδης-Πράττος (Παπαδόπουλος Ν.)

3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Ελευθερία Μοσχάτου Μπούκας-Κιουλάφας-Κούλης Κ. (Παπαδόπουλος Στ.)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Εσπερίδες Καλλιθέας Γεράνιος-Χρηστίδης Ηλ.-Λεβεντάκος (Σταματόπουλος)

Διαιτητές – Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (10η αγων., 11/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Κρύα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Νήαρ Ηστ Κουτσοδήμος-Βομπίρης (Σπυρόπουλος)

Τέντα 17.00 ΣΚ Καλαμάτα-Πήγασος Θυρέας Γέρος-Δολιατζής (Γιαλικάρης)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-ΑΟ Αχαϊας Η Γαλήνη Πετράκης Γεώρ.-Πετρόπουλος Γ. (Κυρτάτας)

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Ερμιονίδα Καψαρίδης-Αντωνέλου (Δημόπουλος)

Κορίνθου 17.00 Παλαίμων Κορίνθου-Δίων Ο Κυπαρισσεύς Λογοθέτης-Λιόνας (Πετρόπουλος)

Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980 Βαλουξής-Βαγγάλης (Κοκορδάτος)

2ος Όμιλος

Παρασκευή 9/12

Νάξου 18.30 Πανναξιακός-Αναγέννηση Τζίμης-Ραπτογιάννης

Κυριακή 11/12

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας Ψύχας

Νάξου 15.00 Πανναξιακός-ΚΑΟ Μελισσίων Ουσταμπασίδης-Σιδέρης

Ν. Πέρκιζας 17.00 ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣΑ Αναγέννηση Αγγελής-Τζανετάκης (Λιμνιάτης)

Λίντο 14.30 Εργοτέλης-Ηλιούπολη Τσικριτζάκη-Μπον (Μπορμπαντωνάκης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Κορωπί Σπιρλιδάκης-Σίμα (Φαλούκας)

Βυζαντινό Α.Κ. 17.00 Πέρα-Άρης Νίκαιας Καραπαπάς-Κηπώσης (Δραμεσιώτης)

3ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Μυτιλήνης 16.00 Αιολικός Μυτ.-Ποσειδών Ν.Ψ. Χαϊνά-Γαρινή (Σαλαβός)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Ελευθερία Μοσχ. Περδετζόγλου-Ραπτογιάννης (Κυριόγλου)

Καλύμνου 15.00 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-Μανδραϊκός Κουτίβης-Γεωργόπουλος Χρ.

Χίου 16.00 ΦΟ Βροντάδου-Αργοναύτης Τρ. Μαρίγλη-Κουλουμπαρίτσης (Μάρης)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Ίκαρος Καλλιθέας Στρέμπας-Αναστασόπουλος (Μπουρνάς)

Π. Σαλπέας 17.00 Φοίνιξ Πειραιά-Νίκη Αμαρουσίου Πετράκης Ιωάν.-Ανδρεόπουλος (Αλετράς)

Παρασκευή 16/12

Καλύμνου 19.30 Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΦΟ Βροντάδου Οικονόμου-Μπον

4ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Ι. Πατάκης 17.00 Νίκαια 2012-Τρίκαλα Μπουγλός Ι.-Γεωργουσόπουλος (Αθανασόπουλος)

Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καν.-Αγριά Πλέγας-Κωστής (Τσιγκέλης)

Χρ. Καμπεράκης 17.00 Άμφισσα-Ιωάννινα ΣΚ Δολγύρας-Παπαγιώτης (Χαράτσης)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ανόρθωση Βόλου-Αλμυρός Αναστασιάδης Β.-Κασούμης (Τσιργούλας)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-ΚΑΕ Παραμυθιάς Σιταρίδης-Γκαρτζονίκας (Τέγα)

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων-Αμπελώνας 1986 Κωνσταντινέλλης-Αγραφιώτης Β. (Μανάσης)

Τετάρτη 14/12

Σοφάδων 18.00 ΓΣ Σοφάδων-Αλμυρός Μαραμής-Παζώλης (Τέγα) (εξ αναβολής/8η αγωνιστική)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Ανόρθωσις Βόλου Χατζηχαρίσης-Χάνος (Καραδήμας) (εξ αναβολής/9η αγωνιστική)

5ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Εθνικός Κοζάνης-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Παπαγερίδης-Νικολαϊδης (Βόντζας)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Παπανικολάου Γ.-Αναστασιάδης Π. (Δροσόπουλος)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Καστοριά Καντερές-Μιχέλης (Γιαμούζης)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Μελίκη Γιατρόπουλος-Πάνος (Πολυχρονίδης)

Κιλκίς 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Όλυμπος ΕΚΕ Ισιγώνης-Τοπαλίδης (Γκαντίδης)

Ρεπό: ΑΣ ΑΚ. Αλεξάνδρειας Άθλος

6ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ανατόλια Τσαρδούλιας Τ.-Ντόντης (Θωμόπουλος)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Βασιλικά Ξενικάκης-Ράπτης (Στουπίδης)

Ξάνθης 17.00 Αρίων Ξ.-Γαλάτιστα Νέδογλου-Καντζουρίδης (Δραγκίογλου)

Κραχτίδη 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Ασπίς Ξάνθης Κώνης-Αναστασιάδης Γ. (Μπρίγκος)

Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Λυγούρας-Παπαδόπουλος Γρ. (Θεοδώρου)

Ρεπό: Ελπίς Αμπελοκήπων

Διαιτητές – Κομισάριοι Α2 Γυναικών (10-11/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι αγώνων της Α2 Γυναικών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 10/12

Promitheas Park 15.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Πανιώνιος Κατσέλη-Θώμος (Μάρκου)

Τέντα 15.00 Άρις Καλαμάτας-Πορφύρας Μπαβέλας-Τσάλας (Ηλιόπουλος)

Κυριακή 11/12

Γ. Στεφανόπουλος 17.00 ΠκΑΟ Άμιλλα-Αμύντας Αλεξόπουλος Παν.-Γαραντζιώτης (Παππάς)

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-Ατρόμητος Πειραιά Αλεξόπουλος Χρ.-Τριανταφύλλου (Βακαλούδης)

Ρεπό: Δανοί Άργους

2ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Μ. Λιούγκας 13.00 Τερψιθέα Γλυφάδας-Αιγέας Χίου Τσαϊρίδης-Τσίγκου (Καλαρέμας)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Οικονόμου-Παπανικολάου Ιωάν. (Φιλίππου)

Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αγ. Παρασκευή Δημουλάς-Ιωάννου (Φαλούκας)

Παν. Σαλπέας 13.00 Φοίνιξ Πειραιά-Ιωνικός ΝΦ Αδαμόπουλος-Ευφραμίδης (Τζουβάρας)

3ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Ολύμπια Λάρισας Θώμος-Πλιάκος (Πλεξίδας)

Ν. Ρυσίου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΣΑΚ Αστέρας Καρυπίδης-Μιχέλη Ευ. (Μηλιαράς)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Ιωάννινα ΣΚ Λυτροσυγκούνης-Κουρόγλου (Αναστασίου)

Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-ΧΑΝΘ Αθανασιάδης Βλ.-Κλεπουσνιώτου (Ανδρίτσος)

Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαϊδας

4ος Όμιλος

Κυριακή 11/12

Νεάπολης 14.00 Νεάπολη-ΑΓΕ Πιερίας Δώνης-Μπαζάκας (Μοσχοτόγλου)

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής 1908-Πυλαία Αθανασιάδης Αθ.-Σκρίνος (Βαφείδης)

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πανόραμα Αβραμίδου-Κοντοστάθης (Βάτσιος)

Αλ Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-Πανσερραϊκός Καραβάς-Μπαράκου (Μπακλατζής)

Ρεπό: Ασπίς 2001 Ξάνθης

Related posts

Διέλυσαν τη Νήαρ Ηστ και εδραιώνονται στην κορυφή οι Vikos Φalcons!

Κώστας Γεωργιάδης

Ροζ φύλλο και ανάσα για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Έναν μήνα με ήττες οι Μολοσσοί! Δεν τα κατάφεραν κόντρα τον Κρόνο Αγρινίου

Κώστας Γεωργιάδης