31.9 C
Ιωάννινα
26 Ιουνίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

“Δύο στα δύο” η ΑΛΦΑ ’93

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε η ΑΛΦΑ ’93 στη Β’ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων.

Περιστέρι και Ηράκλειο πήραν την πρόκριση και απομένουν δύο κενές θέσεις. Απευθείας έχουν κλείσει το δικό τους εισιτήριο ο Παναθηναϊκός (ΕΣΚΑ), ο Ολυμπιακός (ΕΣΚΑΝΑ) και η ΔΕΚΑ (Θεσσαλονίκη).

Στη δεύτερη αγωνιστική της Β’ Φάσης τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α’ Όμιλος (Κιλκίς)

Παρασκευή 13/5

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ηρακλής Κοζάνης 37-67

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας-Ζαφειράκης 58-40

Σάββατο 14/5

Ζαφειράκης Νάουσας-ΚΑΟΧ 49-48

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 16-10, 29-25, 34-38, 49-48

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας-Ζιάνης): Σιδηρόπουλος, Μπέσκος, Βάιος, Ζιάνης 5, Παπαπέσιος, Σαντίκογλου, Σπανέλλης 3(1), Πουρλίδας 27(4), Νούκος, Μίσκος 6, Τσάνε, Καρατσιόλης 6

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 21(4), Μαναβάκης, Χατζής, Προβατίδης 10, Πήτας, Μαντζίνος 8, Ταμπούρλος, Πούλος, Βουτσάς, Γιαννόπουλος, Μαυρίδης, Ελευθερούδης 5

Ηρακλής Κοζάνης-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας 51-50

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

Δεκάλεπτα: 9-15, 18-25, 37-36, 51-50

Ηρακλής Κοζάνης (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 17, Κουζιάκης, Γκαζιάκας 2, Κηπουρίδης, Τοπάλης 2, Πεγιάδης 1, Μητσιάνης 13(1), Φραντζής 8, Φαρμάκης, Στιάπης 8, Τσαπάρας

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας (Μαγιάννης-Μυτικόπουλος): Παπαδόπουλος Π. 4, Χατζηαβραμίδης 4, Μακαρατζής 13(2), Γιουρούκης 4(1), Παπαδόπουλος Ι. 13, Σπυρίδης 2, Κλαξάς 3(1), Χαϊτας 7(1), Σιναπούδης

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

13.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

15.30 Ζαφειράκης-Ηρακλής Κοζάνης Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Β’ Όμιλος (Σχηματάρι)

Παρασκευή 13/5

Άλφα ’93 Αγρινίου-Α.Λ. Μυτιλήνης 88-39

Πρωτέας Σχ.-Κεραυνός Λάρ. 69-52

Σάββατο 14/5

Κεραυνός Λάρισας-Άλφα ’93 Αγρινίου 63-71

Διαιτητές: Κοτσίρης-Καψιώχας

Δεκάλεπτα: 13-20, 29-35, 52-52, 63-71

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Δεμίρης): Λούπας, Γκανάς, Αντωνόπουλος 2, Δεμίρης 15 (1), Πάσχος 32 (7), Μπαρούτας, Στογιάννης, Κουτσαμπέλας, Τσουκαλέλης 9, Δρυστέλλας 5, Λιάμπος, Ευθυμίου

Άλφα ’93 Αγρινίου (Καραπιπέρης-Γεωργάς): Μαλαινός, Σελίμας 2, Βελαώρας 7 (1), Τραγουδάρας 13 (1), Τσεκούρας, Γαρεφαλλάκης, Κουτρολός 4, Παπαστάμος 2, Κοράκης, Γεωργάς 22, Διώτης 4, Καλύβας 17

Α.Λ. Μυτιλήνης-Πρωτέας Σχηματαρίου 38-79

Διαιτητές: Κοτσίρης-Καψιώχας

Δεκάλεπτα: 8-19, 21-42, 30-63, 38-79

Α.Λ. Μυτιλήνης (Καραμβάλης): Κιντάκας, Σαμαρτζίδης, Τοπάλης 4, Ελευθερίου 4, Δεμερτζής, 3 (1) Γεωργίου, Στυλιανίδης 15, Βελέντζας, Τελωνιάτης 5, Βαμβακάς 4, Νικέλης, Τζίμης 3

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 26 (3), Μπέτα 2, Μπισούκου 2, Χαντζής Κ. 27 (3), Ντανάσης 8, Κατσιμήτρος 2, Τσιώλης 2, Βόγγελης 6, Ευαγγελούδης 4, Ντανάσης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

12.00 Κεραυνός Λάρ.-Αθλ. Λέσχη Μυτ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

15.30 ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου-Πρωτέας Σχ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Προμηθέας Π.-Ολυμπία Αργολίδας 85-61

Βούρειος-Πελασγός 67-53

Σάββατο 14/5

Πελασγός-Προμηθέας 48-85

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Ανδρεόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-28, 10-22, 12-14, 12-21

Πελασγός (Τσατσούλης-Μανιάτη): Γιαννόπουλος 10, Κουκουλάς 5, Θεοδωρόπουλος 10, Μακρής 6, Μπουγάς 8, Μανιάτης 2, Ασημάκης, Δρακόπουλος 2, Καρδάσης, Μερζιώτης 5, Τουλκερίδης, Ναστόπουλος

Προμηθέας Π. (Σκροπολίθας Β.): Βλάσσης 5, Πρίφτι 9, Αναγνωστόπουλος 2, Στέβοβιτς 9, Ρουμελιώτης 7, Σοϊλεμετζίδης 16, Καούρης 4, Κονδύλης 11, Αποστόλου 6, Πρέκας 9, Σαρρής 2, Τσίρος 5

Ολυμπία Αργολίδας-Βούρειος 61-75

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Ανδρεόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-16, 16-20, 15-18, 16-21

Ολυμπία Αργολίδας (Γκόλαντας): Δανιήλογλου, Γκάτζια, Καζάς 9, Γκόλαντας 31, Μάντιτς 3, Μαραγκός 7, Διαμαντάκος 2, Καλούδης 4, Ηλιάδης 5, Μερμίγκης, Κουσκούλης, Βλάχος

Βούρειος (Χατζηλάμπρου): Ξυνταριανός, Μηλιάδης Φ,, Σπάρταλης 24, Αγγελής 2, Μηλιάδης Λ. 23, Γιαννούτσος, Χατζηλάμπρου 22, Αλούρδας 4, Λουκουράκης, Σπυρέλλης, Τσιμούνης, Πιπινιάς

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

10.30 Προμηθέας-Βούρειος Τζιμινίδης-Χρόνης

13.00 Πελασγός-Ολυμπια Αργολίδας Τζιμινίδης-Χρόνης

Δ’ Όμιλος (Αρχάνες)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ηράκλειο 36-89

Σάββατο 14/5

Ηράκλειο-ΑΕ Δικαίου Κω 55-38

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης Β.-Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 12-13, 28-24, 40-27, 55-38

Ηράκλειο (Μακράκης): Μουλιανιτάκης, Σπινθουράκης, Τζώρτζης 2, Κανατάκης 10, Γενιτσαρίδης 12, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 14, Τέιλορ, Μακράκης 3, Σαβουλίδης 2, Κουγιουμουτζής 10, Βασιλάκης 2

ΑΕ Δικαίου Κω (Τζουμάκας): Παπούλης 5, Χιγιακουμής 5, Δρόσος 2, Τσαγγάρης 8, Πίτσης, Βησαρίτης, Ταράτα, Κουζούκας 18, Κούλιας, Φώτης

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

11.00 Άνδρος-ΑΕ Δικαίου Κω Χατζημάρκος-Γεωργιλάκης

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Πεύκη)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 52-70

Σάββατο 14/5

Περιστέρι-Ηρακλής 86-75

Διαιτητές: Λιαρομάτης-Λιόνας

Δεκάλεπτα: 15-15, 22-23, 23-16, 26-21

Περιστέρι (Δελή): Καράγκουτης, Φουντής, Πολίτης 7, Μαραγκουδάκης 16, Πασχάλης 14, Χριστουλάτος, Κολοβός 2, Σταθόπουλος, Παλληκαράς 10, Παγώνης 15, ΛΙοσάτος 4, Χαβουτσάς 18

Ηρακλής (Τσίμπος): Παπαδόπουλος 2, Γερούκης, Οικονόμου 2, Στεργίου, Μητσόπουλος, Χαριτωνάς 2, Κομνιανίδης Ι. 15, Όμο 22, Κομνιανίδης Α. 13, Ακριτίδης 11, Μαυρίδης 8

Η συνέχεια

Κυριακή 15/5

16.00 Ηρακλής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Νάστος-Μπακετέα

Related posts

“Πόλεμος” ΕΟΚ-ΕΣΑΚΕ για τις άδειες

Κώστας Γεωργιάδης

Αγώνας πρόκληση για το IBC! Διεκδικεί την άνοδο στην Α2 Γυναικών!

Κώστας Γεωργιάδης

Νέα φιλική νίκη για την Εθνική Νέων Ανδρών

Κώστας Γεωργιάδης