4.9 C
Ιωάννινα
3 Μαρτίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Εθνικές Κατηγορίες: Που θα αγωνιστούν οι ομάδες των Ιωαννίνων το Σ/Κ

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των Γιαννιώτικων ομάδων στα εθνικά πρωταθλήματα, συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο.

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (10-11/2)

National League 1 (10-11/2)

1ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Σάββατο 10/2

Δ. Βικέλας 18.30 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός Τζίμης-Αντωνιάδης-Ραπτογιάννης (Παπαδόπουλος Ευστ.)

Δ. Περιστεράκης 17.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Δάφνη Καλογριάς-Ξυλάς-Λιαρομμάτης (Παπάντος)

Μετς 17.00 Παγκράτι-ΕΦΑΟΖ Ουσταμπασίδης-Σκουλαρίκης-Καραπαπάς (Ζώης)

Απ. Κόντος 15.45 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Π. Φάληρο Ραχιώτης-Ανδρεόπουλος-Οικονόμου (Φραγκιαδάκης)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος Καλλιθέας-Αιγάλεω Θεοδωρόπουλος-Αναστασίου-Κούλης Κ. (Παλάτος)

Αλικαρνασσού 17.00 ΑΣΑ Αναγέννηση-Πρωτέας Βούλας Αναστόπουλος-Κουτσοδήμος-Μπακετέα (Τζωρτζάκης)

Ρεπό: ΟΦΗ

2ος Όμιλος (16η αγωνιστική)

Σάββατο 10/2

Δ. Τόφαλος 17.00 Αίολος Αγυιάς-Νίκη Βόλου Φραγκούλη-Γερός-Τζιμινίδης (Κοκορδάτος)

Πανελληνίου 17.00 Πανελλήνιος-Νήαρ Ηστ Σπυρόπουλος Σπ.-Φασόλης-Ναστούλης (Φλώρος)

Κατσιμήδειο 17.00 Τρίκαλα Basket-Πρωτέας Γρ. Παπαθανασίου-Σελεβός-Αγραφιώτης Β. (Χλωρός Ν.)

Διστόμου 17.00 Εθνικός Λιβαδειάς-Εθνικός Καρακάσης-Τσακιράκη-Κωστής (Χριστοδούλου)

Κυριακή 11/2

Γ. Μπουρούσης 17.00 ΓΣ Σοφάδων-Βίκος Ιωαννίνων Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Καρακώστας)

Ρεπό: ΝΕΟ Ληξουρίου

3ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Σάββατο 10/2

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά Αγραφιώτης Ι.-Ηλιόπουλος-Κασούμης (Παπαδόπουλος Ν.)

Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέρ.-ΔΕΚΑ Γερακίνης-Παζώλης-Σταμπουλής (Παπαδόπουλος Θεόφ.)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Πειραματικού-ΚΑΟ Δράμας Ταρενίδης-Ντόγκας-Μπουγλός Π. (Παραλικίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Κομοτηνή Κοϊμτζόγλου-Αναστασιάδης Β.-Μιχέλης (Μπρίγκος)

Κοιλάδας 17.00 Πανσερραϊκός-ΧΑΝΘ Ευφραιμίδης-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης (Δρακιόγλου)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξ.-Μακεδονικός Ξενικάκης-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Σαλικίδης)

Ρεπό: Αρετσού Καλαμαριάς

National League 2 (15η αγωνιστική, 11/2)

1ος Όμιλος

Κυριακή 11/2

Αιγίου 16.30 Αστέρας Τεμένης – KAE Παραμυθιάς Γεωργόπουλος Χρ.-Σίμα-Μπερέτσος (Κρεσταινίτης)

Κρυα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Αχαγιά 82 Κονταράτος-Κουτίβης-Αλεξόπουλος Παν. (Θεοδωρόπουλος)

Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-ΕΑ Προμηθέας 2014 Παπαγεωργίου Δημ.-Βαγγάλης-Αλεξόπουλος Χρ. (Ηλιόπουλος)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Ν. Κίου-Δόξα Πύρρου Άρτας Τούσης-Ψύχας-Διόλατζης (Τοκαλτίδης)

Παναχαϊκής (κ.θ.) 17.00 Παναχαϊκή-Ιωάννινα ΣΚ Σπυρλιδάκης-Σάλτας-Στραγαλινός (Θεοδοσόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιόνιος Λυγούρας-Μπουγλός Ι.-Γκαρτζονίκας (Τζαμάκου)

2ος Όμιλος

Κυριακή 11/2

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-ΚΑΠ Πετράκης Ιωάν.-Γαραντζιώτης-Τζαγκατζής (Σταθούλης)

Εσπέρου 13.00 ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας-Πανναξιακός Πετράκης Γεωρ.-Τσικριτσάκη-Γεωργιλάκης (Ζερβούδης)

Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Δελαγραμμάτικας-Χρόνης-Κηπώσης (Θωμάς)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-ΚΑΟΚ Παλαίμων Μαρουδιάς-Μυζίκας-Ξηροκώστας (Γιαλιάς)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Πικέρμι Χρηστίδης Ηλ.-Βαλουξής-Ρώτας (Φιλίππου Χρ.)

Ρεπό: Δούκας

3ος Όμιλος

Κυριακή 11/2

Κοκκινιάς Αμαρ. 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-ΓΕ Αγ. Αναργύρων Τσουρή-Δημουλάς-Παλογέλης (Δήμου)

Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Πορφύρας Αναστασόπουλος Β.-Παπανικολάου-Δόβας (Καλαρέμας)

Β’ Πεύκης 15.30 Πεύκη-ΑΟΚ Χανιά Καραμπιτσάκος-Νικολιάς-Καλαβρός (Κυριόγλου)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Ελευθερία Μ. Διαμαντής-Θεοδοσόπουλος-Αποστολόπουλος (Μακρής)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-Ηλιούπολη Περδετζόγλου-Μπον-Αρτελάρης (Παππάς Ηλ.)

Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργυρούπολης-Ένωση Ιλίου Κουλουμπαρίτσης-Παπαδόπουλος Ανδ.-Μπαράκου (Καφετζέλης)

4ος Όμιλος

Κυριακή 11/2

Αγ. Θωμά 17.00 ΑΕ Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος Εκίζογλου-Σιταρίδης-Τσαρδούλιας Τ. (Γιούδης)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Εκπ. Φρυγανιώτη Πράττος-Γιατρόπουλος-Πάνος (Βαρνάς)

Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-Καστοριά Βασιλόπουλος-Κώνης-Κανελλίδης (Μπουργάνης)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Τιτάνες Παλαμά Κατωτικίδης-Κωνσταντινέλλης-Κουρόγλου (Γκουντέλιας)

Κιλκίς (Ν) 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Αετοί Βέροιας Κοντογιάννης-Κλεπουσνιώτου-Δώνης (Καλότσης)

Ρεπό: Άργος Ορεστικό

5ος Όμιλος

Κυριακή 11/2

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη ΕΚ-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Μαραμής-Νικολαϊδης-Κοντοστάθης (Γεωργικόπουλος)

Μίκρα 1 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Εθνικός Λαγυνών Σαρακενίδης-Καραβάς-Λαμπρέλλης (Τοζακίδης)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ακαδημία Μπάσκετ Μουδανιών-Ευκαρπία Νέδογλου-Δημούδης-Μαρτυγάκης (Μανιός)

Βασιλικών 17.00 Βασιλικά-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Γεωργούλης-Θεοδωρίδης-Γκαντίδης Θ. (Αναστασίου Αθαν.)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-Όλυμπος ΕΚΕ Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Καρυπίδης (Σαλικίδης)

ΔΑΚ Ποταμουδίων 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρα-Ιωνικός Ιωνίας Ντούρας-Καντζουρίδης-Τριανταφύλλου (Μπρίγκος)

Α2 Γυναικών (15η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Πέμπτη 8/2

Αγ. Δημητρίου (Ν) 19.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δαναοί Άργους Σίμα-Αυγουστόγλου (Λιμνιάτης)

Κυριακή 11/2

Π. Σαλπέας 14.00 Πορφύρας-ΑΕΚ Περιστερίου Κατσέλη-Παπαχρυσανθακόπουλος (Γκόγκας)

Παν. Τριανταφύλλου 13.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Άμιλλα Παπαδόπουλος Νικ.-Μπολάνο (Μοσκοβής)

Promitheas Park 17.00 Προμηθέας Π.-Τερψιθέα Βομπίρης-Ζαφείρη (Σπυρόπουλος)

Γ. Λαούδη 17.00 Αγ. Παρασκευή-Σπόρτιγκ Μούστρης-Αυγερινός (Κουτσομήτρος)

Ζ. Αλεξάνδρου 16.45 Ιωνικός Ν.Φ.-Π. Φάληρο Αντωνέλου-Κονταξάκης (Φαλούκας)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Αμύντας Γαρινή-Λαζόγκα (Δραμεσιώτης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 11/2

Αλ. Δημόγλου 12.30 Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ Καντζουρίδης-Σιούλας (Μπακλατζής)

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ιωάννινα ΣΚ Πλιάκος-Σμπρίνης (Βάτσιος)

Ν. Ρυσιου 13.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Παναθλητικός Τογανίδου-Τσαρδούλιας Χρ. (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

1ο-2ο Λύκειο Πτολ. 17.00 Απόλλων Πτ.-Πανσερραϊκός Λυτροσυγκούνης-Γεωργοσόπουλος (Μπαταούλα)

Πυλαίας 14.30 Πυλαία-Πανόραμα Σκρίνος-Αβρονιδάκης (Αργυρού)

Ρεπό: Ανόρθωση Βόλου, Άρης

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών

Κυριακή 11/2

Λεχαίου 13.00 Ολυμπιάδα Άσσου-ΑΓΣ Ιωαννίνων Χαϊνά-Τσάλας (Λευθεριώτης)

Σπάρτης 15.00 Σπαρτιατικός-ΚΑΟ Νέοι Έσπερος Μπαβέλας-Γκαραβέλος (Γιαλικάρης)

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

Related posts

Διέλυσαν τη Νήαρ Ηστ και εδραιώνονται στην κορυφή οι Vikos Φalcons!

Κώστας Γεωργιάδης

Ροζ φύλλο και ανάσα για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Έναν μήνα με ήττες οι Μολοσσοί! Δεν τα κατάφεραν κόντρα τον Κρόνο Αγρινίου

Κώστας Γεωργιάδης