20.9 C
Ιωάννινα
27 Μαΐου 2024
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Εξαιρετική παρουσία του ΑΟ Ποσειδών Ιωαννίνων στην τεχνική κολύμβηση

Εξαιρετική η παρουσία του Τμήματος Τεχνικής Κολύμβησης του Ποσειδώνα Ιωαννίνων κατά τη διάρκεια των αγώνων που πραγματοποιήθηκαν καθ’ όλη τη διάρκεια του Χειμερινού Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κατηγοριών και των Χειμερινών Πανελλήνιων Αγώνων Προαγωνιστικών Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης που πραγματοποιήθηκε στο Κολυμβητήριο Ιωαννίνων από την Πέμπτη 08-02-2024 έως και την Κυριακή 11-02-2024.

Στους αγώνες συμμετείχαν περισσότεροι από 560 αθλητές και αθλήτριες από 32 σωματεία από όλη την Ελλάδα.
Υπό την καθοδήγηση των Προπονητών της ομάδας, Γρηγόρη Σπυριούνη και Ελεονώρας Κόκκαλη, οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ποσειδώνα Ιωαννίνων κατά τη διάρκεια των αγώνων κατέκτησαν συνολικά 12 Μετάλλια (1 Χρυσό, 2 Αργυρά, 9 Χάλκινα), πραγματοποίησαν 18 κατατάξεις στις θέσεις 4 έως και 8, ενώ επίσης όλοι οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου πραγματοποίησαν πολύ σημαντική βελτίωση των ατομικών επιδόσεών τους.
Ειδικότερα, τα αναλυτικά αποτελέσματα στα ατομικά αγωνίσματα για τους αθλητές και τις αθλήτριες που κατέλαβαν θέσεις 1 έως 8 κατά τη διάρκεια των αγώνων έχουν ως εξής:
• ΜΑΝΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
o 4ος στα 200μ Διπλά Πέδιλα Εφήβων με χρόνο 01:44.35
o 4ος στα 50μ Διπλά Πέδιλα Εφήβων με χρόνο 00:21.21
o 5ος στα 100μ Διπλά Πέδιλα Εφήβων με χρόνο 00:45.51
• ΣΟΥΡΛΟΥΚΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ
o 8η στα 100μ Υ / Β Νεανίδων με χρόνο 00:47.02
• ΜΑΣΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ ΑΝΝΑ
o 3η στα 100μ Υ / Β Παγκορασίδων Α’ με χρόνο 00:54.01
o 4η στα 50μ Άπνοη Παγκορασίδων Α’ με χρόνο 00:21.91
o 7η στα 200μ Επιφάνεια Παγκορασίδων Α’ με χρόνο 01:56.19
• ΛΑΜΠΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
o 4η στα 1500μ Επιφάνεια Νεανίδων με χρόνο 15:56.73
o 6η στα 800μ Επιφάνεια Νεανίδων με χρόνο 08:23.30
• ΚΑΤΣΕΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
o 1η στα 200μ Επιφάνεια Γυναικών με χρόνο 01:46.98
o 3η στα 100μ Επιφάνεια Γυναικών με χρόνο 00:46.69
• ΚΑΛΑΜΠΟΚΗ ΑΝΝΑ
o 5η στα 50μ Άπνοη Παγκορασίδων Α’ με χρόνο 00:21.95
o 8η στα 100μ Επιφάνεια Παγκορασίδων Α’ με χρόνο 00:55.91
o 8η στα 50μ Επιφάνεια Παγκορασίδων Α’ με χρόνο 00:24.74
• ΠΛΙΑΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ
o 2η στα 400μ Υ / Β Γυναικών με χρόνο 03:40.34
o 3η στα 400μ Επιφάνεια Γυναικών με χρόνο 03:55.36
o 3η στα 200μ Υ / Β Γυναικών με χρόνο 01:42.00
• ΤΣΙΝΗ ΕΛΕΝΗ
o 3η στα 400μ Υ / Β Νεανίδων με χρόνο 03:33.60
o 3η στα 200μ Επιφάνεια Νεανίδων με χρόνο 01:41.42
o 3η στα 200μ Υ / Β Νεανίδων με χρόνο 01:35.63
• ΣΤΡΑΤΗ ΕΜΜΕΛΕΙΑ
o 4η στα 50μ Διπλά Πέδιλα Παγκορασίδων Β’ με χρόνο 00:30.40
• ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ
o 8ος στα 100μ Διπλά Πέδιλα Αγόρια 10-11 ετών με χρόνο 01:11.49
• ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΥΡΤΩ
o 3η στα 50μ Διπλά Πέδιλα Κορίτσια 9 ετών με χρόνο 00:35.76
o 4η στα 100μ Διπλά Πέδιλα Κορίτσια 9 ετών με χρόνο 01:28.00
• ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
o 4ος στα 200μ Επιφάνεια Αγόρια 10-11 ετών με χρόνο 02:23.03
o 4ος στα 50μ Επιφάνεια Αγόρια 10-11 ετών με χρόνο 00:29.39
o 6ος στα 100μ Επιφάνεια Αγόρια 10-11 ετών με χρόνο 01:06.10
• ΦΩΤΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
o 2η στα 50μ Επιφάνεια Κορίτσια 10-11 ετών με χρόνο 00:26.76
o 3η στα 100μ Επιφάνεια Κορίτσια 10-11 ετών με χρόνο 01:01.55
o 5η στα 200μ Επιφάνεια Κορίτσια 10-11 ετλων με χρόνο 02:23.81

Στους αγώνες επίσης συμμετείχαν με σημαντική βελτίωση των ατομικών τους χρόνων οι ακόλουθοι αθλητές και αθλήτριες του Ποσειδώνα Ιωαννίνων:
• ΣΟΥΡΛΟΥΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
• ΓΚΡΕΣΤΑΣ ΜΑΡΙΟΣ
• ΚΟΥΤΣΟΥΠΑ ΣΟΦΙΑ
• ΚΑΙΣΑΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
• ΣΤΡΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
• ΛΙΣΓΑΡΑΣ ΣΕΡΓΙΟΣ
• ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
• ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
• ΤΣΕΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
• ΤΑΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Επίσης, στα ομαδικά αγωνίσματα οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ποσειδώνα Ιωαννίνων κατέλαβαν θέσεις έως την όγδοη (8η) στα ακόλουθα αγωνίσματα:
– 4η θέση στα 4×100μ Διπλά Πέδιλα mixed (ΤΣΕΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, ΤΑΓΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΚΟΥΤΣΟΥΠΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΦΩΤΣΗ ΘΕΟΔΟΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ).
– 5η θέση στα 4×50μ Επιφανείας Γυναικών (ΚΑΤΣΕΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΛΑΜΠΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΚΟΥΤΣΟΥΠΑ ΣΟΦΙΑ, ΠΛΙΑΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ).
– 6η θέση στα 4×100μ Επιφανείας Γυναικών (ΤΣΙΝΗ ΕΛΕΝΗ, ΣΟΥΡΛΟΥΚΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΠΛΙΑΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ, ΚΑΤΣΕΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ).
– 7η θέση στα 4×100μ SB ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΓΚΡΕΣΤΑΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΚΑΤΣΕΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ).
– 8η θέση στα 4×50μ Επιφανείας Νεανίδων (ΤΣΙΝΗ ΕΛΕΝΗ, ΣΟΥΡΛΟΥΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΚΑΙΣΑΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ, ΣΟΥΡΛΟΥΚΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ).

Το ΔΣ του Ποσειδώνα Ιωαννίνων συγχαίρει τους Προπονητές, τους Αθλητές και τις Αθλήτριες της ομάδας για την προσπάθεια που κατέβαλαν και τις επιτυχίες τους στο Χειμερινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών και στους Χειμερινούς Πανελλήνιους Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης που ολοκληρώθηκε, και τους εύχεται υγεία και καλή επιτυχία στους αγώνες και τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα που ακολουθούν.

Related posts

Στο 10ο Δημοτικό Ιωαννίνων ο υπερδρομέας Γιάννης Κούρος

Κώστας Γεωργιάδης

Ο Δήμος Ιωαννιτών βραβεύει τους κορυφαίους αθλητές-αθλήτριες 2023

Κώστας Γεωργιάδης

Χρυσός ο Άτρωτος Ιωαννίνων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας!

Κώστας Γεωργιάδης