12.8 C
Ιωάννινα
13 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Επιστροφή στο παρκέ για τις ομάδες των Ιωαννίνων

Στο παρκέ επιστρέφουν οι ομάδες των Ιωαννίνων το Σαββατοκύριακο.

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (6-7/1)

Α1 Γυναικών (6-7/1)

Σάββατο 6/1

ΠΑΟΚ 11.30 ΠΑΟΚ-Ελευθερία Μοσχάτου Ταρενίδης-Κατωτικίδης-Ράπτης (Δροσόπουλος)

Κυριακή 7/1

Εσπέρου 17.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Πρωτέας Βούλας Στρέμπας-Χριστοδουλάκης-Ναστούλης (Ζερβούδης)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Ηρακλής Μαρίγλη-Μπακετέα-Χαϊνά (Καλαρέμας)

Δ. Καλτσάς 13.30 Αθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα Κουτσοδήμος-Μακρόπουλος-Μπαβέλας (Γολεγού)

3ο Άνω Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Νίκη Λευκάδας Ασημακάκη-Τσουρή-Τσικριτσάκη (Σαμαρτζή)

Ρεπό: Ολυμπιακός

National League 1 (14η αγωνιστική, 6-7/1)

1ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Σάββατο 6/1

Δύο Αοράκια 17.00 ΑΣΑ Αναγέννηση-Παγκράτι Δελαγραμμάτικας-Κουλιάφας-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Ναλετάκης Ιωάν.)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Μπούκας-Κούλης Κ.-Διόλατζης (Γολεγού)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΟΦΗ Κωνσταντινίδου-Αγγελής-Λιόνας (Ζαγκλής)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Π. Φάληρο Κονταράτος-Κούληας Χαρ.-Τζίμης (Φλώρος)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Τσαχάκης-Παπαδόπουλος Χρ.-Οικονόμου (Τασούλας)

Κυριακή 7/1

Εσπέρου 14.00 Έσπερος Καλλιθέας-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ξυλάς-Καραμπιτσάκος-Λάμπος (Παπαδόπουλος Ευστ.)

Ρεπό: ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Τετάρτη 10/1

11η αγωνιστική

Δ. Περιστεράκης 13.00 ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Παγκράτι Μπούκας-Ανδρεόπουλος-Κηπώσης (Τηγάνης)

12η αγωνιστική

Ζωγράφου 19.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγάλεω Κονταράτος-Τζίμης-Χριστουλάκης (Μοσκοβής)

2ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Σάββατο 6/1

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Σοφάδες Γερακίνης-Ηλιόπουλος-Κουρόγλου (Πλεξίδας)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Νίκη Βόλου Κανελλόπουλος-Ασλανίδης-Κουκουλεκίδης Β. (Δραμεσιώτης)

Κατσιμήδειο 16.00 Τρίκαλα Basket-Νήαρ Ηστ Λόρτος-Δέλλας-Κανελλίδης (Χλωρός Νίκος)

Λιβαδειάς 17.00 Εθνικός Λιβαδειάς-Πανελλήνιος Καρακάσης-Λογοθέτης-Λιαρομμάτης (Χριστοδούλου)

Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟ Ληξουρίου-Αίολος Αγυιάς Λιότσιος-Ρίζος-Νάστος (Θεοδωρόπουλος)

Ρεπό: Βίκος Ιωαννίνων

3ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Σάββατο 6/1

Κοιλάδας 17.00 Πανσερραϊκός-Φίλιππος Βέροιας Ξενικάκης-Παζώλης-Μπουγλός Ι. (Δημάδης)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων Ντούρας-Χατζηχαρίσης-Τοπαλίδης (Σαλικίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΕΚ Καβάλας Ευφραιμίδης-Λαδάς-Κάννης (Πανταζής)

Μίμης Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Τσάνταλη-Καντερές-Ντόντης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Κομοτηνή Ελευθεριάδης-Γεωργούλης-Λυγούρας (Παραλικίδης)

Κυριακή 7/1

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-ΚΑΟ Δράμας Κατωτικίδης-Παπαγερίδης-Αναστασιάδης Π. (Αναστασίου Αθαν.)

Ρεπό: Γέφυρα

National League 2 (10η αγωνιστική, 6-7/1)

1ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-Αστέρας Τεμένης Ραπτογιάννης-Μπον-Χρήστου (Ηλιόπουλος)

Κρύα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Παναχαϊκή Χρόνης-Σίμα-Παπαχρυσανθακόπουλος (Θεοδοσόπουλος)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Κίου-ΑΓΣ Ιωαννίνων Περδετζόγλου-Αλεξόπουλος Παν.-Στραγαλινός (Τοκατλίδης)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Ιόνιος Παπαγεωργίου-Κωνσταντινέλλης-Αθανασιάδης Αθ. (Τζαμάκου)

Νέο Τ9 Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-ΚΑΕ Παραμυθιάς Αναστασιάδης Β.-Τσαρδούλιας-Ντόντης (Γκαρτζονίκας)

Promitheas Park 17.00 ΕΑ Προμηθέας 2014-Αχαγιά 82 Κηπώσης-Γεωργόπουλος-Μούστρης (Σπυρόπουλος)

2ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-Αργοναύτης Τριγλίας Ανδρεόπουλος-Κουλουμπαρίτσης-Πολάτογλου (Παπάντος)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-Πέρα Πετράκης Ιωάν.-Ψύχας-Αρτελάρης (Θωμάς)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Πικέρμι Ευφραιμίδης Θ.-Βαγγάλης-Κουτίβης (Γιαλιάς)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-ΚΑΠ Πλέγας-Θεοδοσόπουλος-Παπαδόπουλος Νικ. (Λευθεριώτης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου Πανναξιακός Τσατταλιού-Γεωργιλάκης-Πετρόπουλος Γ. (Σταθούλης)

Ρεπό: ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας

3ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

Β’ Πεύκης 17.00 Πεύκη-Νίκη Αμαρουσίου Σπυρλιδάκης-Σάλτας-Κονταξάκης (Φαλούκας)

Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Δάφνη Δαφνίου Καψιώχας-Καραπαπάς-Αυγερινός (Καφετζέλης)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Ερμής Αργυρούπολης Φασόλης-Βομπίρης-Ζαφείρη (Μακρής)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Ένωση Ιλίου Αναστασόπουλος Β.-Δημουλάς-Σπυρόπουλος Αντ. (Γκόγκας)

Α’ Μοσχάτου (κ.θ.) 17.00 Ελευθερία Μ.-ΓΕ Αγίων Αναργύρων Παπαγεωργίου Δημ.-Τζανετάκης-Αντωνέλου (Κυριόγλου)

ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Πορφύρας Καμήτσος-Ελ Ανύ-Τσάλας (Πετράκης)

9η αγωνιστική

Τετάρτη 10/1

Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ηράκλειο Καλαβρός-Μυζίκας-Πουλάκης (Φραγκιαδάκης)

Αγ. Αναργύρων 16.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-ΑΟΚ Χανιά Μπαβέλας-Νικολιάς-Ζαφείρη (Κυριόγλου)

4ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Β.-Μελίκη Κοντογιάννης-Τοπαλίδης-Σκρίνος (Μιναρετζόπουλος)

Αγ. Θωμά 17.00 ΑΕ Λάρισας-Αλμυρός Κοϊμτζόγλου-Αθανασιάδης Βλ.-Λαμπρέλης (Βαρνάς)

Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-ΚούΠα Κιλκίς Εκίζογλου-Αγραφιώτης Β.-Αβρονιδάκης (Μπουργάνης)

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας Παζώλης-Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Γ. (Καρακώστας)

Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-Άργος Ορεστικό Σκουλαρίκης-Δικταπανίδης-Κλεπουσνιώτου (Μπαταούλα)

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Πιερικός Αρχέλαος Λυγούρας-Σταμπουλής -Τριανταφύλλου (Κωστίκας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

Ν. Μουδανιών 17.00 Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών-Σταυρούπολη ΕΚ Καντζουρίδης-Νικολαϊδης-Πλιάκος (Μανιός)

Μίκρας 1 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Ασπίς Ξάνθης Νέδογλου-Γιατρόπουλος-Γκαρτζονίκας (Καυχίτσας)

Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβαρά Ελευθεριάδης-Κοντοστάθης-Γεωργουσόπουλος (Μοσχοτόλου)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Ιωνικός Ιωνίας Παπαθανασίου-Σιταρίδης-Καραβάς (Σιμητόπουλος Ιωάν.)

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Θεοδωρίδης-Χατζηκώστας-Χάνος (Δημάδης)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Εθνικός Λαγυνών Καντερές-Μιχέλη Ευ.-Δώνης (Κουκουβίνου)

Α2 Γυναικών (11η αγωνιστική, 7/1)

1ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

Π. Σαλπέας 14.00 Πορφύρας-Προμηθέας Νικόλιας-Γκαραβέλος (Κουτσομήτρος)

Παν. Τριανταφυλλίδης 13.30 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Βαλουξής-Κολίλας (Ζώης)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Σπόρτιγκ Αλεξόπουλος Χρ.-Κατσέλη (Νικολοπούλου)

Ανθούπολης 14.30 ΑΕΚ Περιστερίου-Αγ. Παρασκευή Γερός-Ρώτας (Φιλίππου Χριστίνα)

Γ. Στεφανόπουλος 17.00 Άμιλλα Περιστερίου-Ιωνικός ΝΦ Τούσης-Παπανικολάου Ι. (Παππάς)

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Λιόνας-Αποστολόπουλος (Τοκατλίδης)

Μ. Λιούγκας 18.30 Τερψιθέα-Π. Φάληρο Λαζόγκα-Δόβας (Φραγκιαδάκης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 7/1

Αλ. Δημόγλου 14.00 Πάνθηρες Καβάλας-Απόλλων Πτ. Σμπρίνης-Σιούλας (Μπρίγκος)

ΣΣ Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. Μπουγλός Ι.-Λυτροσυγκούνης (Βάτσιος)

ΜΕΝΤ 13.00 ΜΕΝΤ-Πυλαία Τογανίδου-Τσαπόγα (Γεωργικόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 Ιωάννινα ΣΚ-Ολύμπια Λάρισας Παπαγεωργίου-Κωνσταντινέλης (Καραδήμας)

Επταπυργίου 13.45 Παναθλητικός-Ανόρθωση Βόλου Καρυπίδης-Γκαντίδης Θ. (Πολυχρονίδης)

Κοιλάδας 13.00 Πανσερραϊκός-Άρης Ράπτης-Μαρτυγάκης (Δρακίογλου)

Ρεπό: Πανόραμα

Related posts

Για τις ελπίδες ανόδου ο ΑΓΣΙ WBC

Κώστας Γεωργιάδης

Ξεκούραση για τις γυναίκες του IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Στη μάχη παραμονής το IBC

Κώστας Γεωργιάδης