31.9 C
Ιωάννινα
28 Ιουλίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ευκαρπία και Ευπυρίδαι πρωταθλητές σε Ελευθέρα και Γυναίκες

elop

Με πολύ μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Ζωφριάς. Περισσότεροι από 300 αθλητές έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, προσέφεραν πλούσιο θέαμα και κέρδισαν τους τίτλους της χρονιάς.

Οι αγώνες ήταν αφιερωμένοι στα 200 χρόνια από την ελληνική επανάσταση και η ΕΛΟΠ είχε τοποθετήσει ένα μεγάλο πανό για να τιμήσει τους ήρωες του 1821.

Στην ελευθέρα πρωταθλητής σύλλογος αναδείχθηκε η Ευκαρπία. Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Ατλας Καλλιθέας και το χάλκινο ο Πολυνίκης Ταύρου.

Στις γυναίκες πρώτευσε ο ΑΟ Ευπυρίδαι. Στη δεύτερη θέση ήρθε το Δημοκρίτειο Κομοτηνής και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο σύλλογος Τιταν Πύργου.

Στο γήπεδο παραβρέθηκανη Μαρία Πρεβολαράκη και ο Γιώργος Πιλίδης που έχουν εξασφαλίσει την πρόκρισή τους στους Ολυμπιακούς Αγώνες και σύσσωμη η οικογένεια της Πάλης τους ευχήθηκε καλή επιτυχία

Αναλυτικά οι νικητές ανά κατηγορία

ΕΛΕΥΘΕΡΑ

57κ.

1 ΒΛΑΝΔΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΝΤΥΠΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)
2 ΒΛΑΝΔΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΑΝΤΥΠΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ)

61κ.

1 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ (ΚΡΟΤΩΝ)
3 ΛΟΪΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΑΡΚΩΝ)
3 ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

65κ.

1 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)
3 ΒΙΝΝΙΚ ΙΒΑΝ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)

70κ.

1 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΟΛ.Ν.ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)
2 ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΜΑΡΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΙΠΠΩΝ)
3 ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΣΑΣ)

74κ.

1 ΜΠΙΝΕΝΜΠΑΟΥΜ ΚΥΡΙΛΛΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΤΣΑΝΤΙΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΜΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
3 ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

79κ.

1 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΑΠΌ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)
3 ΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΜΗΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

86κ.

1 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΣΙΑΜΙΔΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Π.Σ. ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ)

92κ.

1 ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΜΑΛΛΙΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)
3 ΜΠΟΥΚΗΣ ΗΛΙΑΣ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

97κ.

1 ΞΕΝΙΔΗΣ ΤΙΜΟΘΕΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΑΥΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΜΠΛΙΑΤΖΕ ΓΚΙΒΙ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΚΑΛΑΪΤΣΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

125κ.

1 ΧΟΣΟΝΟΒ ΑΖΑΜΑΤ (ΑΡΚΩΝ)
2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
3 ΛΑΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΚΑΠΑΘΑΝΑΣΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

50κ.

1 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)
2 ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

53κ.

1 ΜΠΟΥΝΤΟΥΖΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ)

55κ.

1 ΜΟΥΧΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

57κ.

1 ΤΣΑΚΝΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ (ΕΥΡΩΠΟΣ)
2 ΒΕΚΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ)
3 ΤΣΙΟΥΡΑΝΤΑΝΗ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)

59κ.

1 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ)

62κ.

1 ΜΥΛΙΩΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)

65κ.

1 ΔΕΜΙΡΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΝΤΑΜΟΤΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)
3 ΖΑΧΑΡΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ)

68κ.

1 ΧΡΥΣΙΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ)
2 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

72κ.

1 ΔΕΣΚΟΥΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΠΑΛΕΥΕ)
2 ΑΧΜΕΤ ΑΪΝΤΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

76κ.

1 ΖΑΧΕΙΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)
2 ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΓΧΗΣΤΟΣ)
3 ΤΕΛΙΑΝΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

Related posts

Η παρουσία του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων στο «10ο Zagori Mountain Running 2021»,

Κώστας Γεωργιάδης

Σε ξενοδοχείο εντατικής παρακολούθησης τα μέλη της ομάδας καλλιτεχνικής κολύμβησης

Κώστας Γεωργιάδης

Τα αποτελέσματα της 28/07 και το πρόγραμμα της 29/07

Κώστας Γεωργιάδης