31.9 C
Ιωάννινα
28 Ιουλίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Εφήβων: Αναδείχθηκαν οι 24 από τις 25 ομάδες της Β’ φάσης

waterpolo

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες στους εννέα από τους δέκα Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17), αλλά γνωρίζουμε ήδη τις 24 από τις 25 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση (23-25/7). Εκκρεμεί μόνο να κληρωθεί μία ακόμη ομάδα ανάμεσα σε αυτές που κατέλαβαν 3η θέση σε Ομίλους των τεσσάρων και των τριών ομάδων για να συμπληρωθεί το παζλ της 25άδας. Για τον Ε’ Όμιλο Αττικής οι αγώνες θα γίνουν το διήμερο 17-18/7, αλλά θα περάσουν και οι τρεις ομάδες που τελικά μετέχουν (απλά θα βγει η σειρά κατάταξης εν όψει και της κλήρωσης της Β’ φάσης).

Οι 24 που έχουν περάσει είναι: Υδραϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΟ Καστέλλας (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, Ιωνικός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΓΣ Περιστερίου (τυχαία η σειρά από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Άρης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΟΦΘ, Εθνικός Αλεξανδρόύπολης (από τον Όμιλο Αλεξανδρούπολης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕΚ 15-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – Υδραϊκός 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Υδραϊκός 6

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

……………………………

3. ΑΕΚ 0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 18-3, Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης 1-12, Νηρέας Γέρακα – Ολυμπιακός 2-22, ΑΝΟ Γλυφάδας – Μίλων 18-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………

4. Νηρέας Γέρακα 3

5. Μίλων 0

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΑΟ Καστέλλας 12-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 12-2, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-12, ΑΟ Καστέλλας – Νηρέας Χαλανδρίου 4-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Χαλανδρίου 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΑΟ Καστέλλας 6

………………………………..

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. Απόλλων Σμύρνης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΝΟ Χίου – Ιωνικός 15-4, Ηλυσιακός – ΣΚ Ροή 3-5, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 18-6, Ιωνικός Ηλυσιακός 8-8.

1. Παναθηναϊκός 12

2. ΝΟ Χίου 9

3. Ιωνικός 4

……………………….

ΣΚ Ροή 3

Ηλυσιακός 1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 8-8, Άρης – ΠΑΟΚ 4-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Άρης 1

……………………

3. ΠΑΣ Φοίβος 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 3-6, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 2-29.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 4

………………………

3. ΝΟ Καλαμάτας 4

4. ΝΟ Ναυπλίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

………………………..

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Ποσειδών Ορεστιάδας – ΟΦΘ 3-14, Ποσειδών Ορεστιάδας – Εθνικός – Αλεξανδρούπολης 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………………….

3. Ποσειδών Ορεστιάδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 24-4, ΟΥΚ Βόλου – Πύρρος Ιωαννίνων 21-1, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 13-8, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………….

3. ΚΕ Κοζάνης 3

4. Πύρρος Ιωαννίνων 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 23-25/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τρίτη (13/7) στις 11.30, διαδικτυακά.

Related posts

Η παρουσία του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων στο «10ο Zagori Mountain Running 2021»,

Κώστας Γεωργιάδης

Σε ξενοδοχείο εντατικής παρακολούθησης τα μέλη της ομάδας καλλιτεχνικής κολύμβησης

Κώστας Γεωργιάδης

Τα αποτελέσματα της 28/07 και το πρόγραμμα της 29/07

Κώστας Γεωργιάδης