2.9 C
Ιωάννινα
18 Ιανουαρίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Εφήβων: Οι ομάδες που προκρίθηκαν στη Β’ φάση

Με την ολοκλήρωση των αγώνων των 11 Ομίλων της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων την Κυριακή (5/12) το βράδυ (εκκρεμούν δύο αγώνες στον Ε’ Όμιλο που θα γίνουν τη Δευτέρα, αλλά δεν επηρεάζουν τις προκρίσεις), αναδείχθηκαν οι 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β΄φάση (28-30/12) της διοργάνωσης. Θυμίζουμε ότι δεν προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους τους.

Αναλυτικά οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους (από κάθε Όμιλο δεν προκρίνεται μόνο η ομάδα που είναι κάτω από τη γραμμή, τελευταία):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Χίου 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΑΟ Καστέλλας 3

…………………………….

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ηλιούπολης):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. Νηρέας Γέρακα 6

4. Μίλων 3

…………………………….

5. ΑΕΚ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ιωνικός 9

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 6

4. Απόλλων Σμύρνης 3

…………………………….

5. ΝΟ Χαλκίδας 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 12

2. Νηρέας Χαλανδρίου 9

3. ΑΟ Πετρούπολης 6

4. Άρης Νίκαιας 3

…………………………………..

5. Τρίαινα Βούλας 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Η Βαθμολογία:

1. Υδραϊκός 12 (4 αγ.)

2. ΓΣ Περιστερίου 6 (3 αγ.)

3. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.)

4. ΝΟ Καλαμακίου 3 (3 αγ.)

…………………………………..

ΑΝΟ Αργυρούπολης 0 (3 αγ.)

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

ΠΕΚΕΒ – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-16, Παλαιό Φάληρο – ΣΚ Ροή 8-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παλαιό Φάληρο 7-10, ΣΚ Ροή – ΠΕΚΕΒ 17-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΣΚ Ροή 3

………………………………

4. ΠΕΚΕΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΟΦΘ 8-20, Ποσειδών Ορεστιάδας – ΟΘΑ Καβάλας 7-14, ΟΦΘ – Ποσειδών Ορεστιάδας 21-9, ΟΘΑ Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΟΘΑ Καβάλας 6

3. Ποσειδών Ορεστιάδας 3

……………………………………..

4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 6

4. ΚΕ Κοζάνης 2

………………………..

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Σ.Σ.: Η ΚΕ Κοζάνης έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΟΦΗ 9

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Ακαδημία Ηρακλείου 3

………………………………..

5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 9

2. ΝΟ Λάρισας 6

3. ΟΕΑΝΑΒ 3

4. Νίκη Βόλου 0

………………………

5. Νηρέας Λαμίας –

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Ναυπλίου 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων (Κ17) θα διεξαχθεί 28-30/12/2021.

Related posts

Συνεδρίαση της Επιτροπής Ανάπτυξης της ΕΛΟΚ

Κώστας Γεωργιάδης

Παίδων: Οι προκρίσεις από τη Β’ στη Γ’ φάση και οι εκκρεμότητες

Κώστας Γεωργιάδης

ΕΛΟΚ: Πρόσκληση για την διεξαγωγή Τακτικής Γενικής Συνελεύσεως

Κώστας Γεωργιάδης