6.9 C
Ιωάννινα
26 Ιανουαρίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Εφήβων: Οι προκρίσεις από τη Β’ στη Γ’ φάση και οι εκκρεμότητες

waterpolo

Ολοκληρώθηκαν την Πέμπτη (30/12) το βράδυ οι αγώνες στους οκτώ από τους δέκα Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (Κ17) και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (21-23/1/2022).
Εκκρεμούν κάποιοι αγώνες που αναβλήθηκαν στον Δ’ και Ε’ Όμιλο Αττικής και θα γίνουν σε νέες ημερομηνίες τις οποίες θα ορίσει η ΚΟΕ, ώστε να συμπληρωθεί και το παζλ των προκρίσεων. Σημειώνουμε ότι προκρίνονται από τη Β’ στη Γ’ φάση οι τρεις πρώτες στη βαθμολογία από τους Ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από τους υπολοίπους Ομίλους.

Αναλυτικά οι βαθμολογίες με τις προκρίσεις:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Ν. Σμύρνης)

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΣΚ Ροή 6

……………………………….

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

5. Απόλλων Σμύρνης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. Ιωνικός 6

……………………….

4. Νηρέας Γέρακα 3

5. Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

…………………………..

3. ΝΟ Χίου 3

4. ΑΟ Καστέλλας 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (2 αγ.), 3. Μίλων 0 (2 αγ.), 4. ΑΝΟ Γλυφάδας 0 (0 αγ.).

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Η Βαθμολογία: 1. ΓΣ Περιστερίου 9 (4 αγ.), 2. Υδραϊκός 6 (2 αγ.), 3. Ηλυσιακός 6 (3 αγ.), 4. ΑΟ Πετρούπολης 3 (3 αγ.), 5. ΝΟ Καλαμακίου 0 (4 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 6

2. ΝΟ Ναυπλίου 3

……………………….

3. ΝΕ Πατρών 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 6

2. ΝΟ Λάρισας 3

……………………..

3. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

………………………..

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. Ακαδημία Ηρακλείου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 7

2. ΟΦΘ 7

……………………………..

3. Ποσειδών Ορεστιάδας 3

4. ΚΕ Κοζάνης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 3

4. ΟΘΑ Καβάλας 0

Related posts

Δυνατό φινάλε στο πετυχημένο αναπτυξιακό τουρνουά της Καβάλας

Κώστας Γεωργιάδης

Θρίαμβος για την Εθνική Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

1ο Κύπελλο Π–Κ: Χρυσά για τους Τσοπάνα, Βουγιούκα, και Γκοντούρα, Παπαγεωργίου, στην γιγαντιαία τεχνική κατάβαση

Κώστας Γεωργιάδης