23.6 C
Ιωάννινα
3 Αυγούστου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Η Εθνική Ομάδα Κ20 αναχωρεί για το Ταλίν της Εσθονίας

rapti rekor

Η εθνική Ομάδα Κ20 αναχωρεί την Τρίτη (13/7) για το Ταλίν, προκειμένου να συμμετάσχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ20 ( 15-18/7).
Η ομάδα μας θα αναχωρήσει με την πτήση Α3764 στις 09.55 για Ελσίνκι και θα επιστρέψει στις 20 του μηνός με την πτήση Α3765 με ώρα άφιξης στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στις 16.05.

Η αποστολή

Άνδρες Κ20
100μ./4Χ100 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (Αθλος Κερατσινίου)
200μ./4Χ100 μ.: Γιάννης Καριοφύλλης (ΓΑΣ Σκάλας)
800 μ.: Σπύρος Ντουραχάνης (ΑΟ Κέρκυρας 2015)
3.000 μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
3.000 μ.: Νίκος Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου)
Επί κοντώ: Σωτήρης Χύτας (Αμεινίας Μεσογείων)
Μήκος: Θοδωρής Σκουρός (Αθηναϊκός Όμιλος)
Μήκος: Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)
Τριπλούν: Γιώργος Βασιλογιαννακόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία/Δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σερρών)
Σφαιροβολία: Αννίβας Οικονόμου (Αμεινίας Μεσογείων)
Δισκοβολία: Κώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Δισκοβολία: Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Αίας Κιλκίς)
Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σφυροβολία: Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
Σφυροβολία: Νικόλας Πολυχρονίου (ΑΕΚ)
10.000 μ. βάδην: Ανδρέας Μπαχός (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος)
10.000 μ. βάδην: Αλέξανδρος Μορτζάκης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών)
4Χ100 μ.: Κώστας Μίλιος (Αθλος Άρτας)
4Χ100 μ.: Γεράσιμος Καμπίτσης (ΣΑΚΑ)
4Χ100 μ.: Γιάννης Γρανιτσιώτης (ΓΟ Γιάννης Παλάσκας)

Γυναίκες Κ20
100 μ./200 μ.: Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
800 μ.: Ελλη – Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
5.000 μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος)
3.000 μ. στιπλ: Βασιλική Καλιμογιάννη (ΓΣ Ηρακλής)
3.000 μ. στιπλ: Νικολέττα Ραφαϊλάκη (ΑΟ Λασιθίου)
400 μ. εμπ.: Άννα Χατζηπουργάνη (ΓΑΣ Αρχέλαος)
Ύψος: Σάντυ Παπακώστας (ΟΦΚΑ Περιστερίου)
Επί κοντώ: Ηλιάνα Τριανταφύλλου (ΓΣ Σέρρες 93)
Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων)
Τριπλούν: Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣΙ)
Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
Σφαιροβολία: Μαρία Σουγκλάκου (ΓΑΣ Σκάλας)
Σφαιροβολία: Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Ηλιούπολης)
Δισκοβολία: Αρετή Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Δισκοβολία: Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)
Ακοντισμός: Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος)
10.000 μ. βάδην: Αναστασία Αντωνοπούλου (Ικαρος Ν. Ιωνίας)

Related posts

Τροπαιούχος ο ΝΟ Βουλιαγμένης στους Νέους Άνδρες

Κώστας Γεωργιάδης

“Γκρέμισαν τα τείχη” τα Γιάννινα! Θερμή υποδοχή της πόλης στον Χρυσό Ολυμπιονίκη Στέφανο Ντούσκο (photos+vids)

Κώστας Γεωργιάδης

Τα αποτελέσματα της 02/08 και το πρόγραμμα της 03/08

Κώστας Γεωργιάδης