16.9 C
Ιωάννινα
17 Απριλίου 2024
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Η κλήρωση για τους εφήβους του Πύρρου Ιωαννίνων

Οι Όμιλοι στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Εφήβων και Νεανίδων, όπως προέκυψαν από τη σημερινή (17/1) κλήρωση της Α’ Φάσης τους (2-4 Φεβρουαρίου), έχουν ως εξής:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Άλιμος ΝΑΣ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Νηρέας Γέρακα, ΑΟ Πετρούπολης, Μίλων, Ιωνικός Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Υδραϊκός, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕΚ, Ηλυσιακός, Άρης Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ: ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΣΚ Ροή, Ολυμπιακός

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΟΦΗ

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Διώνη ΝΑ, Νηρέας Καρδίτσας, Αναγέννηση Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΣ Φοίβος, Νέος Ηρακλής

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟΘΑ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΟΦΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ποσειδώνας Κοζάνης, ΚΕ Κοζάνης

Δεν προκρίνεται στην επόμενη φάση (15-17 Μαρτίου) η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

Η Γ’ Φάση είναι προγραμματισμένη για τις 17-19 Μαϊου και η Τελική (F12) για τις 11-13 Ιουλίου.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άλιμος ΝΑΣ, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Λάρισας, Νέος Ηρακλής, ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ: Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, ΝΕ Λαμίας

Στην επόμενη φάση (15-17 Φεβρουαρίου) δεν προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

Η Τελική φάση (F8) είναι προγραμματισμένη να γίνει 11-13 Ιουλίου.

Related posts

Γιαννιώτικες επιτυχίες στην αναρρίχηση

Κώστας Γεωργιάδης

Η Ολυμπιακή Φλόγα ξεκίνησε το μαγικό της ταξίδι για το Παρίσι

Κώστας Γεωργιάδης

Πανελλήνιες διακρίσεις για την Ήπειρο από τον Α.Σ. Jeon-Sa Ελεούσας

Κώστας Γεωργιάδης