18.9 C
Ιωάννινα
29 Ιουνίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών Κ18

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών θα γίνει την Κυριακή (12/6) στην πόλη Μπαρ του Μαυροβουνίου.

Οι Βαλκανικοί Αγώνες Κ18 περιλαμβάνουν 14 ατομικά αγωνίσματα και τη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. για κάθε μία από τις δύο κατηγορίες Ανδρών και Γυναικών Κ18.

Η ομάδα μας θα πάρει μέρος στους αγώνες με 16 Αγόρια και 17 Κορίτσια και θα έχει πλήρη εκπροσώπηση σε κάθε αγώνισμα του Πρωταθλήματος, ενώ σε κάποια από αυτά κρίθηκε αναγκαίο να υπάρξει διπλή εκπροσώπηση.

Η επιλογή των μελών έγινε με βάση την αγωνιστική τους κατάσταση τη δεδομένη χρονική στιγμή, αλλά και την αγωνιστική τους παρουσία στους αγώνες που έχουν προηγηθεί. Η αποστολή θα αναχωρήσει για το Μαυροβούνιο το Σάββατο (11/6) και θα επιστρέψει την Δευτέρα (13/6).

Οι αγώνες θα γίνουν μια εβδομάδα πριν από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 του Βόλου.

Αναλυτικά η ομάδα

Αγόρια
100 μ .: Βασίλης Μήλιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
400 μ.: Πέτρος Παπαγιάννης (ΓΣ Βιτζέντζος Κορνάρος)
800 μ.: Γιώργος Σπανουδάκης (ΓΣ Ηλιούπολης), Θεόδωρος Βλάχος (Πέλωψ Πατρών)
1.500 μ.: Γιάννης Γιαννακόπουλος (ΑΟ Πέλωψ Πατρών)
3.000 μ.: Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος Αιγιεύς)
110 μ. εμπ.: Νίκος Τσώνης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου), Χρήστος Δρογαλάς (ΓΣ Σέρρες 93)
2.000 μ. στιπλ: Φίλιππος Σιώμος – Γκίζας (ΑΓΣΙ)
Υψος: Πασχάλης Γεννίκης (OΦΚΑ Σέρρες)
Μήκος: Στέλιος Τσακμάκης (ΓΕ Θιναλίων)
Τριπλούν: Αποστόλης Γρηγορίου (ΓΣ Βόλου)
Σφαιροβολία: Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών)
Δισκοβολία: Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών), Νίκος Λυμπερόπουλος (ΓΣ Αρκαδίας)
Ακοντισμός: Αντώνης Πολυμέρου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Σφυροβολία: Γιώργος Παπαναστασίου (ΓΣ Κηφισιάς)
4Χ100 μ.: Μήλιος, Τσώνης, Τσακμάκης, Γρηγορίου, Παπαγιάννης

Κορίτσια
100 μ.: Βεατρίκη Ντούγκου (ΑΣ Ρήγας)
400 μ.: Άννα – Μαρία Ίβις (ΣΑΚΑ), Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος)
800 μ.: Μαρία Σταυριανού (Παγχιακός), Αναστασία Μωραϊτη (ΓΣ Κερατέας)
1.500 μ.: Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη
3.000 μ.: Μαρία Σπανού (ΣΑΚΑ)
100 μ. εμπ.: Ελένη Βιδούρη (Άτλας Βόλου)
2.000 μ. στιπλ: Λεμονιά Κιούλου (Αμεινίας Παλληνεύς)
Ύψος: Νικολέτα Μιχαηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Μήκος: Αλίκη Κοϊκοπούλου (ΝΓΣ Ηρακλής)
Τριπλούν: Αθηνά Τζιατζούλη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σφαιροβολία: Έλενα Μπασιάκου (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας)
Δισκοβολία: Ανδριάννα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ)
Ακοντισμός: Καλλιόπη Μεϊμάρη (Εν. Καζώνης – Κάλυμνος 2000)
Σφυροβολία: Βαλεντίνα Δρακοπούλου (ΓΣ Αρκαδίας)
4Χ100 μ.: Ντούγκου, Βιδούρη, Κοϊκοπούλου, Τζιατζούλη

Related posts

Στη μάχη του Προκριματικού και του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ο Δίας

Κώστας Γεωργιάδης

Φινάλε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων της Θεσσαλονίκης

Κώστας Γεωργιάδης

Ήττα από Ιταλία και για την 5η θέση η Εθνική Νέων

Κώστας Γεωργιάδης