9 C
5 Μαρτίου, 2021

Ιδανικός… αυτόχειρας και στο 2021 (photos)

fash apollwn

Με το αριστερό και με ήττα που τον βάζει σε περιπέτειες ξεκίνησε το 2021 για τον ΠΑΣ!

Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη γνώρισε την ήττα στο «Ζωσιμάδες» από τον αποτελεσματικό Απόλλωνα Σμύρνης με 3-1 και βλέπει ότι ο… ανήφορος στον β’ γύρο είναι απότομος!
Για ένα ακόμη παιχνίδι η ανατροπή στο σκορ είναι η κακή συνήθεια που δεν… κόβεται!

goal pas

Με το ζόρι… «Χ»!

Πολύ καλύτερος ο ΠΑΣ στο α’ ημίχρονο, έμεινε στο 1-1 με έναν αντίπαλο ο οποίος ισοφάρισε με… μηδέν ευκαιρίες!
Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, και σκόραρε νωρίς στο ματς, στο 7ο με αυτογκόλ του Λισγάρα.
Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να δεύτερο γκολ, το πέτυχαν με τον Κρίζμαν στο 35ο αλλά ο έλεγχος στο VAR… έβγαλε επιθετικό του Κροάτη στον Χουχούμη.
Ο Απόλλωνας από το πουθενά… έφτασε στο 1-1, με πέναλτι του Φατιόν στο 43ο μετά από ανατροπή του Παντελάκη στον Ιωαννίδη σε βαθιά σέντρα στα καρέ του ΠΑΣ!

«Πνίγηκε» στη βροχή!

Στην επανάληψη η καταρρακτώδης βροχή έκανε βαρύ το τερέν και δεν επέτρεψε να παιχτεί τεχνικό ποδόσφαιρο.
Η ομάδα που είχε την δύναμη κατάφερε να ανταπεξέλθει στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν η φιλοξενούμενη.
Οι «κυανόλευκοι» πλήρωσαν τα λάθη τους και είδαν τον Απόλλωνα με δύο αντεπιθέσεις στο 72ο με τον Ιωαννίδη, και στο 83ο με τον Λαγό, να παίρνει ένα σημαντικό τρίποντο εκτός έδρας και να τον προσπερνά στη βαθμολογία.

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Κυκλάδων)
Βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς) – Τιμολέων Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
Τέταρτος διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Διαιτητής VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Διαιτητής AVAR: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
Παρατηρητής: Δημήτριος Κύρκος (Θεσπρωτίας)

Car.gr ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος (79′ Λιάσος), Πίρσμαν (88′ Δούμτσης), Παντελάκης, Εραμούσπε, Κάργας, Ντομίγκεθ, Παμλίδης, Ελευθεριάδης, Λεό (46′ Καρτάλης), Κρίζμαν.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Σλίβκα, Χουχούμης (46′ Μπρούσιτς), Λισγάρας, Ντομίγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ (90′ Λαγός), Φερνάντεζ (77′ Βιτλής), Ιωαννίδης (77′ Ντάουντα), Μπεντινέλι (70′ Τσιλούλης), Φατιόν.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φατιόν, Παντελάκης, Σλίβκα, Οικονομόπουλος, Βιτλής

6′ Σουτ του Ελευθεριάδη από διαγώνια θέση, απέκρουσε σε κόρνερ ο Βέρχουλστ.
7′ ΓΚΟΛ! 1-0! Ο Λισγάρας με αυτογκόλ, άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ με λανθασμένη προβολή από κεφαλιά του Κρίζμαν!
11′ Σέντρα του Μπεντινέλι, κεφαλιά του Φερνάντεζ, πάνω από την εστία.
15′ Φάουλ του Κρίζμαν, άουτ.
21′ Μακρινό σουτ του Κάργα, άουτ.
22′ «Χλιαρό» σουτ του Παμλίδη στην περιοχή, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ.
26′ Σέντρα του Μπεντινέλι, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία και βγήκε πλάγιο.
27′ Ο Ελευθεριάδης ξεπέρασε τον Βέρχουλστ από πλάγια θέση, τη σέντρα αλλά ο Ελευθεριάδης δεν πρόλαβε την προβολή σε κενό τέρμα.
30′ Παράλληλη σέντρα του Χουχούμη, πέρασε ανεκμετάλλευτη.
35′ Ωραία ατομική ενέργεια του Κρίζμαν στην περιοχή, «εκτέλεσε» με το αριστερό και σκόραρε αλλά με τον έλεγχο του VAR το γκολ ακυρώθηκε ως επιθετικό στον Χουχόυμη!
40′ Ο Κρίζμαν στην περιοχή ατομική ενέργεια και σουτ, απομάκρυνε ο Βέρχουλστ.
41′ Πέναλτι υπέδειξε ο διαιτητής σε μαρκάρισμα του Παντελάκη στον Ιωαννίδη.
43′ ΓΚΟΛ! 1-1! Εκτέλεσε εύστοχα ο Φατιόν στο πέναλτι!
48′ Σουτ του Κολ, άουτ.
48′ Γύρισμα του Ιωαννίδη, ο Φερνάντεζ προσπάθησε την προβολή, απομάκρυνε ο Πίρσμαν.
51′ Ο Κρίζμαν δεν κατάφερε να κρατήσει το κοντρόλ και η μπάλα πέρασε άουτ σε γύρισμα.
54′ Σουτ του Κολ, ο Χουτεσιώτης απομάκρυνε σε κόρνερ.
61′ Φάουλ του Καρτάλη από διαγώνια θέση, άουτ.
67′ Σουτ του Κρίζμαν άουτ.
69′ Γύρισμα του Κριζμάν, με τα πόδια ο Βέρχουλστ σε κόρνερ.
71′ Σουτ του Σλίβκα, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης.
72′ ΓΚΟΛ! 1-2! Ο Ιωαννίδης κέρδισε την κόντρα, πρόλαβε έξοδο του Χουτεσιώτη, πλάσαρε και σκόραρε!
73′ Ο Χουτεσιώτης σταμάτησε τον Τσιλούλη.
81′ Σουτ του Ντομίγκεθ, άουτ.
83′ ΓΚΟΛ! 1-3! Ο Τσιλούλης βγήκε τετ-α-τετ και πλάσαρε εύστοχα!

– Υπό βροχή η αναμέτρηση. Η βροχόπτωση ήταν ισχυρή κατά διαστήματα.
– Διάστρεμμα υπέστη ο Λεό και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.