3.9 C
Ιωάννινα
31 Ιανουαρίου 2023
ΜΠΑΣΚΕΤ

Καβάλα-Ελευθερούπολη με εικόνα σε όλη την Ελλάδα

Η 8η αγωνιστική της Elite League Ερρίκος Ντυνάν ολοκληρώνεται σήμερα με το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στην Καβάλα και την Ελευθερούπολη στις 15:00, που θα μεταδοθεί πανελλαδικά μέσα από τα συνεργαζόμενα τηλεοπτικά δίκτυα, αλλά και το κανάλι της ΕΟΚ στο YouTube.

Συνολικά δώδεκα κανάλια που καλύπτουν όλη την επικράτεια θα μεταδώσουν το ενδιαφέρον παιχνίδι. Συγκεκριμένα, οι φίλαθλοι μπορούν να παρακολουθήσουν τον αγώνα από το Kontra Channel (Αττική), το TV 100 (Θεσσαλονίκη), το Ionian TV (Πάτρα Πελοπόννησος Ν. Ιόνιο), το Star Κεντρικής Ελλάδας (Λαμία), το Notos TV (Κρήτη), το Ήπειρος TV (Ιωάννινα και Βόρειο Ιόνιο), το Ena Channel (Καβάλα, Ανατολική Μακεδονία, Θράκη), το Flash TV (Κοζάνη, Δυτική Μακεδονία), το FORMedia TV (Λάρισα, Θεσσαλία), το Aeolos TV (Λέσβος, Βόρειο Αιγαίο), το Kos TV (Νότιο Αιγαίο, Δωδεκάνησα) και το Syros TV (Κυκλάδες).

Σημειώνεται πως όλα τα κανάλια είναι σε επίγεια μετάδοση μέσω DIGEA. Επιπλέον στην πλατφόρμα της COSMOTE TV είναι το Star Κεντρικής Ελλάδας και το Ena Channel, ενώ στην πλατφόρμα της Nova το Kontra Channel και σύντομα το Ionian TV, το οποίο υπάρχει ήδη στις πλατφόρμες Android TV και Apple TV.

Αναλυτικά η 8η αγωνιστική

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

Ηρακλής ΚΑΕ 2022-Μαρούσι 93-63

Αμύντας-Παπάγου 93-77 (κ.α. 73-73)

Κόροιβος Αμαλιάδας-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 91-77

Πανερυθραϊκός-Χαρίλαος Τρικούπης 93-77

Τρίτων-Μεγαρίδα 74-75

Ψυχικό-Αίας Ευόσμου 82-74

Αγρίνιο-Ερμής Σχηματαρίου 81-66

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

15:00 Καβάλα-Ελευθερούπολη

Βαθμολογία

1. Πανερυθραϊκός 15 (7-1)

2. Τρίτων 14 (6-2)

3. Ηρακλής ΚΑΕ 2022 14 (6-2)

4. Ψυχικό 13 (5-3)

5. Μεγαρίδα 13 (5-3)

6. Μαρούσι 13 (5-4)

7. Κόροιβος Αμαλιάδας 13 (5-3)

8. Χαρίλαος Τρικούπης 12 (4-4)

9. Παπάγου 12 (4-4)

10. Ερμής Σχηματαρίου 12 (4-4)

11. Αίας Ευόσμου 11 (3-5)

12. Αγρίνιο 11 (3-5)

13. Αμύντας 10 (2-6)

14. Ελευθερούπολη 10 (3-4) * έχει έναν αγώνα λιγότερο

15. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 9 (1-7)

16. Καβάλα 7 (0-7) * έχει έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (9η, 3-4 Δεκεμβρίου)

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Καβάλα

Μαρούσι-Αμύντας

Παπάγου-Κόροιβος Αμαλιάδας

Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής ΚΑΕ 2022

Μεγαρίδα-Πανερυθραϊκός

Αίας Ευόσμου-Τρίτων

Ερμής Σχηματαρίου-Ψυχικό

Ελευθερούπολη-Αγρίνιο

Related posts

Πέρασε πρώτος ο Κρόνος Αγρινίου στον Α’ Όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ

Κώστας Γεωργιάδης

Προπόνηση κλιμακίου ΕΣΚΑΒΔΕ στο ΔΑΚ Αγρινίου

Κώστας Γεωργιάδης

ΕΟΚ και ΚΟΚ υπογράφουν μνημόνιο συνεργασίας

Κώστας Γεωργιάδης