21.9 C
24 Ιουλίου 2024

Κατάρρευση στο β’ και συντριβή στην Τούμπα (φωτο)

Ανώμαλη προσγείωση στην Τούμπα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η κακή αμυντική λειτουργία στο Β’ ημίχρονο έφερε βαριά ήττα από τον ΠΑΟΚ με 4-0, με την εικόνα της ομάδας να προβληματίζει.

Ασφαλώς και ο Δικέφαλος του Βόρρα έχει ποιότητα ως ομάδα, όμως η εικόνα του ΠΑΣ στην επανάληψη ήταν απογοητευτική.

Η ενίσχυση της ομάδας είναι μονόδρομος για να λυθούν οι εμφανείς αδυναμίες.

Προσπάθησε με αντεπιθέσεις…

Καλή εικόνα είχε στο πρώτο 45λεπτο η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου. Ο ΠΑΣ δημιούργησε ευκαιρίες με αντεπιθέσεις, και είχε τον Μπακαδήμα σε εξαιρετική φόρμα στην άμυνα.

Όμως δεν απέφυγε το γκολ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Στο 2ο ο Λεό έκανε το σπριντ και βγήκε απέναντι στον Κοτάρσκι, επιχείρησε να βρει τον Κόντε, ο οποίος δεν κατάφερε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ στη συνέχεια ανέλαβε τα ηνία του αγώνα.

Στο 20ο ήρθε η πρώτη καλή στιγμή του ΠΑΟΚ, με τον Κλέιμαν να σταματάει τον Τζίμα από κοντά, ενώ νέο σουτ κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Όμως στο 29ο ο Μπάμπα κατάφερε να νικήσει την άμυνα του ΠΑΣ και να ανοίξει το σκορ. Από εκτέλεση φάουλ, ο Ντεσπόντοφ σούταρε, με τον Κλέιμαν να αποκρούει αλλά ο Γκανέζος ήταν στο κατάλληλο σημείο και με διαγώνιο σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Στο 44ο ο Κλέιμαν είπε «όχι» σε σουτ του Σάστρε.

Η τελευταία φάση του α’ ημιχρόνου άνηκε στον ΠΑΣ. Από κάθετη του Κόντε, ο Λεό βρέθηκε απέναντι από τον Κοτάρσκι αλλά σημάδεψε την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Και πάλι γρήγορο γκολ και όλα τελείωσαν…

Με τον χειρότερο τρόπο ξεκίνησε το β’ ημίχρονο και ο ΠΑΟΚ τελείωσε το ματς, με τους Ηπειρώτες να καταρρέουν.

Στο 49ο ο Μεϊτέ με ψηλοκρεμαστό διαγώνιο πλασέ σκόραρε για το 2-0, παρά την προσπάθεια του Κλέιμαν και του Εραμούσπε!

Στο 50ο ο Κλέιμαν απέκρουσε με το πόδι προσπάθεια του Τζίμα.

Όμως στο 53ο ο Τζίμας νίκησε τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ για το 3-0 με κεφαλιά!

Στο 56ο υπήρξε φάση διαρκείας για τον ΠΑΣ. Από σέντρα του Σόρια, έδιωξε ο Κοτάρσκι, σουτ του Λέο και ο Κόντε, δεν βρήκε την μπάλα σε προσπάθεια για κεφαλιά.

Στο 66ο ο Σάστρε μετά από σέντρα και προβολή του Ριένστρα το 4-0! Αυτογκολ του ποδοσφαιριστή του ΠΑΣ!

Στο 71ο ο Ροσέρο είχε διαγώνιο σουτ άουτ.

Στο 75ο ο Κωνσταντέλιας έκανε την ατομική ενέργεια και πάσα στον Μπράντον Τόμας ο οποίος σόυταρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 83ο ο Κλέιμαν σταμάτησε τετ-α-τετ του Μπράντον Τόμας.