2.9 C
Ιωάννινα
18 Ιανουαρίου 2022
ΒΟΛΛΕΥ

Κύπελλο Γυναικών (Β’ Φάση – 1η αγωνιστική): Αποτελέσματα και συνθέσεις

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των αγώνων της Β’ φάσης της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών.

Η κλήρωση της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 17/12/2021 και ώρα 12.00.

Α’ ΖΩΝΗ

Γ.Σ. Πετρούπολης – Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (23-25, 13-25, 14-25)

Διαιτητές: Μαύρος, Αρβανίτης, Γραμματεία: Οικονόμου Δ..

Γ.Σ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αποστολογιωργάκης): Αποστολάκη, Ασλανίδη, Ποδαρά, Κάβουρα, Κατσιμπούλα, Μουτοπούλου / Βλαχοπούλου (λ), Πανοπούλου, Κοτσαμπά, Χρυσοσπάθη, Λιόδη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μυτσκίδης): Καραμούντζου, Καρακύκλα, Βενέτη, Θεοδωρακέα, Αποστολοπούλου, Τόσι / Γκιαούρη (λ), Κόλλια.

Α.Ε. Αγ. Παρασκευής – Γ.Σ. Ηλιούπολης 3-1 (25-17, 25-14, 17-25, 25-17)

Διαιτητές: Τόλιος, Μάλφας, Γραμματεία: Αντωνίου.

ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (Μακρόπουλος): Παπαθανάση, Καβριγιάννη, Παπασταύρου, Περδικάκη, Ηλιοπούλου, Πεφάνη / Γαραζανάκη (λ), Μιχαηλίδη (λ), Παπά, Αναγνώστου, Ζήση.
Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Φιλιππάτος): Κουλοπούλου Α., Σαρρή, Ζώρζου, Πατακοπούλου, Παυλοπούλου, Μαρκάκη / Κουλοπούλου Ε. (λ), Κανέλλου (λ), Λυχναρά, Βλοντάκη.

Ο.Φ.Α. Απόλλώνιος – Α.Ε. Αμπελοκήπων 3-0 (25-12, 25-11, 25-14)

Διαιτητές: Γεωργιάδης Στ., Παπαχατζής Π., Γραμματεία: Καπουράνη, Επόπτες: Καραγιαννάκης, Σαμοθράκης.

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Κις): Λάβδα, Ριπνάγια, Πάτα, Σιδεράτο, Ευθυμιάδη, Δίκη / Τουλγαρίδου (λ), Βλάχου (λ), Λεκατσά, Γκιόκα.
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Κοκατά): Καϊμάκη, Τριανταφυλλίδου, Βασιλειάδου, Τζήμα, Παπαδάκη, Κατρή / Κοντραφούρη (λ), Υφαντή (λ), Κωτούλα, Χιωτίνη, Καυκιά, Καλλιακούδα.

Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων – Φ.Ο. Βριλησσίων 3-0 (25-20, 25-17, 25-15)

Διαιτητές: Χαμπιλού, Μαυρικίδου, Γραμματεία: Λορέντζου.

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Δεναξάς): Παπαχατζή, Αποστόλου, Θώδη, Δορμπαράκη, Γεωργακοπούλου, Λακασά / Βουλγαράκη (λ), Χάνα (λ), Σπυρή.
ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Τριανταφυλλόπουλος): Μαραθοκαμπίτου, Στάθη, Λογαρά, Σολωμού, Κογεράκη, Έρωτα / Χαβιάρα (λ), Κωστοπούλου, Μικέλη, Γιώτα.

Β’ ΖΩΝΗ

Α.Σ. Γιάννενα – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων 1-3 (19-25, 17-25, 25-18, 17-25)

Διαιτητές: Αποστόλου, Τζελέτας.

Α.Σ. ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Τσιούπης): Καλουτσάκη, Χαμπάι, Παππά Κλ., Τικμανίδου, Παππά Κ., Μποζιού / Νιακοπούλου (λ), Κακαγή, Μπάρλα.
Α.Σ. ΑΚΑΔ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ (Σκουλικάρης): Κυριακίδου, Μπάγγου, Νέβες, Πλακιά, Τσιτσιπλάμη, Κοτέογλου / Μυρίδου (λ), Λιούμη, Τόλιου.

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Χ.Α.Ν.Θ. 0-3 (19-25, 23-25, 14-25)

Διαιτητές: Παπαχρήστου, Πεσλής.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Τσουλκανάκης): Νικολαΐδου, Σωτηρίου, Ξανθή, Αλεξάκη, Παπαστεφάνου, Διαμάντη / Κιοσσέ (λ), Δαλλή, Παπαβασιλείου, Δαμιανίδη, Βούλγαρη, Βουρδόλη, Μητσίκα.
ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Μαρκάδα, Ιωαννίδου, Κόντη, Γιαννούλη, Αρμουτάκη, Γουγούση . Παπαδοπούλου (λ), Ευθυμιάδου (λ), Σπασόγεβιτς.

Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά – Α.Σ. Ελπίς 1-3 (25-21, 20-25, 20-25, 25-27)

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Λούμσι, Γραμματεία: Σταυρίδου.

ΜΑΣ ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ (Σολκίδης): Μπίτση, Κώστογλου Σ., Σταυρίδη, Δαμιανίδου, Κόλλια, Κώστογλου Στ. / Παλτιμσισόγλου (λ), Φούρα (λ), Γεράνη, Καραϊσαρλή, Μπουρλή, Καντίδου.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Γεωργιάδης): Παντελίδου, Σουπιώνη, Παπάζογλου, Τζούριτς, Κοσμά, Σκουλούδη / Ρουμπάκη (λ), Στεργιάκη (λ), Αθανασιάδου, Βασιλειάδου, Τριανταφύλλου.

Related posts

Κύπελλο γυναικών: Το πλήρες πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής της Γ’ Φάσης

Κώστας Γεωργιάδης

Προκριματικά Ευρωπαϊκού παίδων Κ18: Πρόκριση στην επόμενη φάση για την Εθνική

Κώστας Γεωργιάδης

Προκριματικά Ευρωπαϊκού κορασίδων Κ17: Τέταρτη η Εθνική και πρόκριση στον επόμενο γύρο

Κώστας Γεωργιάδης