27.9 C
Ιωάννινα
18 Μαΐου 2024
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Μάζεψαν εμπειρίες οι Μίνι Παίδες του Πύρρου Ιωαννίνων

Ολοκληρώθηκαν αργά το βράδυ της Κυριακής (3/3) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (Κ13) και αναδείχθηκαν οι ομάδες που περνούν στη Β’ φάση.

Να σημειώσουμε ότι από την Α’ στη Β’ δεν προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση στην τελική βαθμολογία των Ομίλων.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα σε όλους τους Ομίλους και οι τελικές βαθμολογίες (που δείχνουν και τις ομάδες που προκρίνονται):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλιμος ΝΑΣ 15-4, Ολυμπιακός – Άλιμος ΝΑΣ 32-1, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 25-1, Άλιμος ΝΑΣ – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-24, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 8-23.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Ολυμπιακός 6

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

………………………………

4. Άλιμος ΝΑΣ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – Παλαιό Φάληρο 4-22, ΑΕ Κερατσινίου – Τρίτων Αμαρουσίου 5-19, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 7-14, Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Κερατσινίου 25-1, Τρίτων Αμαρουσίου – Παλαιό Φάληρο 6-23, ΑΕ Κερατσινίου ΑΕ Χαϊδαρίου 2-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Τρίτων Αμαρουσίου 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

………………………….

4. ΑΕ Κερατσινίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Μίλων 18-6, Ηλυσιακός – ΣΚ Ροή 24-2, Εθνικός Πειραιά – ΣΚ Ροή 14-7, Μίλων – Ηλυσιακός 7-17, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 8-9, ΣΚ Ροή – Μίλων 6-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 9

2. Ηλυσιακός 6

3. Μίλων 3

…………………….

4. ΣΚ Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 6-18, Υδραϊκός – Απόλλων Σμύρνης 11-17, Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 5-12, Νηρέας Γέρακα – Υδραϊκός 30-9, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Γέρακα 16-11, Υδραϊκός – Πανιώνιος 7-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Απόλλων Σμύρνης 9

2. Νηρέας Γέρακα 6

3. Πανιώνιος 3

………………………..

4. Υδραϊκός 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Παναθηναϊκός – ΓΣ Περιστερίου 16-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Πετρούπολης 20-5, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 18-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-14, ΑΟ Πετρούπολης -ΓΣ Περιστερίου 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 13-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΓΣ Περιστερίου 3

………………………..

ΑΟ Πετρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-26, ΟΦΘ – Άρης 17-12, Πύρρος Ιωαννίνων – Άρης 5-17, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΟΦΘ 23-11, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-14, ΟΦΘ – Πύρρος Ιωαννίνων 18-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

2. Άρης 6

3. ΟΦΘ 6

…………………………

4. Πύρρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Νέος Ηρακλής – ΠΑΟΚ 3-28, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 33-3, Νέος Ηρακλής – ΧΑΝΘ 18-4, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 24-2, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα, ΠΑΣ Φοίβος – Νέος Ηρακλής 5-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 4

3. Νέος Ηρακλής 4

………………………

ΧΑΝΘ -1

Σ.Σ.: Η ΧΑΝΘ έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Πανσερραϊκός – ΝΟΘΑ Καβάλας 18-8, ΝΟ Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-15, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 10-6, ΝΟΘΑ Καβάλας – ΝΟ Αλεξανδρούπολης 8-14, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΟΘΑ Καβάλας 18-2, ΝΟ Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 9

2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4

3. ΝΟ Αλεξανδρούπολης 4

………………………………..

4. ΝΟΘΑ Καβάλας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Ακαδημία Ηρακλείου – ΟΦΗ 34-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 2-27, Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Χανίων 5-22, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 2-21, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 30-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Ακαδημία Ηρακλείου 7-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Ακαδημία Ηρακλείου 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

……………………………

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 6-16, ΝΟ Λάρισας – Ποσειδών Λάρισας 17-10, Νίκη Βόλου – Ποσειδών Λάρισας 6-18, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 10-11, Ποσειδών Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-16, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 17-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 9

2. ΟΥΚ Βόλου 6

3. Ποσειδών Λάρισας 3

…………………………….

Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Κολυμβητήριο Λαμίας):

Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 10-19, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΕ Λαμίας 13-8, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 12-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χαλκίδας 6

2. ΝΕ Λαμίας 3

…………………………..

3. Αναγέννηση Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 10-16, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 7-7, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 10-25, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Πατρών 4-25, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 25-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 21-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 7

2. ΝΕ Πατρών 7

3. ΝΟ Ναυπλίου 3

……………………..

4. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Χίου):

ΝΟ Χίου – ΠΕΚΕΒ 32-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός 17-2, ΝΟ Χίου – Ιωνικός 22-4, ΠΕΚΕΒ – ΓΣ Ηλιούπολης 4-20, Ιωνικός – ΠΕΚΕΒ 16-3, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

3. Ιωνικός 3

………………………..

4. ΠΕΚΕΒ 0

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

Related posts

Πανελλήνια μετάλλια για την ξιφασκία του ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Χρυσό και ασημένιο για τον Π.Ν.Ο.Ι. στην Α’ Φάση του Πανελλήνιου Κωπηλασίας

Κώστας Γεωργιάδης

Με πλούσια «συγκομιδή» μεταλλίων επιστρέφει ο Ν.Ο.Ι. από τον Σχοινιά!

Κώστας Γεωργιάδης