26.9 C
Ιωάννινα
29 Ιουνίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Μεγάλη συμμετοχή και έντονος συναγωνισμός στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18

Με τη συμμετοχή συνολικά 1.350 αθλητών (600) και αθλητριών (750) της κατηγορίας Κ18 ανοίγει η αυλαία στο Πανθεσσαλικό Στάδιο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ18 που θα διεξαχθεί στο Βόλο το Σαββατοκύριακο (18-19/6).

Αναμένονται δυνατές αναμετρήσεις τόσο για την κατάκτηση της νίκης και την ανάδειξη των πρωταθλητών, όσο και για την επιβεβαίωση της καλής αγωνιστικής κατάστασης των αθλητριών και αθλητών της κατηγορίας και την επίτευξη ορίων για την κορυφαία διοργάνωση της χρονιάς στην κατηγορία που είναι το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και θα διεξαχθεί στις 4-7 Ιουλίου στην Ιερουσαλήμ.

Αθλητές και αθλήτριες που έχουν πετύχει τα όρια ή τα έχουν πλησιάσει θα πρέπει να επιβεβαιώσουν τις επιδόσεις τους για την οριστική συμμετοχή στην αποστολή της Ιερουσαλήμ.

Έτσι αναμένεται να είναι ένα πρωτάθλημα υψηλού συναγωνισμού στο οποίο αναμένεται να επιτευχθούν κορυφαίες επιδόσεις και μεταξύ άλλων:

Στα αγωνίσματα ταχύτητας των παίδων αναμένεται να γίνουν εντυπωσιακές κούρσες με τη συμμετοχή των Τάσση, Κυριακίδη, Μπούρα, Μήλιου, Αντωνίου, Βρυσιώτη, Τζιαμπίρη.

Στο μήκος κορασίδων αναμένεται σκληρή «μάχη» μεταξύ Λυρή, Σχίζα, Κοϊκοπούλου, Σταθάκη, Μόζα και Γαρατζόγιαννη όπως και στο τριπλούν παίδων μεταξύ των Χαραλαμπάκη, Γρηγορίου, Λεμπούση, Γρέψιου και Γκράτσιου αλλά και στις κορασίδες με τις Βελέτζα, Τζιατζιούλη, Σχίζα.

«Δυνατές» κόντρες αναμένονται στα αγωνίσματα ρίψεων. Στη σφυροβολία παίδων μεταξύ Τζαμτζή, Παπαναστασίου Κυρίτση, Κουβεδάκη, Σιδηρένιου και Γουμενάκη και στο ίδιο αγώνισμα κορασίδων με τις Τζατζιμάκη, Δρακοπούλου, Φιλίππου, Φραντζεσκάκη. Στη σφαιροβολία παίδων Παπαδόπουλος, Αντωνάτος, Δαρβίρας και Μεράι και στις κορασίδες μεταξύ των Μπασιάκου και Ραφαηλίδου, ενώ στη δισκοβολία κορασίδων Παναγιωτοπούλου Τοχταμή, Φιλιππίδου, Μίχαλου και Παναγιωτοπούλου αναμένεται να έχουν έντονο συναγωνισμό για τη νίκη.

Στα 400μ με εμπόδια των παίδων θα έχουν όπως όλα φαίνονται από τις συμμετοχές των Μαλάτου, Παπαγεωργίου, Ανδρεάδη και Ρεθυμνιωτάκη δυνατή κόντρα για την επικράτηση.

Σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχής και την πολυπληθή συμμετοχή σε επίπεδα προ κορωνοϊού όλα τα αγωνίσματα παρουσιάζουν ξεχωριστό ενδιαφέρον αφού οι κορυφαίοι έχουν δηλώσει την παρουσία τους στον Βόλο.

Το Πρωτάθλημα θα μεταδοθεί σε ζωντανή σύνδεση στο κανάλι του ΣΕΓΑΣ στο Yutube προσφορά του ΣΕΓΑΣ για τους φιλάθλους που δεν θα μπορέσουν να παραβρεθούν στο Πανθεσσαλικό στάδιο.

Επίσης θα υπάρχει συνεχή ροή αποτελεσμάτων από την εφαρμογή Roster Athletics.

Το ΝΕΟ πρόγραμμα (16.06.2022) ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ  

Για τα αγωνίσματα ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ και ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ δεν θα διεξαχθούν αγώνες επιλογής, αλλά απευθείας τελικοί στην ώρα των τελικών, σύμφωνα με το νέο ωρολόγιο πρόγραμμα

Α΄  ΗΜΕΡΑ : ΠΡΩΙ – ΣΑΒΒΑΤΟ  18  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022

ΩΡΑ     ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
08:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

(Α’ ΓΚΡΟΥΠ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

36.00 μ
09:00 ΥΨΟΣ

(Α΄  Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.65 μ.
09:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

14.80 μ.
09.30 110 μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
09.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ

(Α΄+Β΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 13.50 μ.
09:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

(Β’ ΓΚΡΟΥΠ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

36.00 μ
09.50 100 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
10.20 400 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
10:30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

(Α’ ΓΚΡΟΥΠ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

40.00 μ.
10:45 ΥΨΟΣ

(Β΄  Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.65 μ.
10.50 400 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ

(Α΄+ Β΄ Σκάμμα)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 11.50 μ.
11.20 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11:30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

(Β’ ΓΚΡΟΥΠ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

40.00 μ.
11.55 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

 

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ  18  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  

 

16:45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

17.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:50 110 μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:10 100 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.35 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

18.45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

18:55 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19.00 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 400 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19:30 400 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
19.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:50 1.500 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Α’ & Β’)
20:10 1.500 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Α’ & Β’)
20:30 2.000 μ. Φ.Ε. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
20:45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

20:45 2.000 μ. Φ.Ε. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
21:00 4 Χ 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

21:25 4 X100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

21:50 5.000 μ. ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β΄ ΗΜΕΡΑ :  ΠΡΩΪ –  ΚΥΡΙΑΚΗ 19  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022

 

ΩΡΑ

 

ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΟΡΙΟ
08.00 10.000 μ. ΒΑΔΗΝ     ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  
08.15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

50.00 μ.
09:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

(A΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

13.00 μ.

 

09.30 ΜΗΚΟΣ

(Α΄+Β΄  Σκάμμα)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 5.55 μ.
09.30 ΥΨΟΣ

(Α΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.88 μ.
09.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

(Α΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.50 μ.

 

 09.30 400 μ. ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
09:45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

45.00 μ.
09.55 400 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
10:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ

(Β΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

13.00 μ.

 

10.15 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

(Β΄ Γκρουπ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.50 μ.

 

10.15 800 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
10.15 ΥΨΟΣ

(Β΄ Γκρουπ)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.88 μ.
10.35 800 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  
11.00 ΜΗΚΟΣ

(Α΄+Β΄ Σκάμμα)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 6.60 μ.
11.00 200 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ
11.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(Βοηθητικό)

52.00 μ.
11.35 200 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ  

 

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β΄ ΗΜΕΡΑ :  ΑΠΟΓΕΥΜΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ 19  ΙΟΥΝΙΟΥ  2022 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  
16.45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

17.30 400 μ. ΕΜΠ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.45 400 μ. ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.00 ΜΗΚΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.05 200 μ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

18.25 200 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
18.45 800 μ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:55 800 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 3.000 μ.  ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΤΕΛΙΚΗ

ΣΕΙΡΑ

19.15 ΥΨΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

19:20 3.000 μ.  ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΤΕΛΙΚΗ

ΣΕΙΡΑ

19.30 ΜΗΚΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:35 3.000 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α΄ ΤΕΛΙΚΗ

ΣΕΙΡΑ

19.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

(Βοηθητικό)

19:50 3.000 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β΄ ΤΕΛΙΚΗ

ΣΕΙΡΑ

20:10 4 Χ 400 μ.  ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

20:35 4 Χ 400 μ.  ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ

ΣΕΙΡΕΣ

Related posts

Στη μάχη του Προκριματικού και του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ο Δίας

Κώστας Γεωργιάδης

Φινάλε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συνθέτων της Θεσσαλονίκης

Κώστας Γεωργιάδης

Ήττα από Ιταλία και για την 5η θέση η Εθνική Νέων

Κώστας Γεωργιάδης