4.9 C
Ιωάννινα
20 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Μόνο το IBC στο παρκέ

Μόνο η γυναικεία ομάδα του IBC έχει αγωνιστικές υποχρεώσεις στα εθνικά πρωταθλήματα, το Σάββατο.

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (23/12)

Διαιτητές – Κομισάριοι National League 1 (23/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της National League 1 είναι οι εξής:

1ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Σάββατο 23/12

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Σκανδαλάκης-Λιαρομμάτης-Παπαδόπουλος Νικ. (Λιμνιάτης)

Εσπέρου 17.30 Έσπερος Καλλιθέας-Παγκράτι Κούλης Χαρ.-Γαρινή-Ψύχας (Δήμου)

Αλικαρνασσού (Δύο Αοράκια) 17.00 Αναγέννηση-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Χαϊνά-Γερός-Σπυρόπουλος Αντ. (Τζωρτζάκης)

Γ. Γεννηματάς 15.00 Πρωτέας Β.-ΟΦΗ Λιότσιος-Καρακάσης-Καραμπιτσάκος (Καλαρέμας)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Π. Φάληρο Θεοδωρόπουλος-Παπαδόπουλος Χρ.-Παπαγεωργίου Δημ. (Μοσκοβής)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καλογριάς-Χρηστίδης Π.-Μπον (Τασούλας)

Ρεπό: Δάφνη

3ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Σάββατο 23/12

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Φίλιππος Βέρ. Χρυσάφης-Γεωργούλης-Ράπτης (Τοζακίδης)

Κοιλάδας 17.00 Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικό Ελευθεριάδης-Ντόγκας-Γιαννούλης (Δρακίογλου)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος ΞάνθηςΕΚ Καβάλας Λόρτος-Σιταρίδης-Τσαρδούλιας Τ. (Σαλικίδης)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς Κοϊμτζόγλου-Παπαθανασίου-Δικταπανίδης (Καυχίτσας)

Μίμης Τσίκινας 15.30 ΧΑΝΘ-Κομοτηνή Παπαγεωργίου-Λαδάς-Τοπαλίδης (Ελευθεριάδης Παν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-ΚΑΟ Δράμας Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Νέδογλου (Παπαδόπουλος Ιωάν)

Ρεπό: ΔΕΚΑ

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Γυναικών (10η αγωνιστική, 28/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι οι εξής:

Πέμπτη 28/12

Ιβανώφειο 16.00 Ηρακλής-Εσπερίδες Καλλιθέας Ελευθεριάδης-Ντόγκας Χατζηχαρίσης (Αργυρού)

Γ. Γεννηματάς 15.00 Πρωτέας Β.-ΠΑΟΚ Αγγελής-Ξυλάς-Μπακετέα (Τεφτίκης)

Ιωαννίνων (Ν) 15.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός Λόρτος-Κωνσταντινέλης-Κλεπουσνιώτου (Καραδήμας)

Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός Μακρόπουλος-Καμήτσος-Λιόνας (Μίγδος)

Μοσχάτου Α’ 14.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Εύνικος Καλογερόπουλος Φ.-Τζίμης-Καραπαπάς (Παπαφωτίου)

Ρεπό: Αθηναϊκός

Διαιτητές – Κομισάριοι Κυπέλλου Γυναικών (Προημιτελικοί, 23-24/12)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών είναι οι εξής:

Σάββατο 23/12

Μοσχάτου Α’ 14.00 Ελευθερία Μ.-Πρωτέας Β. Αργυρούδης-Δελαγραμμάτικας-Χριστοδουλάκης (Ζερβούδης)

Εσπέρου 14.00 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΟΚ Κωνσταντινίδου-Ασημακάκη-Μαρίγλη (Παλάτος)

Κυριακή 24/12

Π. Γιαννακόπουλος 13.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Αγραφιώτης Ιωάν.-Χριστινάκης-Λεβεντάκος (Μωϋσιάδης-Διμπινούδης)

Διαιτητές – Κομισάριοι Α2 Γυναικών (23/12, 10η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 10ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών είναι οι εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 23/12

Γεωργία Λαούδη 17.00 Αγ. Παρασκευή-Πορφύρας Βαγγάλης-Κολίλας (Ζώης)

Promitheas Park 17.00 Προμηθέας Π.-ΚΑΟ Μελισσίων Μπαβέλας-Βομπίρης (Σπυρόπουλος)

Αγ. Δημητρίου (Ν) Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αμύντας Σίμα-Χρήστου (Φλώρος)

Ζ. Αλεξάνδρου 16.45 Ιωνικός ΝΦ-ΑΕΚ Περιστερίου Πολάτογλου-Αρτελάρης (Παπάντος)

Αγ. Δημητρίου (Π) 15.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Άμιλλα Περιστερίου Αυγερινός-Κονταξάκης (Δραμεσιώτης)

Σοφία Μπεφόν 15.00 Π. Φάληρο-Δαναοί Άργους Νικόλιας-Ζαφείρη (Γιαλιάς)

Σπόρτιγκ 15.30 Σπόρτιγκ-Τερψιθέα Παλογέλης-Στραγαλινός (Ζαγκλής)

2ος Όμιλος

Σάββατο 23/12

Πυλαίας 12.30 Πυλαία-Πάνθηρες Καβάλας Δημούδης-Γκαντίδης Μιχ. (Πολυχρονίδης)

1ο – 2ο Λύκειο Πτολεμαϊδας 17.00 Απόλλων Πτ.-Πιερικός Αρχέλαος Τογανίδου-Τσαπόγα (Μπαταούλα)

Νεάπολης 13.00 Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ Γκαρτζονίκας-Γεωργουσόπουλος (Μανασής)

ΕΑΚ Βόλου 13.00 Ανόρθωση-Ιωάννινα ΣΚ Γιατρόπουλος-Λυτροσυγκούνης (Καρακώστας)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Παναθλητικός Καραβάς-Αβρονιδάκης (Παραλικίδης)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Πανσερραϊκός Σταμπουλής-Σιούλας (Μοσχοτόγλου)

Ρεπό: Αναγέννηση Ν.Ρ.

Related posts

ΑΓΣΙ WBC: Στη Σπάρτη αλλά και το μυαλό στην Κόρινθο

Κώστας Γεωργιάδης

Προτελευταία αγωνιστική για τις γυναίκες του IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Ροζ φύλλο για την παραμονή το IBC

Κώστας Γεωργιάδης