20.9 C
Ιωάννινα
27 Μαΐου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Νέο ντέρμπι για τα γεράκια του Βίκου για να συνεχίσουν την πτήση στην κορυφή

Ακόμη ένα ντέρμπι έχουν στο μενού τους οι Vikos Falcons.

Η ομάδα του Κώστα Δελέγκου, διανύει περίοδο φόρμας, και θέλει να έχει ανάλογη συνέχεια και στο ντέρμπι με τον Αίολο Αγυιάς.

Ο αγώνας θα φιλοξενηθεί στο Νέο Κλειστό, το Σάββατο στις 17:00.

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις

Συνεχίζεται σήμερα (17/2) το πρωτάθλημα της National League 1 με τη διεξαγωγή της 20ης αγωνιστικής στον 1ο και στον 3ο όμιλο και της 17ης στον 2ο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

1ος Όμιλος, 20η αγωνιστική

Σάββατο 17/2

Βαρδινογιάννειο 13.00 ΟΦΗ-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Κωνσταντινίδου-Φραγκούλη-Λαζόγκα (Μακρής)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Αναστασίου-Χρόνης-Γαραντζιώτης (Κουλούρης)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Παγκράτι Χρηστίδης Παύλ.-Βελέντζας-Σπυρλιδάκης (Μωϋσιάδης)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Έσπερος Καλλιθέας Μαρτινάκος-Καλογριάς-Καψιώχας (Ηπιώτης)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω- ΑΣΑ Αναγέννηση Κανελλόπουλος-Λάμπος-Παπαδόπουλος Νικ. (Φλώρος)

Κυριακή 18/2

Ζωγράφου 13.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ρίζος-Αγγελής-Μαρίγλη (Ζερβούδης)

Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Αιγάλεω 32 14-14 1409-1271 138

2) Πρωτέας Βούλας 32 14-4 1354-1140 214

3) ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Νάξου 31 13-5 1426-1273 153

4) ΑΟ Δάφνης 30 12-6 1374-1297 77

5) Πανελευσινιακός 28 10-8 1366-1322 44

6) ΑΟ Π. Φαλήρου 28 11-6 1244-1210 34

7) ΟΦΗ 27 10-7 1255-1227 28

8) Έσπερος Καλλιθέας 25 8-9 1352-1324 28

9) ΑΣΑ Αναγέννηση 25 8-9 1214-1324 -110

10) ΑΕ Νέας Κηφισιάς 23 6-11 1183-1224 -41

11) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 21 4-13 1195-1322 -127

12) ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 20 2-16 1295-1489 -194

13) ΑΟ Παγκρατίου 20 2-16 1208-1452 -244

*ΟΦΗ, ΑΣΑ Αναγέννηση, ΑΟ Π. Φαλήρου, Έσπερος Καλλιθέας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΑΕ Ν. Κηφισιάς έχουν κάνει το ρεπό τους.

2ος Όμιλος, 17η αγωνιστική

Σάββατο 17/2

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Αίολος Αγυιάς Μπακάλης-Βασιλόπουλος-Κούρογλου (Καραδήμας)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Πανελλήνιος Τσάνταλη-Δέλλας-Σιταρίδης (Νικολούλης)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Νήαρ Ηστ Γερακίνης-Αγραφιώτης Γρ.-Κάννης (Πλεξίδας)

Κατσιμήδειο 17.00 Τρίκαλα Basket-Εθνικός Λιβαδειάς Λόρτος-Σαρακενίδης-Ντόντης (Χλωρός Ν.)

Κυριακή 18/2

Π. Σαλπέας 13.00 Εθνικός Πειραιά- ΝΕΟ Ληξουρίου Νάστος-Ασλανίδης-Μπαβέλας (Δήμου)

Ρεπό: ΓΣ Σοφάδων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) Τρίκαλα Basket 25 11-3 1025-924 101

2) Βίκος Ιωαννίνων 25 10-5 1041-989 52

3) Νήαρ Ηστ 24 9-6 1067-1003 64

4) Αίολος Αγυιάς Πατρών 23 9-5 1053-983 70

5) ΓΣ Σοφάδων 23 8-7 1046-1024 22

6) Εθνικός Λειβαδιάς 22 8-6 966-922 44

7) ΝΕΟ Ληξουρίουω 22 8-6 1014-972 42

8) Εθνικός Πειραιά 21 7-7 976-1014 -38

9) Πανελλήνιος 19 5-9 1006-1053 -47

10) Νίκη Βόλου 18 3-12 1037-1113 -76

11) Πρωτέας Γρεβενών 15 1-13 912-1146 -234

* ΝΕΟ Ληξουρίου, Εθνικός Λειβαδιάς, Τρίκαλα Basket, Εθνικός Πειραιά και Πρωτέας Γρεβενών έχουν κάνει το ρεπό τους.
**Εκκρεμεί ο αγώνας Αίολος Αγυιάς-Πανελλήνιος.

3ος Όμιλος, 20η αγωνιστική

Σάββατο 17/2

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-Γέφυρα Αναστασιάδης Β.-Κώνης-Μιχέλη (Γεωργικόπουλος)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Φίλιππος Βέροιας Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Αθανασιάδης Αθ. (Γαϊτάνης)

2ο ΓΛ Κομοτηνής 17.00 ΓΑΣ Κομοτηνή- Μαχητές Πειραματικό Πεύκων Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Νικολαϊδης (Αποστολίδης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Αρετσού Καλαμαριάς-ΕΚ Καβάλας Χατζημπαλίδης-Μπουγλός Ι.-Καντζουρίδης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πανσερραϊκός Παζώλης-Πράττος-Λυγούρας (Πανταζής)

Μίμης Τσικίνας 17.00 ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης Ταρενίδης-Νέδογλου-Γιαννούλης (Αργυρού)

Ρεπό: Μακεδονικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1) ΧΑΝΘ 33 15-3 1391-1168 223

2) Φίλιππος Βέροιας 31 13-5 1326-1267 59

3) ΔΕΚΑ 30 12-6 1383-1275 108

4) Λεύκιππος Ξάνθης 28 11-6 1147-1075 72

5) ΓΑΣ Κομοτηνή 28 11-6 1152-1126 26

6) Ερμής Λαγκαδά 27 9-9 1257-1195 62

7) ΜΓΣ Γέφυρας 27 10-7 1160-1086 74

8) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 27 9-9 1302-1246 56

9) Πανσερραϊκός 25 8-9 1163-1143 20

10) Μακεδονικός 23 5-13 1129-1360 -231

11) ΕΚ Καβάλας 23 5-13 1189-1365 -176

12) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 21 4-13 1067-1227 -160

13) ΚΑΟ Δράμας 19 2-15 1120-1253 -133

* ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, Λεύκιππος Ξάνθης, ΓΑΣ Κομοτηνή, Πανσερραϊκός, ΜΓΣ Γέφυρας και ΚΑΟ Δράμας έχουν κάνει το ρεπό τους.

Related posts

Έδωσε μάχη αλλά υποβιβάστηκαν οι γυναίκες του IBC

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Η απονομή στον πρωταθλητή Βίκο Ιωαννίνων U23

Κώστας Γεωργιάδης

89 συλλήψεις στο Βερολίνο

Άκης Λιούτας