29.9 C
Ιωάννινα
2 Ιουλίου 2022
ΜΠΑΣΚΕΤ

Νίκη για τους έφηβους του Φαίακα

Ο Προμηθέας Πάτρας είναι η πρώτη χρονικά ομάδα που προκρίνεται στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων από τον Γ’ Όμιλο της Β’ Φάσης μετά και τους σημερινούς αγώνες.

Προμηθέας Πάτρας και Κάδμος Θηβών έγιναν οι πρώτες χρονικά ομάδες που πήραν την πρόκριση από τους αγώνες της Β’ Φάσης με το 3/3 στον Β’ Όμιλο. Στη λίστα προστέθηκαν το Ηράκλειο, οι Σέρρες και το Περιστέρι.

Στην τελική φάση τη θέση τους είχαν εξασφαλίσει ήδη ο Παναθηναϊκός (ΕΣΚΑ), ο Ολυμπιακός (ΕΣΚΑΝΑ) και η ΔΕΚΑ (ΕΚΑΣΘ). Η κλήρωση θα διεξαχθεί αύριο (18/4) στις 11.00 στα γραφεία της ΕΟΚ.

Ο Φαίακας Κέρκυρας, την τελευταία ημέρα των αγώνων, νίκησε τον Ήφαιστο Λήμνου.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλημάτος Εφήβων:

Α’ Όμιλος (Σέρρες, ΚΓ Κοιλάδας)

Άθλος Αλεξάνδρειας-Διόσκουροι Κοζάνης 48-77

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Κώνης

Δεκάλεπτα: 11-17, 18-40, 35-49, 48-77

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγελοστογιάννης 8(2),Μούτσα 15(1), Πολυμένης 9(2), Στυλίδης 4, Στακτάρης 8, Τακούτης 2, Αναστασόπουλος 2, Σαμαράς, Πουρλιοτόπουλος, Αγγέλης, Λαφαζανίδης

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Αγορίτσας 18(2), Βλάχος 1, Κωνσταντινίδης 4, Βελώνης 10, Τασόπουλος 6, Κοτζαϊτσης, Βατζήκας 12, Κοβλακάς 18(1), Βούρκας 2 Χαραλαμπίδης, Γλιάνας 6(1), Ραντσίδης

Σέρρες-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 64-50

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Κώνης

Δεκάλεπτα: 17-15, 30-28, 52-36, 64-50

ΑΕ Σέρρες (Κακιούζης): Σκάπης 2, Γρηγοριάδης 7(1), Γιαλαμάς, Θεοφανίδης 2, Κακλίδης 1, Θεοδοσιάδης 13(1), Φαρδέλας 6(2), Καπετάκης 21(2), Πεχλιβανίδης 2, Θεοδωρίδης 2, Λάτσιος 2, Χατζόπουλος 6

ΚΑΟΧ Ευρώπη’87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 6, Λάσκαρης 2,Προβατίδης 9, Μαυρίδης, Ραντονιτς 7, Μαντζίνος 2, Σακκοράφας 3, Πούλος, Σταμπουλής 2, Τύπος 8, Ελευθεριάδης 2, Νταρατάνας 9

Αποτελέσματα

1η αγωνιστική

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Άθλος Αλεξάνδρειας 62-57

Σέρρες-Διόσκουροι Κοζάνης 83-63

2η αγωνιστική

Διόσκουροι Κοζάνης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 64-65

Άθλος Αλεξάνδρειας-ΑΕ Σέρρες 57-75

3η αγωνιστική

Άθλος Αλεξάνδρειας-Διόσκουροι Κοζάνης 48-77

Σέρρες-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 64-50

Η βαθμολογία: 1.Σέρρες 6 (3-0), 2.ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 5 (2-1), 3.Διόσκουροι 4 (1-2), 4.Άθλος Αλεξάνδρειας 3 (0-3)

Β’ Όμιλος (Θήβα, ΚΓ Θήβας)

Φαίακας Κέρκυρας-Ήφαιστος Λήμνου 56-51

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Xρόνης

Δεκάλεπτα: 16-9, 25-28, 42-40, 56-51

Φαίακας Κέρκυρας (Δεσύλλας): Κακαρούγκας, Σέκας 25 (5), Γκέκος 19 (1), Λουκάς 2, Μοσχοβίτης, Κονοφάος 2, Στεμπάρι, Μουρμούρης 5, Λουκανάρης 2, Βλασερός 1, Λούβρος

Ήφαιστος Λήμνου (Παπαμακάριος): Μπερτζιλιάν, Χριστοφιδέλλης, Μαγνήσαλης, Φτωχογιάννης, Ζεάκης, Φράγκος 9 (3), Παπαδόπουλος 4, Μίτρε 4, Απότσος 8, Κρυσταλλάς, Μαυράκης 26 (1), Λόζος.

Κεραυνός-Κάδμος 49-71

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Χρόνης

Δεκάλεπτα: 11-17, 21-33, 38-52, 49-71

Kεραυνός Λάρισας (Πάκας): Πολιτόπουλος 4, Τζαλαβάρας 4 (1), Αντωνόπουλος 6, Δεμίρης 1, Πάσχος 11 (1), Νταμπούρας, Ευθυμίου, Γιάκουλας, 21 (1) Μηνάς, Δρυστέλλας, Πλιάτσικας, Μάννης 2.

Κάδμος Θηβών (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας, Θεοδώρου 13 (3), Αναστασίου Δ., Ευαγγελίου Γ. 2, Μπόγρης 17 (2), Ευαγγελίου Ευγ., 14 (2), Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 19 (1), Μελετίου 2, Μίχας, Μπότσης 4

Αποτελέσματα

1η αγωνιστική

Κεραυνός Λάρισας-Ήφαιστος Λήμνου 86-40

Κάδμος-Φαίακας Κέρκυρας 66-41

2η αγωνιστική

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΟ Ν. Κεραυνός 60-100

Ήφαιστος Λήμνου-Κάδμος 30-71

3η αγωνιστική

Φαίακας Κέρκυρας-Ήφαιστος Λήμνου 56-51

ΑΟ Ν. Κεραυνός-Κάδμος 49-71

Η βαθμολογία: 1.Κάδμος 6 (3-0), 2.Κεραυνός 5 (2-1), 3.Φαίακας 4 (1-2), 4.Ήφαιστος Λήμνου 3 (0-3)

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος, ΚΓ Κορίνθου)

Καλαμάτα 80-ΒΑΟΛ 75-58

Διαιτητές: Αδαμόπουλος Κ.-Τζιμινίδης

Δεκάλεπτα: 20-15, 19-12, 18-20, 18-11

Καλαμάτα 80 (Κορογώνας): Ταβουλαρέας, Χρονόπουλος 29, Χάιδος, Παυλόπουλος, Μαρκετάκης, Μαρλάντης, Μούργης 12, Χαντζής 6, Χειλάς, Παυλόπουλος 23, Δρούγας, Μήλας 5

ΒΑΟΛ Χίου (Χατζηλάμπρου): Κατολέων 3, Γκλώτσος, Σπαρτάλης 19, Αγγελής 2, Μηλιάδης 10, Γιαννούτσος, Χατζηλάμπρου 13, Αλούρδας, Στείρος 2, Γεόμελος 7, Σταματίου 2, Αντωνίου

ΚΑΟΚ Παλαίμων-Προμηθέας Π. 50-84

Διαιτητές: Αδαμόπουλος Κ.-Τζιμινίδης

Δεκάλεπτα: 21-18, 10-26, 10-20, 9-20

ΚΑΟΚ Παλαίμων (Βοϊδήλας): Λάσκος, Κούτρας, Σίμος 5, Γκιώνης 7, Σταματόπουλος, Στάμος 7, Τσώτος 2, Καραγεωργίου 15, Σέγγας 4, Μαλάκος 10, Γιαμπουράνης, Κουλουκάκης

Προμηθέας Π. (Μελίγδης): Βλάσσης 6, Πλώττας 17, Ευστρατιάδης 7, Ράγκος 8, Χρυσανθόπουλος 4, Σοϊλεμετζίδης 4, Γεωργίου 9, Κουρέπης, Βάλμπεργκ 20, Γρύλλης 2, Κανναβός, Καλλιακούδας 7

1η αγωνιστική

Καλαμάτα 80-Προμηθέας Π. 47-83

ΒΑΟΛ Χίου-ΚΑΟΚ Παλαίμων 65-58

2η αγωνιστική

ΚΑΟΚ Παλαίμων-Καλαμάτα 80 52-78

Προμηθέας Π.-ΒΑΟΛ 68-30

3η αγωνιστική

Καλαμάτα 80-ΒΑΟΛ 75-58

ΚΑΟΚ Παλαίμων-Προμηθέας Π. 50-84

Η βαθμολογία: 1.Προμηθέας 6 (3-0), 2.Καλαμάτα 80 5 (2-1), 3.ΒΑΟΛ 4 (1-2), 4.ΚΑΟΚ 3 (0-3)

Δ’ Όμιλος (Αθήνα. Μιχ. Μουρούτσος)

Αναγέννηση-Φανάρια Νάξου 57-61

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Σπυρλιδάκης

Δεκάλεπτα: 7-19, 23-16, 13-18, 14-8

Αναγέννηση (Μαραθοκαμπίτης): Σαπουνάς 3, Θεοδώρου, Μαραθοκαμπίτης 26, Παπαγεωργίου 12, Βαλαμώντης 4, Κούτζας, Κουκούλης 8, Γιαννάκης 2, Δημητράκος, Μαρίνης 2, Σκάλκος, Καραγεωργίου

Φανάρια Νάξου (Βερβαινιώτης): Χιλάι 13, Τριαντάφυλλος, Ροδέ, Λιανόπουλος 10, Γκιόργκα, Φραγκίσκος, Σεϊντίνι 21, Δοκλής 14, Μανδηλαράς, Κούρτης 3, Βερώνης

Ιάλυσος-Ηράκλειο 54-64

Διαιτητές: Καλογριάς-Παπαγεωργίου Δ.

Δεκάλεπτα: 9-16, 10-19, 10-11, 25-18

Ιάλυσος (Γρεμμενάς): Ντογκούς 5, Σαράντης, Τελώνης 21, Λιαμής, Συκόφυλλος 4, Βόνια 4, Πίτσης 3, Φυλτζανίδης 13, Ριζόπουλος, Τσακίρης 4, Μπόζιτς, Τσουβαλής

Ηράκλειο (Πετράκης): Βογιατζάκης 8, Αλατσάκης, Τσαγκαράκης, Μηλαθιανάκης, Μαρκάκης 4, Λαμπράκης 13, Κατσούρρι 7, Γενιτσαρίδης 14, Κανατάκης 8, Σαραντουλάκης, Κουγιουμούτζης 2, Μουτάφης 6

Αποτελέσματα

1η αγωνιστική

Ηράκλειο-Αναγέννηση 89-35

Ιάλυσος-Φανάρια Νάξου 66-55

2η αγωνιστική

Αναγέννηση-Ιάλυσος 46-55

Φανάρια Νάξου-Ηράκλειο 41-66

3η αγωνιστική

Αναγέννηση-Φανάρια Νάξου 57-61

Ιάλυσος-Ηράκλειο 54-64

Η βαθμολογία: 1.Ηράκλειο 6 (3-0), 2.Ιάλυσος 5 (2-1), 3.Φανάρια Νάξου 4 (1-2), 4.Αναγέννηση 3 (0-3)

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Κροίσος Πέρσης)

Περιστέρι-Άρης Θεσσαλονίκης 79-30

Διαιτητές: Κωστής-Λιαρομμάτης

Δεκάλεπτα: 21-6, 45-13, 62-23, 79-30

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Φύτρος 2, Μπιλάλης 9, Μπέμπελος, Ντίπτσης 11, Μανιάς 3, Μαραγκουδάκης 5, Βλαχογιάννης 6, Μπουντούρης 7, Καμπερίδης 5, Φίλιππας 9, Ζούγρης 6, Σταυρακόπουλος 17

Άρης (Στεφανάκης): Νάκος, Πιάρας, Τσαχτσίρας 9, Βασιλειάδης, Καζαμίας, Καραγιάννης 4, Δονάκης, Χαβαλές 10, Λαμπρόπουλος 3, Ζωίδης 2, Σιόγκας, Γεροκώστας 2

Αποτελέσματα

1η αγωνιστική

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 65-63

2η αγωνιστική

Άρης Θεσσαλονίκης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 59-56

3η αγωνιστική

Περιστέρι-Άρης 79-30

Η βαθμολογία: 1. Περιστέρι 3 (1-1), 2.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3 (1-1), 3. Άρης 3 (1-1)

Related posts

Πανελλήνιο Κορασίδων ΟΠΑΠ: Πρωταθλητής ο Παναθηναϊκός

Κώστας Γεωργιάδης

Δυναμική στήριξη από τους «Πελαργούς» στη νίκη της με την Μεγάλη Βρετανία

Κώστας Γεωργιάδης

Νέων Ανδρών: Αναχωρεί για την Ισπανία