15.9 C
Ιωάννινα
16 Απριλίου 2024
ΜΠΑΣΚΕΤ

Οι αναμετρήσεις των γιαννιώτικων ομάδων το Σαββατοκύριακο (2-3/3)

Οι ομάδες της πόλης, που αγωνίζονται στις εθνικές κατηγορίες, συνεχίζουν την παρουσία τους το Σαββατοκύριακο.

Διαιτητές – Κομισάριοι Εθνικών Πρωταθλημάτων (2-3/3)

Α1 Γυναικών (17η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

ΠΑΟΚ 13.00 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα Ξενικάκης-Ντούρας-Μπουγλός Π. (Παπαδόπουλος Ν.)

Κυριακή 3/3

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου Καλογριάς-Χριστοδουλάκης-Καψιώχας (Σταθούλης)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Β.-Νίκη Λευκάδας Μαρίγλη-Τσατταλιού-Τσικριτσάκη (Μωϋσιάδης)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Εύνικος Γαρινή-Λαζόγκα-Τσουρή (Ζερβούδης)

Δ. Καλτσάς 13.45 Αθηναϊκός-Ολυμπιακός Μαυρέλης-Δημουλάς-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Ηπιώτης)

Ρεπό: Ηρακλής

15η αγωνιστική

29/2

Π. Γιαννακόπουλος 18.30 Παναθηναϊκός-Αθηναϊκός Τζίμης-Πολάτογλου-Γεωργόπουλος (Ντίνος)

National League 1

1ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μπούκας-Αντωνιάδης-Βαγγάλης (Φλώρος)

Απ. Κόντος 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παγκράτι Κονταράτος-Ναστούλης-Ραπτογιάννης (Αλετράς)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Έσπερος Καλλιθέας Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Π.-Αναστασόπουλος Β. (Παπαφωτίου)

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας Τεφτίκης-Κανελλόπουλος-Ανδρεόπουλος (Ντίνος)

Κυριακή 3/3

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Στρέμπας-Παπαδόπουλος Χρ.-Δελαγραμμάτικας (Σκανδαλάκης)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Αναγέννηση Αγγελής-Λογοθέτης-Καραμπιτσάκος (Μοσκοβής)

2ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Νήαρ Ηστ Τσάνταλη-Αγραφιώτης Ι.-Σιταρίδης (Καραδήμας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Καντερές (Πλεξίδας)

Κατσιμήδειο 16.00 Τρίκαλα Basket-Σοφάδες Κοϊμτζόγλου-Ηλιόπουλος-Κώνης (Χλωρός Ν.)

Κυριακή 3/3

Διστόμου 13.00 Εθνικός Λιβαδειάς-ΝΕΟ Ληξουρίου Κούλης Χαρ.-Κούλης Κ.-Σκουλαρίκης (Χουγιάζος)

Ρεπό: Πανελλήνιος

3ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Γέφυρα Κατωτικίδης-Λυγούρας-Νέδογλου (Αποστολίδης)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Φίλιππος Βέροιας Παπαγεωργίου-Γεωργούλης-Γιαννούλης (Παπαδόπουλος Ι.)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Μαχητές Πειραματικού Ευφραιμίδης-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Μπακλατζής)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Πανσερραϊκός Δέλλας-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Β. (Γαϊτάνης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός Αγραφιώτης Γρ.-Σαρακενίδης-Κλεπουσνιώτου (Αργυρού)

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ_Λεύκιππος Ξάνθης Μαραμής-Χατζηχαρίσης-Γιατρόπουλος (Φωτιάδης)

Ρεπό: ΕΚ Καβάλας

National League 2

1ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Νέο Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-Αστέρας Τεμένης Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Νικολαϊδης (Μίγδος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Σαρακενίδης-Τσαρδούλιας Τ.-Κασούμης (Τζαμάκου)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης Ν. Κίου-Γαργαλιάνοι Τούσης-Κουλουμπαρίτσης-Πολάτογλου (Τοκατλίδης)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Παναχαϊκή Αγραφιώτης Γρ.-Αθανασιάδης Αθ.-Κουρόγλου (Καραδήμας)

Κάτω Αχαϊας 17.00 ΑΟ Αχαγιά 82-Ιόνιος Σιδερής-Μπον-Γερός (Κρεσταινίτης)

ΑΝΑΒ. Promitheas Park EA Προμηθέας 2014-ΑΓΣ Ιωαννίνων

6/3

Ιωαννίνων (Ν) 18.00 Ιωάννινα ΣΚ-ΕΑ Προμηθέας 2014 Κοϊμτζόγλου-Τοπαλίδης-Αναστασιάδης Γ. (Τζαμάκου)

2ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Αργοναύτης Τρ. Σπυρόπουλος Αντ.-Νικόλιας-Ζαφείρη (Σακελλάρη)

Υμηττού 17.00 Δούκας-Ίκαρος Καλλιθέας Κιουλάφας-Παπαγεωργίου Δημ.-Αλεξόπουλος Χρ. (Δήμου)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας Ραχιώτης-Τζαγκατζής-Αυγουστόγλου (Λημνιάτης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πέρα Γεωργόπουλος-Μπερέτσος-Χρήστου (Θωμάς)

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Πικέρμι Κουτσοδήμος-Τσακιράκη-Τσάλας (Ζαγκλής)

Ρεπό: ΚΑΠ

3ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Α΄Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-Νίκη Αμαρουσίου Βελέντζας-Καραπαπάς-Ρώτας (Γιαλιάς)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-ΚΟ Χολαργού Σπυρλιδάκης-Χρόνης-Μούστρης (Καφετζέλης)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Πεύκη Μακρόπουλος-Ελ Ανύ-Λιόνας (Μακρής)

Αγ. Αναργύρων 15.30 ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Δάφνη Δ. Σίμα-Τζιμινίδης-Αυγερινός (Κουτσομήτρος)

ΕΑΚ Χανίων 15.00 ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Αργυρούπολης Διαμαντής-Θεοδοσόπουλος-Αποστολόπουλος Χ. (Χριστινάκης)

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ένωση Ιλίου Χρηστίδης Η.-Αλεξόπουλος Π.-Παπαχρυσανθακόπουλος (Φαλούκας)

4ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-ΑΕ Λάρισας Ταρενίδης-Μπουγλός Π.-Αναστασιάδης Π. (Τέγα)

Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-Ολυμπιακός Βόλου Μαραμής-Μιχέλης-Λαμπρέλλης (Μπουργάνης)

Άργους Ορ. 17.00 Άργος Ορεστικό-Αλμυρός Σελεβός-Ντόντης-Καραβάς (Μπαταούλα)

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-ΚούΠα Κιλκίς Μπουγλός Ι.-Κάννης-Πάνος (Μοσχοτόγλου)

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αετοί Βέροιας Παζώλης-Κοντογιάννης-Δώνης (Γιαμούζης)

Ρεπό: Καστοριά

5ος Όμιλος (17η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Σιδηροκάστρου 17.00 Ρούπελ Σιδ.-Σταυρούπολη Παπαγεωργίου-Χατζηκώστας-Γκαντίδης Θ. (Δρακίογλου)

Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών-Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών Καντερές-Δημούδης-Μαρτυγάκης (Κωστίκας)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ασπίς Ξάνθης Λαδάς-Γκαρτζονίκας-Κοντοστάθης (Θωμόπουλος)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Αγ. Βαρβάρα Εκίζογλου-Νέδογλου-Τσαρδούλιας Χρ. (Γεωργικόπουλος)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λαγυνών-Ιωνικός Ιωνίας Παπαθανασίου-Κανελλίδης-Μιχέλη (Αναστασίου Αθ.)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Ναύαρχος Βότσης Λόρτος-Σιταρίδης-Αναστασιάδης Γ. (Τοζακίδης)

Α2 Γυναικών

1ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Γλυφάδας «Μ. Λιούγκας» 18.30 Τερψιθέα-Πορφύρας Οικονόμου-Κολίλας (Φιλίππου Χρ.)

Σπόρτιγκ 14.00 Σπόρτιγκ-ΚΑΟ Μελισσίων Παπανικολάου Ιωάν-Αρτελάρης (Ζώης)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Βαλουξής-Κατσέλη (Γκόγκας)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Προμηθέας Π. Χαϊνά-Καλαβρός (Νικολοπούλου)

Ζ. Αλεξάνδρου 16.45 Ιωνικός ΝΦ-Αγ. Παρασκευή Μπακετέα-Πετράκης Ιωάν. (Κυριόγλου)

Γ. Στεφανόπουλος 15.00 Άμιλλα Περιστερίου-Αμύντας Κουτίβης-Δόβας (Δραμεσιώτης)

Άργους 17.00 Δαναοί Άργους-ΑΕΚ Περιστερίου Λάμπος-Πλέγας (Λευθεριώτης)

2ος Όμιλος (18η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Κοιλάδας 13.00 Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας Θεοδωρίδης-Γκαντίδης Μ. (Δημάδης)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Πιερικός Αρχέλαος Καρυπίδης-Σιούλας (Παραδάς)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Αναγέννηση Ν. Ρ. Αναστασιάδης Γ.-Τογανίδου (Πολυχρονίδης)

ΕΑΚ Βόλου 13.00 Ανόρθωση Βόλου-Απόλλων Πτ. Γιατρόπουλος-Λυτροσυγκούνης (Γκουντέλιας)

Επταπυργίου 13.45 Παναθλητικός-ΜΕΝΤ Σμπρίνης-Τσαπόγα (Παραλικίδης)

Ρεπό: Ιωάννινα ΣΚ-ΑΕ Πυλαίας

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών

Α’ Όμιλος (4η αγωνιστική)

Κυριακή 3/3

Σπάρτης 15.00 Σπαρτιατικός-Απόλλων Χαλκίδας Μπαβέλας-Γκαραβέλος (Ηλιόπουλος)

Κρυά Ιτέων 17.00 ΚΑΟ Νέοι Έσπερος-ΑΓΣ Ιωαννίνων Στραγαλινός-Αντωνέλου (Σπυρόπουλος)

Β’ Όμιλος (3η αγωνιστική)

Ι. Σκαρκάλας 16.00 Ηρακλής Κοζάνης-ΚούΠα Κιλκίς Θώμος-Πλιάκος (Πλεξίδας)

2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 15.00 Κομοτηνή-Ολυμπιακός Βόλου Κλεπουσνιώτου-Αβρονιδάκης (Σαλικίδης)

Related posts

National League 1: Το πρόγραμμα της Γ΄ φάσης των Play Off

Κώστας Γεωργιάδης

Το καλάθι του Τσιγγενόπουλου που έφερε το break του IBC (video)

Κώστας Γεωργιάδης

Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ: Νέο βήμα ανόδου για τους Νέους Βίκου Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης