25.9 C
Ιωάννινα
25 Ιουνίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Οι κληρώσεις Μίνι Κορασίδων, Μίνι Παίδων και Β’ Ανδρών

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ, διαδικτυακά, οι κληρώσεις της Τελικής Φάσης πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Κορασίδων (Κ13), της Γ’ Φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων (Κ13) και της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Αναλυτικότερα:

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, 30/6-3/7 ΑΘΗΝΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος, Ολυμπιακός Αλίμου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός

Γ’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ, 15-17/7

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Υδραϊκός, Ολυμπιακός, ΑΟ Καστέλας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΑΟ Κέρκυρας, Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Στην Τελική Φάση (21-23/7) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10)

Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΑΝΔΡΩΝ, 1-3/7

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (9-10/7): ΝΟ Καλαμακίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Άρης Νίκαιας, Πύρρος Ιωαννίνων

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΣ Φοίβος

ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, Μίλων, ΝΟ Ναυπλίου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Ρεθύμνου

Οι 2 πρώτοι κάθε Ομίλου (σύνολο 8) σχηματίζουν τους 2 Ομίλους Ανόδου (14-16/7) και οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) τον Όμιλο Καθόδου (14-16/7), από τον οποίο η τελευταία ομάδα της κατάταξης υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική Κατηγορία.

Στην Α2 Εθνική ανεβαίνουν οι 2 πρώτες ομάδες από την διαδικασία των Ομίλων Ανόδου.

Related posts

«Αφήνουμε οριστικά πίσω τις παθογένειες του παρελθόντος»

Κώστας Γεωργιάδης

Πανελλήνιο Α-Γ: Live Streaming το πρωινό πρόγραμμα της 1ης ημέρας

Κώστας Γεωργιάδης

Τρία χρυσά ένα ασημένιο και δύο χάλκινα την τρίτη μέρα των αγώνων

Κώστας Γεωργιάδης