20.9 C
Ιωάννινα
24 Σεπτεμβρίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Οι μεταβολές στον πίνακα αξιολόγησης παγκορασίδων

tournoua kozanis3

Λιγοστές μεταβολές στις κορυφαίες 5άδες περιλαμβάνουν οι νέοι πίνακες αξιολόγησης της Ελληνικής Φίλαθλης Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Οι πίνακες είναι για τον μήνα Αύγουστο, εκδόθηκαν ενόψει και των καμπ προετοιμασίας, που έχουν προκηρυχθεί από την ομοσπονδία για τις νεαρές ηλικίες σε Λουτράκι, Καβάλα και Πάτρα και λαμβάνουν υπόψη τα αποτελέσματα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων-νεανίδων της Θεσσαλονίκης.

Να σημειωθεί ότι τα μπόνους υπολογίζονται στο τέλος της περιόδου 2020-2021, δηλαδή μετά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών – γυναικών, το οποίο θα γράψει το φινάλε στις 11 και 12 Σεπτεμβρίου (σ.σ. η διοργάνωση προκηρύχθηκε μέσα στην εβδομάδα και όλες οι πληροφορίες υπάρχουν στο σάιτ της ΕΦΟΕπΑ). Το καινούργιο πρόσωπο στην κορυφή του ελληνικού ranking list είναι η σημερινή πρωταθλήτρια Ελλάδας σε διπλό και ομαδικό παγκορασίδων Βασιλική Μπουλά. Η 12χρονη αθλήτρια από τη Χίο ανέβηκε δύο θέσεις στις παγκορασίδες και πήρε την 1η θέση από τη Γεωργία Σπανού.

Από την πρώτη 5άδα βγήκαν ο Γιάννης Μπόσκοβιτς (Ο.Ε.Α. Ρεθύμνου) στους Νέους άνδρες, που πήγε στο νούμερο 6 (από 5) και ο Σωτήρης Μούσιας (Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας) στους παίδες, ο οποίος υποχώρησε στο 7 (από 5).

Όπως κάθε μήνα καταγράφηκαν και αξιοσημείωτες αλλαγές στις πρώτες 15 θέσεις. Στους Νέους άνδρες ο Σωκράτης Γιαννούτσος μπήκε στη 10άδα (στο 10 από 14), όπως και η Μαρία Δημητρίου (από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης) στις Νέες γυναίκες (στο 10 από 13). Στους παίδες ο Γιώργος Κάλλιας (επίσης από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης) ανέβηκε στο νούμερο 11 (από 17) στις κορασίδες η Βασιλική Μπουλά στο 10 (από 15) και η Αλεξία Μάλο από τις Σάρισες Φλώρινας στο 13 (από 18).

Οι πρώτες 5άδες στους νέους πίνακες αξιολόγησης (με τις θέσεις των αθλητών τον Ιούλιο) είναι οι ακόλουθες:

ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Κωνσταντίνος Αγγελάκης (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. («) Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

3. («) Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. («) Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. («) Δημήτρης Παπαδημητρίου (Α.Ο. Ταταύλα)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Γεωργία Ζαβιτσάνου (Α.Ε.Κ.)

2. («) Χριστίνα Φίλη (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

3. («) Κατερίνα Τόλιου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

4. («) Κωνσταντίνα Παρίδη (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

5. («) Ελισάβετ Τέρπου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ:

1. («) Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

2. («) Γεράσιμος Πετρής (Α.Ο. Ταταύλα)

3. («) Ιάσονας Κορδούτης (Ο.Α. Χανίων)

4. (8.) Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

5. (4.) Γεράσιμος Χατζηλυγερούδης (Α.Ο. Ταταύλα)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ:

1. («) Ελισάβετ Τέρπου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

2. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

3. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

4. («) Ιωάννα Γερασιμάτου (Παναθηναϊκός Α.Ο.)

5. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

ΝΕΟΙ:

1. («) Αλέξανδρος Μαδέσης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

2. («) Κίμωνας Μήτκας (Α.Σ. Φάρος Αλεξανδρούπολης)

3. (4.) Σωκράτης Γιαννούτσος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

4. (3.) Ιάκωβος Αϊβατίδης (Π.Κ.Δ. Ταύρου)

5. («) Ευστάθιος Μανωλόπουλος (Α.Σ. Το Γυμνάσιο)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ:

1. («) Μαλαματένια Παπαδημητρίου (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

2. («) Χρυσή Φωτιάδου (Σάρισες Φλώρινας)

3. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

4. («) Στέλλα Τζαρίδου (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

5. («) Ντανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (Α.Ο. Άρης 2006)

ΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Αλέξανδρος Αλεξόπουλος (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

2. («) Ανδρέας Καραμπελιάς (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

3. («) Κωνσταντίνος Μηλικούδης (Φιλία Ορεστιάδας)

4. («) Ηρακλής Κερασίδης (Δ.Α.Ο. Ταύρου)

5. (6.) Γιάννης Μαλαμούδης (Άτλαντας Αγίας Βαρβάρας)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. («) Λεμονιά Γκαϊντατζή (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

2. («) Στέλλα Τζαρίδου (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

3. («) Ευαγγελία Μεραμβελλιωτάκη (Γ.Α.Ο. Πειραιά)

4. («) Δέσποινα Άμπα (Σάρισες Φλώρινας)

5. («) Φωτεινή Δημητριάδη (Δύναμη Α.Σ. Λάρισας)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ:

1. («) Γιάννης Κιοσελόγλου (Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου)

2. («) Χρυσοβαλάντης Σαμπαλής (Α.Σ.Ε.Α. Σάρισες Φλώρινας)

3. («) Κωνσταντίνος Αλεξούδης (Γ.Σ. Φιλία Ορεστιάδας)

4. («) Κώστας Φάκαρος (Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου)

5. («) Γιώργος Σασσάνης (Ρουφ 80)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

1. (3.) Βασιλική Μπουλά (Πανιώνιος Α.Ο. Χίου)

2. (1.) Γεωργία Σπανού (Σάρισες Φλώρινας)

3. (2.) Άντζελα Νουρέ (Πανιώνιος Α.Ο. Χίου)

4. («) Στυλιανή Μαυρομματάκη (Ο.Α. Χανίων)

5. («) Χριστίνα Τζενίδη (Χ.Α.Ν. Θεσσαλονίκης)

 

Related posts

Την 1η Οκτωβρίου η έναρξη της μεταγραφικής περιόδου

Κώστας Γεωργιάδης

Νέα εποχή για τον Υψηλό Αθλητισμό

Κώστας Γεωργιάδης

Προκήρυξη Ε3 39ης εβδομάδας 2021

Κώστας Γεωργιάδης