23.4 C
Ιωάννινα
20 Ιουνίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Οι συμμετοχές στους Πανελλήνιους Συνθέτων στη Νάξο

stivos1

Στο Δημοτικό Στάδιο Νάξου το Σάββατο 22 και την Κυριακή 23 Μαΐου θα διεξαχθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα συνθέτων αγωνισμάτων Α/Γ το οποίο συμπεριλαμβάνεται στα αγωνίσματα του πρωταθλήματος ανοιχτού στίβου της κατηγορίας για το 2021 και επίσης αποτελεί κριτήριο πρόκρισης για Διεθνείς Διοργανώσεις.

Στα Σύνθετα Αγωνίσματα (δέκαθλοα ανδρών και έπταθλο γυναικών) δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές – τριές που έχουν γεννηθεί το 2003 και οι μεγαλύτεροι – μεγαλύτερες.

Υγειονομικά Πρωτόκολλα
Όλοι οι εμπλεκόμενοι με τη διοργάνωση θα πρέπει να τηρούν τα Υγειονομικά Πρωτόκολλα του Ε.Ο.Δ.Υ. και τα αντίστοιχα Υγειονομικά Πρωτοκόλλα διεξαγωγής αγώνων που ισχύουν για τον ανοικτό στίβο και έχουν εγκριθεί από την Υγειονομική Επιστημονική Επιτροπή της ΓΓΑ, με τις οποιεσδήποτε τροποποιήσεις που θα ισχύουν μέχρι την ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων και αφορούν την πρόληψη της μετάδοσης της COVID – 19.

Οι συμμετοχές

Μετά τη λήξη των δηλώσεων συμμετοχής στο πρωτάθλημ ακαι την επεξεργασία από την οργανωτική επιτροπή, οι αθλήτριες και οι αθλητές που θα πάρουν μέρος είναι οι παρακάτω:

 

 

ΕΠΤΑΘΛΟ (ΓΥΝ.ΟΡΓ)
Α/Α Επώνυμο Όνομα Ετος Γεν. Αρ. Μητρώου Σύλλογος
1 ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1985 216599 ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
2 ΤΖΙΚΑΝΟΥΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 1992 281205 ΑΣ ΣΕΡΒΙΩΝ ΤΙΤΑΝ
3 ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ 1998 312731 ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
4 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ 2000 322139 ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
5 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 2001 333825 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ
6 ΚΟΥΡΕΤΣΗ ΕΥΔΟΞΙΑ 2001 332166 ΑΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ
7 ΤΣΑΒΑ ΙΩΑΝΝΑ 1999 329387 ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
8 ΚΥΔΩΝΙΑΤΗ ΜΑΡΙΑ 1997 308798 ΑΟ ΠΕΛΩΨ
9 ΤΣΟΓΚΑ ΕΛΕΟΝΩΡΑ 2003 376852 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
10 ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2002 339135 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
ΔΕΚΑΘΛΟ (ΑΝΔΡ.ΟΡΓ)
Α/Α Επώνυμο Όνομα Ετος Γεν. Αρ. Μητρώου Σύλλογος
1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ ΑΡΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1998 308047 ΓΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ
2 ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1993 270951 ΑΣΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
3 ΠΗΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1995 287815 ΓΣ ΒΟΛΟΥ
4 ΛΟΓΔΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1998 308590 ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
5 ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2002 341154 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ
6 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1980 227279 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
7 ΜΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1995 299803 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
8 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 2002 354185 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

Το ωρολόγιο πρόγραμμα

Α΄ ΗΜΕΡΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΜΑΪΟΥ 2021
Πρωινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
09.30 100μ. Δεκάθλου Ανδρών
09.50 100μ. με εμπόδια Επτάθλου Γυναικών
10:00 Μήκος Δεκάθλου Ανδρών 2 σκάμματα
10.30 Ύψος Επτάθλου Γυναικών 2 στρώματα
11.45 Σφαιροβολία Δεκάθλου Ανδρών 2 βαλβίδες
Απογευματινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
17:00 Ύψος Δεκάθλου Ανδρών 2 στρώματα
18:00 Σφαιροβολία Επτάθλου Γυναικών
19:30 200μ. Επτάθλου Γυναικών
19:40 400μ. Δεκάθλου Ανδρών
Β΄ ΗΜΕΡΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ 23 ΜΑΪΟΥ 2021
Πρωινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
09.30 110μ. με εμπόδια Δεκάθλου Ανδρών
09.50 Μήκος Επτάθλου Γυναικών
10.15 Δισκοβολία Δεκάθλου Ανδρών
11.30 Επί Κοντώ Δεκάθλου Ανδρών 2 στρώματα
Απογευματινή Περίοδος
Ώρα έναρξης Αγώνισμα Παρατηρήσεις
17:00 Ακοντισμός Επτάθλου Γυναικών
18:50 Ακοντισμός Δεκάθλου Ανδρών
19:15 800μ. Επτάθλου Γυναικών
20:00 1.500μ. Δεκάθλου Ανδρών

 

Related posts

Ευρωπαϊκό Ομάδων: Τεντόγλου “φωτιά” και συνολικά καλές παρουσίες από τα μέλη της ελληνικής αποστολής

Κώστας Γεωργιάδης

Οι πρωταθλητές της 1ης ημέρας

Κώστας Γεωργιάδης

Ο Δ.Α.Ο. Ταύρου στους παίδες και η Δύναμη Α.Σ. Λάρισας στις κορασίδες τους πανελλήνιους τίτλους στο ομαδικό

Κώστας Γεωργιάδης