1.9 C
Ιωάννινα
19 Ιανουαρίου 2022
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Οι 37 από τις 41 ομάδες που εξασφάλισαν πρόκριση για τη Β’ φάση

waterpolo

Με την ολοκλήρωση των αγώνων στους δέκα από τους 11 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Κ15), την Κυριακή (12/12) αναδείχθηκαν οι 37 ομάδες (από τις 41 συνολικά) που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (14-16/1/2022).
Οι υπόλοιπες τέσσερις, που θα συμπληρώσουν το παζλ των προκρίσεων, θα προκύψουν από τη διεξαγωγή των αγώνων του Ομίλου Πάτρας το τριήμερο 17-19/12. Θυμίζουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση δεν προκρίνονται μόνο οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία θέση στους Ομίλους τους.

Αναλυτικά οι τελικές βαθμολογίες στους δέκα Ομίλους, με τις προκρίσεις (μόνο οι ομάδες που είναι κάτω από τη γραμμή, τελευταίες, δεν προκρίνονται):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Αλίμου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

4. Υδραϊκός 3

…………………………

5. ΑΟ Καστέλλας 0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Ν. Σμύρνης):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ηλυσιακός 9

3. ΝΟ Καλαμακίου 6

4. Απόλλων Σμύρνης 3

………………………………

5. Τρίτων Αμασρουσίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Η Βαθμολογία:

1. Παλαιό Φάληρο 9 (3 αγ.)

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6 (3 αγ.)

3. Μίλων 6 (3 αγ.)

4. Άρης Νίκαιας 3 (4 αγ.)

……………………………………

5. ΑΕΚ 0 (3 αγ.)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Εθνικός Πειραιά 10

2. Ολυμπιακός 10

3. Πανιώνιος 6

4. ΑΟ Πετρούπολης 3

…………………………….

5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Περιστερίου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΣΚ Ροή 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Ιωνικός 1

…………………………..

4. Διώνη 1

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Ιωνικό Χίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕΒ 9-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 13-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6

3. ΝΟ Χίου 3

…………………………

4. ΠΕΚΕΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. Πανσερραϊκός 5

3. ΧΑΝΘ 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

…………………………

5. ΚΕ Κοζάνης –

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 12

2. ΟΦΘ 9

3. ΟΘΑ Καβάλας 6

4. ΠΑΣ Φοίβος 3

………………………….

5. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 6

2. ΟΥΚ Βόλου 3

3. ΟΕΑΝΑΒ 0

……………………

4. Νηρέας Λαμίας –

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΟΦΗ 9

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. Ακαδημία Ηρακλείου 3

…………………………………….

5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

Οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων (Κ15) θα διεξαχθούν 14-16/1/2022.

Related posts

«Περισσότερο έτοιμη η Κροατία»

Κώστας Γεωργιάδης

Προκήρυξη αγώνων Slope Style στο Ανήλιο

Κώστας Γεωργιάδης

Αλπικά: Προκήρυξη Κυπέλλου Π-Κ

Κώστας Γεωργιάδης