19.9 C
Ιωάννινα
15 Απριλίου 2024
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ολοκλήρωσαν την παρουσία τους οι παίδες του Πύρρου – Η σκυτάλη στους έφηβους

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του 9ου Ομίλου για την Α’ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Παίδων(Κ15) που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο της Λιμνοπούλας στον οποίο συμμετείχε και ο Πύρρος Ιωαννίνων.

Ο σύλλογος έδωσε ραντεβού στις 3 Φεβρουαρίου για τους αγώνες εφήβων (Κ-17) οι οποίοι θα πραγματοποιηθούν και πάλι στην πόλη μας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι Τελικές Βαθμολογίες των Ομίλων, που δείχνουν και τις ομάδες που παίρνουν την πρόκριση:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 8-19, ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης 23-5, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Χίου 9-21, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

2. Παναθηναϊκός 9

3. ΝΟ Χίου 6

4. Απόλλων Σμύρνης 3

…………………………….

5. ΑΟ Πετρούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Καστέλλας 13-6, Ιωνικός – Άλιμος ΝΑΣ 20-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-19, ΑΟ Καστέλλας – Ιωνικός 3-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ιωνικός 9

3. ΑΟ Καστέλλας 6

4. Άλιμος ΝΑΣ 3

………………………

5. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Π. Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Εθνικός Παιραιά 12-6, Υδραϊκός – ΓΣ Ηλιούπολης 12-6, ΣΚ Ροή – Παλαιό Φάληρο 9-9, Εθνικός Πειραιά – Υδραϊκός 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Υδραϊκός 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. ΣΚ Ροή 7

4. Παλαιό Φάληρο 4

………………………..

5. Εθνικός Πειραιά 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα, Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 16-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΕΚ 8-6, Ηλυσιακός – ΓΣ Περιστερίου 6-14, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 6-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Περιστερίου 12

2. Ηλυσιακός 7

3. Μίλων 5

4. Νηρέας Γέρακα 4

…………………………

5. ΑΕΚ 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 21-3, Πανιώνιος – Άρης Νίκαιας 28-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 2-14, Τρίτων Αμαρουσίου – Πανιώνιος 0-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 6

4. Τρίτων Αμαρουσίου 3

……………………………..

5. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 19-5, Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-6, ΟΦΗ – – ΝΟ Χανίων 6-19, ΝΟ Ρεθύμνου – Ακαδημία Ηρακλείου 5-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. Ακαδημία Ηρακλείου 9

3. ΟΦΗ 6

4. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………

5. ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

Διώνη – ΝΕ Λαμίας 20-9, ΝΟ Χαλκίδας – Νηρέας Λαμίας 14-10, ΑΕ Κερατσινίου – Αναγέννηση Λαμίας 14-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 11-18, Νηρέας Λαμίας – ΑΕ Κερατσινίου 6-10, Αναγέννηση Λαμίας – Διώνη 8-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χαλκίδας 15

2. Διώνη 12

3. ΑΕ Κερατσινίου 9

4. Νηρέας Λαμίας 6

5. ΝΕ Λαμίας 3

………………………..

6. Αναγέννηση Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας):

Ποσειδών Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 27-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Λάρισας 9

2. ΟΥΚ Βόλου 6

3. Νίκη Βόλου 3

…………………..

4. Ποσειδών Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΚΕ Κοζάνης 18-2, Πύρρος Ιωαννίνων – Ποσειδών Ληξουρίου 8-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

2. Ποσειδών Ληξουρίου 6

3. ΚΕ Κοζάνης 3

……………………….

4. Πύρρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 7-23, ΝΟ Πατρών – Άργης Καλαμάτας 15-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 13-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Ναυπλίου 6

4. ΝΟ Καλαμάτας 3

…………………………

5. Άργης Καλαμάτας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Άρης Θεσσαλονίκης – Πανσερραϊκός 27-2, ΟΦΘ – Νέος Ηρακλής 9-12, Νέος Ηρακλής – Πανσερραϊκός 16-6, ΟΦΘ – Άρης Θεσσαλονίκης 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης Θεσσαλονίκης 9

2. Νέος Ηρακλής 6

3. ΟΦΘ 3

……………………………..

4. Πανσερραϊκός -1

Σ.Σ. Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – ΝΟ Αλεξανδρούπολης 26-4, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-7, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΟ Αλεξανδρούπολης 10-8, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 5-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6

3. ΠΑΣ Φοίβος 3

……………………….

ΝΟ Αλεξανδρούπολης 0

Related posts

Εντυπωσιακή η 2η Ανάβαση Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης

Σε Παγκόσμιο ξιφασκίας αθλήτρια του ΠΑΣ Γιάννινα

Κώστας Γεωργιάδης

Ο Ν.Ο.Ι. παρέλαβε τα κύπελλα του Πρωταθλητή και Πολυνίκη Ελλάδος

Κώστας Γεωργιάδης