5.9 C
Ιωάννινα
5 Δεκεμβρίου 2021
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ο ΑΣ Περιστερίου πρώτευσε στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων/κορασίδων

LOGO ELOT

Ένα ασημένιο μετάλλιο έκρινε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ταεκβοντό παίδων και κορασίδων που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου, στην Χαλκίδα.

Ο ΑΣ Περιστερίου με δύο πρώτες θέσεις και μια δεύτερη, κατέκτησε τον τίτλο της διοργάνωσης, την ίδια στιγμή που ο Αίαντας Αγ. Δημητρίου με δύο χρυσά και πέντε χάλκινα κατέλαβε την 2η θέση. Την 3η θέση «μοιράστηκαν» Αθλητικό Κέντρο Ευκαρπίας Άθλησης και Άτλαντας Προσοτσάνης Δράμας.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία (δείτε τους νικητές/νικήτριες της 3ης ημέρας):

ΠΑΙΔΕΣ

-33 κιλά: 1. Κωνσταντίνος Τσαγκούρνος (ΑΣ Περιστερίου), 2. Ευάγγελος Πάντος (Jeon Sa Ιωαννίνων), 3. Άγγελος Ντρουβάς (Jeon Sa Ιωαννίνων), Αθανάσιος Τσιτάκης (Άτλαντας Προσοτσάνης Δράμας)

-37 κιλά: 1. Στέργιος Σοφόπουλος (Πήγασος Αναλήψεως), 2. Ευάγγελος Τεκέδης (Φίλιππος Γιαννιτσών), 3. Γεώργιος Μιχαλόπουλος (Φίλιππος Αλεξάνδρειας), Στέφανος Λουκάρης (ΑΣΓ Φερών Έβρου)

-41 κιλά: 1. Χρήστος Μπακαλέξης (ΑΣ Περιστερίου), 2. Αριστείδης Ψάρρος (Θεαγένης Καλλιθέας), 3. Δημήτρης Φωτιάδης (Φωτιά), Ιωάννης Αλεξανδρίδης (ΑΣ Μακεδόνες)

-45 κιλά: 1. Αθανάσιος Πουρνάρκας (Άτλαντας Προσοτσάνης Δράμας), 2. Σπυρίδων Μιχαήλ Δερμάνης (Άτρωτος Καματερού), 3. Δημήτριος Παπαδόπουλος (Φίλιππος Γιαννιτσών), Νικόλαος Τρικατζής (ΑΣ Κορινθίας)

-49 κιλά: 1. Αστέριος Φουρκιώτης (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 2. Μάριος Λεωνίδας Παπαϊωάννου (ΑΣ Περιστερίου), 3. Χρήστος Κολιγλιάτης (Σύλλογος Ολυμπιακών Αθλημάτων Άργους), Στυλιανός Ρουντάρης (Ανατολικός Πυλαίας)

-53 κιλά: 1. Κωνσταντίνος Τσέλιος (Άτλαντας Προσοτσάνης Δράμας), 2. Απόστολος Κατσαρέλης (Ορέστης Βασίλης Ξάνθης 2004), 3. Θεμιστοκλής Μπαλέρας (Αίαντας Ασυρμάτου), Χρυσοβαλάντης Καραμήτρος (ΣΟΑΤ Τρικάλων)

-57 κιλά: 1. Ιωάννης Χρήστος Γκολέμης (Δύναμη Κορυδαλλού), 2. Αθανάσιος Δημητρακόπουλος (Αττική Δύναμη), 3. Θωμάς Δημάκης (Εθνικός 2005), Κωνσταντίνος Αρμακόλας (ΑΣ Μαίανδρος)

-61 κιλά: 1. Χρήστος Γουδής (Keumgang), 2. Βασίλειος Ζήσης (ΑΣ Ενδελέχεια), 3. Γεώργιος Νάζαρης (Αθλοφόρος Θεσσαλονίκης), Φοίβος Κισκυράς (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

-65 κιλά: 1. Δημήτρης Τουτουρτσίδης (Ορφέας Αλεξανδρούπολης), 2. Σπυρίδων Σκαφίδας (Αχιλλέας Αιγάλεω), 3. Ευστράτιος Τσαλίκης (ΑΣ Αθλητής), Αλεσάντρο Ρούκι (ΣΟΑΤ Τρικάλων)

+65 κιλά: 1. Φώτης Μπαϊραμίδης (Θεαγένης Καλλιθέας), 2. Αναστάσιος Τσιώτας (Φθιωτικό Αδάμαστο Πνεύμα), 3. Αλεξάνδρου Μιχαήλ Βίντιλα (Αιθέρας Θεσσαλονίκης), Δρόσος Τσιρούδης (ΑΚ Ορεστιάδας)

 

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

-33 κιλά: 1. Δωροθέα Πρέζα (Νίκη Παιανίας Γλυκών Νερών), 2. Ελένη Ψαρόγιαννη (Νικόμαχος Βόλου), 3. Άννα Αικατερίνη Ρακοβολιού (ΑΣ Μίνωας)

-37 κιλά: 1. Βασιλική Παπαδοπούλου (Αχιλλέας Αιγάλεω), 2. Δέσποινα Ναλμπάντη (Αθλητικός Κόσμος Καλαμαριάς), 3. Βασιλική Αδαμοπούλου (ΑΣ Αντίμαχος), Χριστίνα Τσετσιλά (ΑΣ Αμπελώνος ΕυΖην)

-41 κιλά: 1. Μελίνα Γεωργίου (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), 2. Μαγδαληνή Φαρδέλα (Πήγασος Αναλήψεως), 3. Μαρία Ζηνέλη (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), Όλγα Δεσύλλα (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

-44 κιλά: 1. Χριστίνα Γεωργία Αϊδονίδου (Ηρακλής Άνω Τούμπας), 2. Αθηνά Χριστίνα Βούρκου (Αχιλλέας Αιγάλεω), 3. Εριέτα Μπέρμπερη (Θεαγένης Καλλιθέας), Μαρία Χρυσούλα Αϊδονίδου (Ηρακλής Άνω Τούμπας)

-47 κιλά: 1. Βασιλική Κλήμη (Δίας Ιωαννίνων), 2. Λεμονιά Μαρία Σπανού (Πήγασος Αναλήψεως), 3. Μαρία Κανελλάκη (ΑΣ Αθλητής), Αναστασία Ταβλαρίδου (Αίαντας Αγ. Δημητρίου)

-51 κιλά: 1. Δέσποινα Τσετσιλά (Αμπελώνος ΕυΖην), 2. Στεφανία Ίζντρα (Πολυδάμας Τριανδρίας), 3. Αγγελική Γεωργίου (Αίαντας Αγ. Δημητρίου), Μαγδαληνή Κλακάλα (Αθλητικό Κέντρο Ευκαρπίας Άθλησης)

-55 κιλά: 1. Μαρία Ευαγγελία Πειμανίδου (Αθλητικό Κέντρο Ευκαρπίας Άθλησης), 2. Παναγιώτα Μαυριάκα (Κένταυρος Αστακού), 3. Βάγια Αδαμοπούλου (Αττική Δύναμη), Μαριάνθη Ράρα (Φθιωτικό Αδάμαστο Πνεύμα)

-59 κιλά: 1. Κυριακή Μιχαλοπούλου (Αθλητικό Κέντρο Ευκαρπίας Άθλησης), 2. Κωνσταντίνα Χαρόβα (ΑΣ Λάρισας), 3. Σοφία Γκοτσοπούλου (ΑΣ Μαίανδρος), Βασιλεία Κίτσιου (WTF Ιωαννίνων)

+59 κιλά: 1. Αλεξάνδρα Βλασοπούλου (Άτρωτος Καματερού), 2. Θεοδώρα Τρισευγένη Παναγοπούλου (Δύναμη Πατρών), 3. Μαρία Παντέλη (Ερμούπολη Σύρου), Ιωάννα Αντωνάτου (Θεαγένης Καλλιθέας)

Related posts

Αγώνες του χειμερινού κύκλου σε Καβάλα και Πτολεμαΐδα

Κώστας Γεωργιάδης

Οι νεαροί διαθλητές Κώτσαλου, Γάστης και Μέτσιος, σε διεθνή προετοιμασία της IBU, στο Μαρτέλο της Ιταλίας

Κώστας Γεωργιάδης

Πρωταθλητής Ελλάδας στο Enduro ο Ζώτος

Κώστας Γεωργιάδης