4.9 C
Ιωάννινα
2 Φεβρουαρίου 2023
ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Ο ΕΟΣ Αχαρνών πρώτευσε στη γενική κατάταξη του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων/νεανίδων

O ΕΟΣ Αχαρνών πρώτευσε στη γενική κατάταξη του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων/νεανίδων που διεξήχθη στο Sportcamp του Λουτρακίου.

Τη δεύτερη θέση πήρε ο Φίλιππος Αμυνταίου, ενώ τρίτος σύλλογος της γενικής ήταν το Shiai Club. Σε αριθμό μεταλλίων, ο Φίλιππος Αμυνταίου πήρε την πρώτη θέση στους έφηβους, ενώ ο σύλλογος των Αχαρνών πρώτευσε στις νεάνιδες. Στο πρωτάθλημα, ένα από τα πιο δυνατά και ανταγωνιστικά των τελευταίων ετών, συμμετείχαν συνολικά 238 αθλητές και αθλήτριες.

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:
ΕΦΗΒΟΙ
-50kg
1. Γιώργος Μαμπεντζίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Θωμάς Σοπιλίδης (Shiai Club)
3. Αλέξανδρος Πολυχρονίδης (Άρης)
3. Μάξιμος Μπουκουβάλας (Πανηπειρωτικός Judo Academy)
-90kg
1. Άγγελος Κωστελίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Κωνσταντίνος Γκαπράνης (Ολυμπιονίκης Ρέντη)
3. Γιώργος Τζιγκουζίδης (Σπαρτιάτες)
3. Βασίλειος Κεσίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
-73kg
1. Φώτης Καριπίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Ιωάννης Παπαναστασίου (ΑΟ Ραφήνας)
3. Δημήτρης Λυμπερόπουλος (Sakura Κατερίνης)
3. Αχιλλέας Τσαντέκοφ (Φίλιππος Αμυνταίου)
+90kg
1. Ιωάννης Κωστελίδης (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Αλέξιος Παίσιος (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Χρυσοβαλάντης Κύρκος (Νικηφόρος Ανατολής)
-81kg
1. Παναγιώτης Κουντούρης (Shiai Club)
2. Ανέστης Γεωργιάδης (ΠΑΟΚ)
3. Γιώργος Μπουντανιώτης (ΑΟ Ραφήνας)
3. Νικόλαος Τζαγκίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
-66kg
1. Ηρακλής Μπαλαμπανίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Νικόλαος Γκίνης (ΑΟ Ιλίου)
3. Αλέξανδρος Κατσαρώνας (ΠΑΟΚ)
3. Σταύρος Συμεωνίδης (Αρίσταρχος Κοζάνης)
-60kg
1. Κωνσταντίνος Τσαπάρας (Shiai Club)
2. Γιάννης Κατρανίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Γεώργιος Σπανός (Άρης Ιωαννίνων)
3. Μιχαήλ Άγγελος Γαβρίλης (Όλυμπος Πετρούπολης)
-55kg
1. Μάριος Καριπίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Πέτρος Νικολακόπουλος (Σπαρτιάτες)
3. Άγγελος Παπαμακάριος (ΑΟ Ιλίου)
3. Δημήτρης Γεωργιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ
-48kg
1. Κωνσταντίνα Χάιδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Δήμητρα Παπαδοπούλου (Φιλαθλητικός Ν. Ηρακλείου)
3. Ειρήνη Τσιλιγγερίδου (Sakura Κατερίνης)
3. Φωτεινή Κουτσικανίδη (Sakura Κατερίνης)
-63kg
1. Γαλήνη Συρινίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Ελένη Καραστρατίδου (Βικτώρια Θεσσαλονίκης)
3. Μαρία Σενγκερίδη (ΕΟΣ Αχαρνών)
3. Ελένη Ταξίδου (Ολυμπιακή Ελπίδα Βέροιας)
-57kg
1. Άννη Ίρις Χρυσάκη (Sakura Κατερίνης)
2. Χριστίνα Ζάρρα (Tokai Βριλησσίων)
3. Δήμητρα Γιωτοπούλου (Μαχητής Βύρωνα)
3. Χριστίνα Νόνα (Ολύμπιος ΓΣ)
+70kg
1. Ηλέκτρα Ευαγγελία Μητακίδου (ΠΑΟΚ)
2. Αιμιλία Παπαχρήστου (ΑΟ Ιλίου)
3. Ναταλία Ογκανεσιάν (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
3. Άρτεμις Μαλαπέτσα (Φλόγα Ρόδου)
-52kg
1. Μαριλένα Γκόγκουα (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Χριστίνα Κεσίδου (Sakura Κατερίνης)
3. Φανή Πρίφτη (Sakura Κατερίνης)
3. Ελένη Δημητριάδη (Άρης Ιωαννίνων)
-44kg
1. Άννα Παπανικολάου (Προμηθέας Λάρισας)
-70kg
1. Σοφία Ξανθοπούλου (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Βαρβάρα Παπαδοπούλου (Μυρμιδόνες)
3. Κωνσταντίνα Βασιλείου (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
3. Χαραλαμπία Μάρη (ΑΟ Ιλίου)

Related posts

Η Πάτρα υποδέχτηκε τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Πυγμαχίας Εφήβων-Νεανίδων και Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών

Κώστας Γεωργιάδης

Με 25 στο 1ο Προκριματικό Αγωνιστικό και Τεχνικό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος ο AC Taekwondo Ιωαννίνων

Κώστας Γεωργιάδης

Τουρνουά της Europe Youth Series 2023 τον Οκτώβριο στο Λουτράκι

Κώστας Γεωργιάδης